Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Είχα κατεβάσει έναν driver στις 16/3 ο οποίος έγραφε στο όνομα αρχείου 12.2 και "μέσα" 12.3, όπως είπα στα προηγούμενα ποστς. Η driver version του είναι 8.95.120214.

Ο 12.3 28/3 είναι διαφορετικός/πιο καινούριος ή τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει έναν driver στις 16/3 ο οποίος έγραφε στο όνομα αρχείου 12.2 και "μέσα" 12.3, όπως είπα στα προηγούμενα ποστς. Η driver version του είναι 8.95.120214.

Ο 12.3 28/3 είναι διαφορετικός/πιο καινούριος ή τι παίζει;

Το ονομα του αρχειου μπορει να λεει οτι θελει, ειναι αδιαφορο.

Αυτο που κοιταμε ειναι στο catalyst info το version ID στην μορφη 8.9ΧΧ.

Ειναι πιο καινουργιος, αλλα μικρες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα, ΝΑΙ ακομα, υπαρχει το προβλημα με τα clocks σε 2d (κολανε σε 3d) στη 2η καρτα!

Ναι, οι 12.3 εχουν ενα μικρο θεμα με τον CCC και με τον 2D driver, το οποιο εξακολουθει και στους 12.4 beta.

Δουλεψτε με αυτους που εχω δωσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ! .

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα μετά απο απεγκατάσταση των 11-12 εγκατάσταση των 12-3 και άλλη μια φορά το ίδιο με άλλη κάρτα γραφικών από τοτε δεν μου ανοίγει το ccc και μου βγάζει αυτό το μήνυμα . Τη μπορώ να κάνω ;

attachment.php?attachmentid=49058&stc=1&d=1333290791

Απεγκατάσταση έχω κάνει και με το Driver Sweeper και με το πρόγραμμα του Atiman .

Επίσης κάθε φορά μετα την επανεκκίνηση (απο την εγκατάσταση) μου βγάζει αυτο που παλιότερα δεν το έβγαζε απο οτι θυμάμαι

attachment.php?attachmentid=49059&stc=1&d=1333290863

Link to comment
Share on other sites

1) Διαβασε αυτο > GPU-26494: How to troubleshoot a MOM.implementation or CLI.implementation error message that occurs during installation or operation of the AMD Catalyst κι αν δεν καταλαβεις κατι, ξαναρωτησε με.

2) Το προγραμμα μου, δεν υποστηριζει Ελληνικη εκδοση λειτουργικου, προς το παρον.

3) Ειναι το αποτελεσμα της μη επιλεκτικης εγκαταστασης, επιλεγουμε παντα custom και βαζουμε οσα μας ενδιαφερουν.

ΠΧ, για την καρτα σου η εφαρμογη SteadyVideo driver που αναφερεται στο Amd Media Library και ειναι υπευθυνη για την εγκατασταση της εφαρμογης που σε παραξενεψε, δεν χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Οκ atiman το έφτιαξα !.

Διέγραψα τα πάντα απο net.framework και τους drivers της amd.Ξανα πέρασα τους καινούριους drives χωρίς το SteadyVideo που είπες και εγκαταστάθηκαν κανονικά .

Ευχαριστώ :)

Edit: Το πρόγραμμα σου λειτούργει κανονικότατα !

Link to comment
Share on other sites

:T:

Edit: Το πρόγραμμα σου λειτούργει κανονικότατα !

Δεν διαβαζει 4 παραμετρους που γραφονται με μη Αγγλικους χαρακτηρες, και παροτι δουλευει κατα 99% και μπορω να τις αγνοησω, ειναι εκτος των προδιαγραφων μου.

Αρα για μενα δεν λειτουργει, μεχρι να το διορθωσω πληρως για τα Ελληνικα .....συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε καμια ωριτσα θα εχω στα χερια μου αυτη την καρτουλα Sapphire 6850 (PCI-Express, GDDR5, 1GB, Full Retail) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr μηπως μπορειτε ν μ πειτε...Ποιους Drivers ν περασω ωστε ν μην εχω προβληματα,εαν μπορειτε ν μ δωσετε κ λινκ γτ πρωτη φορα παω σε ΑΤΙ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε καμια ωριτσα θα εχω στα χερια μου αυτη την καρτουλα Sapphire 6850 (PCI-Express, GDDR5, 1GB, Full Retail) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr μηπως μπορειτε ν μ πειτε...Ποιους Drivers ν περασω ωστε ν μην εχω προβληματα,εαν μπορειτε ν μ δωσετε κ λινκ γτ πρωτη φορα παω σε ΑΤΙ..!!!

Έχω την oc edition της gigabyte σε σύστημα με windows 7 i5 2500k 8gb ddr3 ...etc Και δέν έχω κάποιο θέμα με τον τελευταίο driver (12.3)

Τα ίδια ελπίζω να έχεις ώς αποτέλεσμα για την απλή έκδοση αλλά περίμενε για πιό σίγουρες απαντήσεις απο τα επόμενα posts φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Περασα τους Drivers..Το μονο θεμα π εχω ειναι οτι στα μισα μου δειχνει πληροφοριες για την καρτα στα αλλα παλι οχι..!!Μηπως πρπ ν αλλξω τπτ απο bios γτ ημουν μεχρι τωρα με την ενσωματομενη??? https://rapidshare.com/files/250428965/asd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περασα τους Drivers..Το μονο θεμα π εχω ειναι οτι στα μισα μου δειχνει πληροφοριες για την καρτα στα αλλα παλι οχι..!!Μηπως πρπ ν αλλξω τπτ απο bios γτ ημουν μεχρι τωρα με την ενσωματομενη??? https://rapidshare.com/files/250428965/asd.jpg

Από τη στιγμή που τη δείχνει κανονικά στο GPU-Z και τα υπόλοιπα, μη χαλιέσαι αν δεν τα δείχνει όλα στο CPU-Z. Για cpu προορίζεται κυρίως οπότε είναι λογικό να μη δίνουν τόσο μεγάλη προσοχή αν διαβάζει όλες τις κάρτες κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μητρική και επεξεργαστή.

Κατέβασα τους τελευταίους Catalyst.

Κάνω format, βάζω Intel.inf, reboot, catalyst, reboot.

Συνεχίζω να παίρνω το error που ανέφερα παραπάνω

"Could not find OpenCL.dll"

Στο μηχάνημα δεν είχε τίποτα άλλο εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθαρές εγκαταστασεις συνηθίζω να κάνω όλα τα updates που προτείνονται αυτόματρα από το λειτουργικό (directx, net framework, network, audio κλπ) και αφήνω τελευταία την εγκατάσταση οδηγών για κάρτες γραφικών.

Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καθαρές εγκαταστασεις συνηθίζω να κάνω όλα τα updates που προτείνονται αυτόματρα από το λειτουργικό (directx, net framework, network, audio κλπ) και αφήνω τελευταία την εγκατάσταση οδηγών για κάρτες γραφικών.

Ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα.

Είναι εγκατάσταση slipestreamed με όλα τα updates μέχρι Φεβρουάριο. Δε νομίζω να κάνει τη διαφορά κάποιο update που θα μπήκε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.