Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

εχω ενα θεμα οταν παω στο ccc και παω στο perfomance παταω sto amd overdrive και μολις πατησω accept στο licence agreement ολο το perfomance tab εξαφανιζετε Oo πρωτη φορα μου τυχενει αυτο.. τι μπορει να ειναι? εχω τους 12.8 αν και νομιζω το ειχα και στους 12.6 αυτο το θεμα..οσο για τα κωληματα στο flash ακομα να καταλαβω τι φτεει.. ανοιγο πχ μερικα παραθυρα youtube και οταν παταω απο το ενα στο αλλο βλεπω ασπριλες στο flash σαν να αργει να φορτοσει και αλλες φορες τρωει crash το flash.. ισως ειναι θεμα Mozilla τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι θέμα των 12.8... Έχεις crossfire φαντάζομαι... Εγώ έβαλα και max payne 3 και μου έκανε κάτι τρεμοπαίγματα και ξαναέβαλα 12.6 (ε είπαμε πλέον) και όλα είναι μια χαρά. Είχα και εγώ τα ιδια με το Firefox. Αν απενεργοποιήσεις το hw acceleration φτιάχνει αλλά εμένα σε μερικά σημεία μου χαλούσε τις γραμματοσειρές. Βάλε 12.6 να βρεις την υγειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους σας. Θα ήθελα την πολύτιμη βοηθειά σας. Έχω windows 7 ultimate x86 και η κάρτα γραφικών μου είναι η ATI RADEON 9600 Pro. Στο επίσημο site της AMD δοκίμασα να κατεβάσω τους drivers..Όλα ωραία και καλά!!!! Μετά το reboot όμως όταν πήγα να βάλω τον κωδικό για να κάνω loggin στην οθόνη μου έβλεπα διάφορες γραμμές λες και τα pixel είχαν γ@$!θεί μεταξύ τους. Με συνέπεια να μην μπορώ να loggarw σαν άνθρωπος και ν'αναγκαστώ να κάνω format.Να προσθέσω ότι oi λεγόμενοι drivers είναι για windows vista χρονολογίας 2010 στο site.... Παρακαλώ πολύ εάν το συγκεκριμένο μήνυμα δέν κολλάει η καταστρέφει το thread ας το κάνουν delete οι admins. Ευχαριστώ πολυ.

Το PC είναι πολύ παλιό απλά το έχω για την μικρή μου αδερφή για το net και ταινίες.

OS:WINDOWS 7 ULTIMATE X86

CPU: INTEL PENTIUM® 4 CPU 3.0GHz SOCKET 478mPGA

MOTHERBOARD: INTEL D865GKD AGP Version 3.0 1.5GB DDR 200MHz ATI RADEON 9600 PRO 128MB (Νομίζω αυτή την έκδοση έχω) SAMSUNG SATA 80GB ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ 400W

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε σένα. Μετά το format όλα είναι οκ. Όμως λόγω του ότι δεν μπορώ να κάνω κάθε τρεις και λίγο αυτό το παιχνίδι με το format ζητώ την πολύτιμη βοηθειά σας. Να ρωτήσω κάτι. Η κάρτα γραφικών μου είναι αυτή που αναφέρω. Eίναι agp x8. Μπορεί κάποιος να μου βρεί κάποια κάρτα γραφικών απο οπουδήποτε για να κάνω την αλλαγή? Εννοώ site φυσικά!! :)

Με εκτίμηση Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε σένα. Μετά το format όλα είναι οκ. Όμως λόγω του ότι δεν μπορώ να κάνω κάθε τρεις και λίγο αυτό το παιχνίδι με το format ζητώ την πολύτιμη βοηθειά σας. Να ρωτήσω κάτι. Η κάρτα γραφικών μου είναι αυτή που αναφέρω. Eίναι agp x8. Μπορεί κάποιος να μου βρεί κάποια κάρτα γραφικών απο οπουδήποτε για να κάνω την αλλαγή? Εννοώ site φυσικά!! :)

Με εκτίμηση Βασίλης.

Δεν ξερω κατα ποσο θα βρεις καρτα

Μηπως να σκεφτοσουν εφοσον δεν ειναι για πολλα το pc μια αλλαγη σε καποια ΑPU πλατφορμα?(brazos atom ktl)αν μιλας για αγορα καινουριας καρτα σε agp αλλιως ψαχνεις σε site με αγγελιες μηπως βρεις καμια μτχ

οπως και να εχει τα window7ultimate τα θεωρω βαρια για το παραπανω συστημα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αλλαγη σε καποια ΑPU πλατφορμα?(brazos atom ktl)???? Το ξέρω ότι είναι βαριά και εννοείτε θα τ'αλλάξω απλά πρώτα πρέπει να κάνω το backup του σκληρού.

MSI E350IS-E45 | Skroutz.gr

Για αναγκες αναπαραγωγης πολυμεσων και ιντερνετ θα ειναι μια χαρα (και γενικοτερα παρομοιες λυσεις μετα υπαρχει και λυση να πας σε FM1 socket αλλα και πιο ακριβο ειναι αλλα και σε λιγο καιρο περιμενουμε FM2 socket

http://www.thelab.gr/vgas-motherboards-cpus-ram-reviews/msi-e350ia-e45-review-brazos-93491.html εδω ενα review απο το forum μας για παρομοια μητρικη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, έχει κάποιο πρόβλημα το site της AMD ? γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω Drivers για την κάρτα του laptop μου και γενικά κανέναν Driver, μόλις συμπληρώνω τα πεδία δεν μπορώ να πατήσω το Display Results ,δεν γίνετε τπτ, δοκίμασα και με άλλον browser και από άλλο pc αλλά τπτ :X:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, έχει κάποιο πρόβλημα το site της AMD ? γιατί δεν μπορώ να κατεβάσω Drivers για την κάρτα του laptop μου και γενικά κανέναν Driver, μόλις συμπληρώνω τα πεδία δεν μπορώ να πατήσω το Display Results ,δεν γίνετε τπτ, δοκίμασα και με άλλον browser και από άλλο pc αλλά τπτ :X:

Λειτουργεί κομπλέ σε μένα. Δώσε πληροφορίες για τον Driver που θές μήπως και πάρεις direct link.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κομπλέ σε μένα. Δώσε πληροφορίες για τον Driver που θές μήπως και πάρεις direct link.

Πρόκειτε για την AMD Radeon HD 6470M για το λαπτόπι HP pavilion 6g-1007sv τον τελευταίο Driver που υπάρχει.To ati autodetect πρόγραμμα που μπόρεσα να κατεβάσω και αυτό γιατί είχε direct link δεν την αναγνωρίζει καθώς το laptop έχει και Intel High-Definition (HD) graphics.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειτε για την AMD Radeon HD 6470M για το λαπτόπι HP pavilion 6g-1007sv τον τελευταίο Driver που υπάρχει.To ati autodetect πρόγραμμα που μπόρεσα να κατεβάσω και αυτό γιατί είχε direct link δεν την αναγνωρίζει καθώς το laptop έχει και Intel High-Definition (HD) graphics.

Περίεργο αλλά συγκεκριμένα για HD 6χ κατηγορία για notebook, ζητά username password για να κατεβάσω driver. Όπως και νάχει κάποιες φορές δέν μπορείς να περάσεις τον driverΜ από την amd για όλες της κάρτες των Notebook αλλά πρέπει να προμηθευτείς από τον κατασκευαστή σου. Σε αυτή την περίπτωση πάς εδώ αλλιώς περιμένεις μέχρι να αλλάξει κάτι.

Από HP δέν υπάρχει πιό νέος από τον παρακάτω:

Ημερομηνία έκδοσης:s.gif2011-10-24Έκδοση:s.gif8.882.2.0Συμβατότητα:s.gifMicrosoft Windows 7 (32-bit), Microsoft Windows 7 (64-bit)
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αλλά συγκεκριμένα για HD 6χ κατηγορία για notebook, ζητά username password για να κατεβάσω driver. Όπως και νάχει κάποιες φορές δέν μπορείς να περάσεις τον driverΜ από την amd για όλες της κάρτες των Notebook αλλά πρέπει να προμηθευτείς από τον κατασκευαστή σου. Σε αυτή την περίπτωση πάς εδώ αλλιώς περιμένεις μέχρι να αλλάξει κάτι.

Από HP δέν υπάρχει πιό νέος από τον παρακάτω:

Ευχαριστώ για την βοήθεια ,το είχα κατεβάσει είδη μιας και δεν μπορούσα από το site της AMD που όλο περιέργος τώρα λειτουργεί αλλά ζητάει pass για mobility :hmm: .Τώρα έπεσα σε άλλα προβλήματα καθώς και ο driver από HP ΔΕΝ αναγνωρίζει την mobility.Υπάρχουν άπειρα θέματα στο internet για το πρόβλημα αυτό της ΗΡ με switchable graphics ATI και INTEL καθώς είτε δεν την αναγνωρίζουν είτε δεν την χρησιμοποιούν παρά μόνο την intel .Μου φαίνετε ώρα για recovery:weep:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πέρασα σήμερα τον 12.8 από 12.6 (τι το ήθελα) και ο firefox έχει λαλήσει κρασάρει συνέχεια και κολλάει. Απενεργοποίησα το hw acceleration μπας και στρώσει...

Ομοίως και σε μένα με τον Mozila (+ Crosfire)

Επίσης μου χαλάει ο κέρσορας - βελάκι του mouse στην κυρίως οθόνη μου (καθως έχω δύο) όποτε του κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.