Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Εμένα πέρασα στα xp την 7.10 αφού κατέβασα και το τελευταίο update από την ms για το net και τώρα δεν crasharei το CCC, αλλά πάλι δεν ανοίγει να μπορέσω να κάνω το cf. Περίεργα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 16:10]

Πια κάρτα τις ΑΤΙ έχεις tolis9

την 3850...την οποια εβαλα σημερα......χωρις φορματ χωρις τιποτα!!!!!

απλα εβγαλα drivers και λοιπα απο nvidia και εβαλα αυτην χωρις κανενα προβλημα....ουτε σε παιχνιδια εχω προβλημα ουτε καπου αλλου.....και τοθεμα ειναι οτι παω πρωτη φορα σε ati και δεν ξερω καθολου να χειριστω drivers!!!!αλλα επιλογη παντως ati overdrive δεν μου εχει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την3850 αλλά ποιας εταιρίας? μήπως δέν έχει αισθητήρα θερμοκρασιών για να σου αυξομειώνει τις στροφές του ανεμιστήρα της κάρτας με αποτέλεσμα να μην σου δίνεται η επιλογή απο τον ντράιβερ ati overdrive για (ευνόητους) λόγους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 16:48]

Ναι την3850 αλλά ποιας εταιρίας? μήπως δέν έχει αισθητήρα θερμοκρασιών για να σου αυξομειώνει τις στροφές του ανεμιστήρα της κάρτας με αποτέλεσμα να μην σου δίνεται η επιλογή απο τον ντράιβερ ati overdrive για (ευνόητους) λόγους

εχεις ενα μικρο δικιο,sory

η καρτα ειναι της connect3d

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 17:20]

Την εταιρία αυτήν πρώτη φορά την ακούω, βέβαια αυτό δέν έχει καμία σχέσει εάν επιτρέπεται πόσα ευρά την αγόρασες είναι πιο φτηνή από τις άλλες...... 3850?

η καρτα ειναι αυτη...

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=1042815

αλλα παιζει αλλου το προβλημα μαλλον γιατι δεν μου ανοιγει απο την τοποθετηση της και μετα το 3dmark06.το εχω επαναγκαταστησει πολλες φορες αλλα τιποτα....δεν ανταποκρινεται!!!!

οδευω προς το φορματ αλλα κατι μου λεει πως το προβλημα δεν θα διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια ευχαριστω πολυ για το hotfix αλλα τοσο καιρο με την προηγουμενη καρτα γραφικων δεν μου εμφανιζε προβλημα μεχρι και χτες!!!!!

και για δειτε και αυτο το οποιο ξεκινησε σημερα...!!!!!!

95584957ff8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν διορθωθηκε το συγκεκριμενο προβλημα!!!!

Δεν....δεν .....δεν.....δεν θελει με τιποτα να λειτουργησει.....!!!!!!!!

τελικα καταφερα να δω θερμοκρασιες με το τελευταιο ati tools αλλα αν τολμησω να ανεβασω εστω και ενα hz.....εχασα...κανει ρεσταρτ!!!!!!!!!!!

edit:

τι θα λεγατε γιαυτο εδω???

11791211ar7.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis9

εχω σαλταρει τελειως......δεν παλευεται αυτη η καρτα πια...!!!!!

γιατι οταν ανεβαζω εστω και ενα mhz πρεπει να κολλησει???κανω κατι λαθος??η μηπως δεν κανω κατι καθολου

Φιλέ αποτι καταλαβα δεν εχουν στο forum εδω πολλοι Ati και οι λιγοι που εχουν δεν εχουν εμβαθινει πολυ οποτε δεν γνωριζουν τα σηνηθεις προβλιματα και δεν παιζει πολυ βοηθεια. Για καλη σου τυχη εγω εχω την απαντηση στο ερωτημα σου μιας και ειχα το ιδιο προβλημα. To overdrive του Catalyst ειναι buggarismeno και επεισης εχω ακουσει αρκετα προβληματα με τα ΑτιΤοοls, οπως ειπες ακομα και με 1MHz ( πανω η κατω το ιδιο κανει !!! ) η καρτα θα crashareι μετα απο λιγο !!! Βαλε το overdrive του catalyst στο default και χρησιμοποιισε το Riva Tuner 2.0.6 και κανε Overclock ανετος και οραιος... τραβαει πολυ η καρτα ;) ... Επισεις buggarismeno ειναι και το temp του Catalyst διοτη με το που ανεβασεις 1MHz παει απο τους 6x C στους 80C σταθερα χωρις να ειναι loadarismeno κανενα game η οτιδηποτε.... Γενικα ο Catalyst πολυ μαπα προς το παρον....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει σε agp κάρτες. Πάντως, σίγουρα δεν συμβαίνει παντού. Εμένα μια χαρά και ανεβαίνει με ati tool και με το ati overdrive, και μάλιστα ανεβαίνει πολύ...Και για τη θερμοκρασία πάλι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν θέλω να έχω 2 κάρτες σε cf στα xp. Εκεί δεν μου το δέχεται για κάποιον λόγο, που δεν ασχολήθηκα να μάθω. Ένα είναι σίγουρο, ότι δεν είναι έτοιμοι οι οδηγοί, αλλά αυτά που κάνουν κατά 85% λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.