Jump to content



Προβλημα με adsl συνδεση(forthnet)


ARVAS

Recommended Posts

Εχω μια adsl απο την forthnet και μπαινω internet μεσω του desktop και οταν προσπαθω να την βαλω στο laptop δεν μου καθεται.. Πιο συγκεκριμενα, κανονικα οταν συνδεσεις το μοντεμ και εγαταστησεις το cd πρεπει να βγουν 2 εικονιδια το ενα σου δειχνει οτι εχεις συνδεθει με το μοντεμ και το αλλο ανοιγει το παραθηρο με τα username kai password στον φορητο ομως δεν βγαινει το δευτερο με τιποτα..Λεω δεν πειραζει ας το κανουμε μεσω των συνδεσεων αλλα ουτε απο εκει γινεται γιατι μου επιτρεπει να δημιουργησω μονο μονιμη συνδεση και οχι συνδεση με κωδικο(εικονα). αυτο πρεπει να δημιουργει το προβλημα.. Ας βοηθησει καποιος εχω εκνευριστει με το ζητημα αυτο.(Για να αποφυγω τις πρωτες απαντησεις εχω δοκιμασει αρκετες φορες να κανω απεγκατασταση και εγκατασταση και να βαλω και τους καινουριους drivers απο την crypto) το μοντεμ μου ειναι το crypto F200.

post-3543-1416072685,0618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να δουλεψει το modem σωστα πρεπει να κανεις εγκατασταση το driver που λεει WAN οχι το LAN και μετα απο αρκετη ωρα θα δειw και τα 2 εικονιδια... θελει παντος αρκετη προσπαθεια.. αν προκειτε να μενεις online για πολες ωρες καλητερα να παρεις router ετσι δεν θα κανεις και εγκατασταση το modem παντα... :)

Link to comment
Share on other sites

@MALKAV:Αν κοιταξεις καλα ειναι σκιασμενα αρα δεν τσεκαρονται και το λεω κιολας οτι δεν με αφηνει..

@ssjin5: to wan εχω βαλει αλλα δεν γινεται τιποτα.

Αυτο που με προβληματιζει ιδιαιτερα ειναι οτι δεν με αφηνει να κανω ουτε dial up συνδεση οπως φαινεται και απο τη φωτογραφια αρα κατι παιζει με καποια ρυθμιση..ΤΙ ομως;;;

Link to comment
Share on other sites

Μεσω usb ειναι αλλα το προβλημα οπως το κοβω πρεπει να ειναι καποια ρυθμιση στα windows μιας και δεν με αφηνει να δημιουργησω συνδεση ουτε απο τον connection wizard(ουτε καν pstn). Μαλλον καποιο προβλημα δημιουργιας συνδεσης με κωδικο υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι καιρος να παρεις ενα ασυρματο router λεο τωρα... και δεν θα μπερδευεσε με τα καλωδια και το laptop σου το περνεις και πας περιπατο μεσα στο σπιτι .... και στην τουαλετα :) για να μην σου λειπει

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι καιρος να παρεις ενα ασυρματο router λεο τωρα... και δεν θα μπερδευεσε με τα καλωδια και το laptop σου το περνεις και πας περιπατο μεσα στο σπιτι .... και στην τουαλετα :) για να μην σου λειπει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.