Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Είμαι με 10.3 και όταν έχω 2-3 tabs στον Firefox 4, που έχουν πάνω flash video, κρασάρει ο φυλλομετρητής και μου βγάζει μήνυμα ότι σταμάτησε να λειτουργεί ο οδηγός της AMD. Αυτό γίνεται σχετικά συχνά. Είναι γνωστό bug ή τι μπορώ να κάνω για να το εξαλέιψω;

Link to comment
Share on other sites

Λέω να γυρίσω στον 10.11 για 5850 λόγω των μπλε οθονών.

Με τον 11.4 έχω σε directx, ati...sys και firefox μπλε οθόνη ακόμα

και μετά από full uninstall με το atiman tool.

Είχα μπλε οθόνες από Φλεβάρη και μετά πάντα σε 2d περιβάλλον και

για αυτό λέω να γυρίσω πίσω. Να πω ότι εγκαθιστώ driver,ccc,mangager και hdmi driver, δηλαδή δεν βάζω SDK

Το SDK δεν θα αποτρεψει τις μπλε οθονες, εαν εχεις.

Στην περιπτωση ομως που θελεις να γυρισεις στους 10.11, τοτε υποχρεωτικα θα πρεπει να εγκαταστησεις το ATI Stream v2.2.

--------

Τι εννοεις MOS ?

Τι παρουσιαζει?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πάντως ότι είναι τυχαίο ότι με την παρουσίαση του νέου Panel (version 10.12),

σε πολλούς άρχισαν τα προβλήματα και ειδικά με τη σειρά 6xxx, όπως σε εμένα.

Κρατώ μια επιφύλαξη μήπως δουλεύει ο 11.1, διότι την κάρτα την πήρα τέλη Φλεβάρη.

Mου αρέσει ότι δε γράφουν 6800 series support στον 10.11:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/1011releasenotes.aspx

αλλά ο 10.10 έχει:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/Catalyst_1010_release_notes.pdf

Έγινε επεξεργασία από Spyrus
Link to comment
Share on other sites

Το SDK δεν θα αποτρεψει τις μπλε οθονες, εαν εχεις.

Στην περιπτωση ομως που θελεις να γυρισεις στους 10.11, τοτε υποχρεωτικα θα πρεπει να εγκαταστησεις το ATI Stream v2.2.

--------

Τι εννοεις MOS ?

Τι παρουσιαζει?

Σορρυ που δεν έχω χρόνο να περάσω από το prive forum να τα πούμε.... :)

Στα 4 tabs που φυσικά υπάρχει flash, παντού υπάρχει, τρώει ένα σκάλωμα κάθε τόσο διάρκειας έως και μισό λεπτό και δεν μπορώ να αγγίξω καν τον firefox. Με αναγκάζει να τον κλείσω από task manager και άντε πάλι !!

Link to comment
Share on other sites

Το SDK δεν θα αποτρεψει τις μπλε οθονες, εαν εχεις.

Στην περιπτωση ομως που θελεις να γυρισεις στους 10.11, τοτε υποχρεωτικα θα πρεπει να εγκαταστησεις το ATI Stream v2.2.

Μήπως υπάρχει πρόλημα με το OpenCL; Γιατί τώρα είδα ότι αυτήν την έκδοση κατέβασα.

Πάντα κάνω custom install και δεν μου ζήτησε αν θέλω να βάλω OpenCL ... μάλλον το έχετε

εξηγήσει αυτό εδώ αλλά που να το βρίσκω τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

Mου αρέσει ότι δε γράφουν 6800 series support στον 10.11:

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/1011releasenotes.aspx

αλλά ο 10.10 έχει:

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/Catalyst_1010_release_notes.pdf

Ναι, ο 10.11 δεν είχε support για σειρά 6800, εγώ όταν πήρα την κάρτα έβαλα 10.12 hotfix και τώρα 11.1.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος !!

Απεγκατασταση με το atiman tool v5 δοκιμασα , με driver sweeper δοκιμασα , σε καθαρη εγκατασταση δοκιμασα το προβλημα παντα το ιδιο (σε καθαρη εγκατασταση πριν μια ωρα περασα τους 8.841 και κανονικα επρεπε να φενετε τικαρισμενο αλλα τιποτα , το προβλημα αυτο μου το κανει μονο στην 6990 σε μια 5870 που φενετε να δουλευει κανονικα

Στην εγκατασταση του ccc δεν μου βγαζει καποιο error

Link to comment
Share on other sites

Με 5870 και 11.2 (W7 x64) συχνά πυκνά ο οδηγός σταματά και ξαναφορτώνει στο desktop. Συνήθως απλά βλέποντας flash ή κάποια ταινία με dxva, όταν η κάρτα είναι 400/900. Σε 3D (875/1300) δε φαίνεται να έχει πρόβλημα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό; Δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο θέμα με τους 11.1 ή πιο πριν. Αξίζει η αναβάθμιση σε 11.3 ή 11.4 (δε διαβάζω και τα καλύτερα για τους 11.4).

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα προσφατα εστησα ενα νεο pc (Gigabyte P67A-UD4 B3 (s1155, P67, DDR3) - Mητρικές - plaisio.gr , 2500k, 8 gb ram corsair vengeance μαζι με 2 6950) επειδη ειχα καιρο να ασχοληθω με driver ποιους να περασω ?

παιζω σε αναλυση 1920*1080

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.