Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

παιδιά δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους 8.10,τι εννοώ,κατα την διάρκεια της εγκατάστσης μου δίνει αυτά τα δύο μήνυματα:

τι δεν κανω σωστά;:hmm:

post-3375-1416073682,2144_thumb.png

post-3375-1416073682,5028_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από athlon=greek
Link to comment
Share on other sites

εγκατάστησα και το framework 3.5 sp1 μηπως χρειαζόταν θα επανεκινήσω το σύστημα :agree:

τελικά το πρόβλημα είναι με το control center οι drivers έκατσαν μια χαρούλα.Τι τρέχει και δεν φορτώνει το ccc και δίνει αυτά τα μηνύματα;

Έγινε επεξεργασία από athlon=greek
Link to comment
Share on other sites

Όντως οι θερμοκρασίες έπεσαν ελαφρώς (4-5 βαθμούς σε idle) στις 4850. Μάλλον έπαιξε επιτέλους σωστά το PowerPlay.

Πολύ καλή προσθήκη η ρύθμιση των ανεμιστήρων μέσω OverDrive.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ τον πόνο μου.

Έχω την mobility radeon x1600 στο laptop.

Έβαλα Vista 32 bit για δοκιμή.

Το θέμα είναι ότι το laptop δεν υποστηρίζει επίσημα Vista.

Οι omega drivers δεν έχουν vista (ακόμη - το πάνε από μήνα σε μήνα), οπότε κατέβασα κάποιους από το guru3d (γιατί επίσημα η απ-ATi δεν δίνει drivers για laptop, λέει πάνε στο vendor-α).

Καμιά καλύτερη ιδέα - εμπειρία? (είμαι λίγο n00b στο νέο μου λειτουργικό).

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ τον πόνο μου.

Έχω την mobility radeon x1600 στο laptop.

Έβαλα Vista 32 bit για δοκιμή.

Το θέμα είναι ότι το laptop δεν υποστηρίζει επίσημα Vista.

Οι omega drivers δεν έχουν vista (ακόμη - το πάνε από μήνα σε μήνα), οπότε κατέβασα κάποιους από το guru3d (γιατί επίσημα η απ-ATi δεν δίνει drivers για laptop, λέει πάνε στο vendor-α).

Καμιά καλύτερη ιδέα - εμπειρία? (είμαι λίγο n00b στο νέο μου λειτουργικό).

Δές το παρακάτω link να βρείς την υγειά σου.

Μετατρέπεις τους desktop οδηγούς σε mobile με αυτό το tool.

Το χρησιμοποιώ σχεδόν 5 χρόνια σε laptop με mob.radeon x600 256MB.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Δοκίμασέ το,θα με θυμηθείς!!!

http://driverheaven.net/modtool.php

ΕDIT: Τελευταία του έβαλλα και vista και μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει 8.8,8.9,8.10 με απόλυτη επιτυχία.

Έγινε επεξεργασία από juno12
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω crossfire,θα κάνω εγκατάσταση του 8.10 και μετα το hotfix ώστε να ανοίξει ο ccc;

Απλα τους περνας απο πανω και εισαι οκ....δεν χρειαζεται να περασεις τους 8.10.

Το hotfix ουσιστικα 8.10 ειναι με optimization για το Far Cry 2.

Link to comment
Share on other sites

Δές το παρακάτω link να βρείς την υγειά σου.

Μετατρέπεις τους desktop οδηγούς σε mobile με αυτό το tool.

Το χρησιμοποιώ σχεδόν 5 χρόνια σε laptop με mob.radeon x600 256MB.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Δοκίμασέ το,θα με θυμηθείς!!!

http://driverheaven.net/modtool.php

ΕDIT: Τελευταία του έβαλλα και vista και μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει 8.8,8.9,8.10 με απόλυτη επιτυχία.

Thanks, έβαλα αυτούς από το γκουρού θρι ντι και δουλεύουν κανονικά, οπότε δε χρειάζομαι άλλες δοκιμές.

Κάτι κολλήματα που είχε το vlc στα mkv δεν φταίγανε οι drivers της κάρτας αλλά το vlc, σε wm παίζουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.