Jump to content



Ποια AGP μέχρι 200E?


asikamin

Recommended Posts

η 9800χτ πέθανε και ψάχνω για κάρτα, καμμιά πρόταση?

αυτή GECUBE X1600PRO 512MB τι σας λέει?

(εντελώς ανεξήγητα έπαψε να λειτουργεί, κανένα σήμα στην οθόνη, καμμιά ιδέα?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 16:07]

πιο γρηγορη ειναι η 6600gt και ειναι καπου στα ιδια λεφτα, 25% πιο γρηγορη σε γενικο βαθμο απτη 9800xt

δυστυχώς δεν τη βρίσκω πουθενά , έχεις κανα μαγαζί κατά νου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

πιο γρηγορη ειναι η 6600gt και ειναι καπου στα ιδια λεφτα, 25% πιο γρηγορη σε γενικο βαθμο απτη 9800xt

Mε συγχωρείς αλλά η 9800χτ που έχω βγάζει στο 3dmark03 6450 ενώ στο pc φίλου μου με 2χ6600gt έβγαζε 8000 περίπου. Όλες οι δοκίμες σε παρόμοιες συνθήκες περιβάλλοντος, χωρίς κανένα "πείραγμα". Αν κάνω λάθως διορθώστε με.

Sorry gia to OT

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δε τον βοηθάς με αυτήν, pci-e είναι, ζητάει agp.

για καινούριες μπορείς να ψάξεις για τις νέες 7600GS σε AGP ή ακόμα και 7600GT (της Leadtek από εξωτερικό), δυνατότερες από τις λύσεις της ΑTi

(για μεταχειρισμένες αν αλλάξεις γνώμη 6600GT ή κάτι σε 6800)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

Τσεκαρετε την παρακατω καρτουλα,την βλεπω αρκετα ενδιαφερουσα για τα λεφτα που ζητει...

'>http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=26174052&Catalog_Id=1&Product_Id=343312&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 17:33]

ναι αλλά δε τον βοηθάς με αυτήν, pci-e είναι, ζητάει agp.

Έχεις απόλυτο δίκιο! Το AGP το βλεπα για VGA... καληνύχτα δηλαδή! Με συγχωρείτε παιδιά :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m

Κατι δεν παει καλα στο pc του φιλου σου! Οταν ειχα 6600gt χτυπαγα 9000 στο 3dmark 2003 χωρις sli!!

Είσαι 100% σίγουρος?!?! Ειλικρινά εάν αυτό ισχύει τότε.... 9800 στην προθήκη και πάω με τα 1000 στην πρώτη 6600 agp που θα βρεθεί μπροστά μου!!!!!! (άν βρεθει καμία δλδ:...: )

Link to comment
Share on other sites

οκ πήρα την x1600 pro από πλαίσιο και δυστυχώς δεν δουλεύει ούτε στο abit ic7-max3,

ούτε στο Asus k8v που τη δοκίμασα.No boot screen και out of range message στο abit..

θα την πάω πίσω αύριο να δω τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Από 9800xt σε X1600PRO και 6600gt δε θα δεις διαφορά μη σε ξεγελούν τα πολλά mb που τις φορτώνουν

Αν καταφέρεις και βρεις καμιά μεταχειρισμένη 6800gs-gs-u και ακόμα καλυτέρα κάποια καινούρια 7600gs-gt θα αξίζει η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

θα αξίζει η αναβάθμιση

δεν πρόκειτε για αναβάθμιση αλλά για λύση ανάγκης...

Τέλος πάντων , την άλλαξα στο Πλαίσιο, αλλά τώρα βγάζει artifacts όταν μπαίνει στα

win, και κάνει freeze όταν μπαίνω στο control panel της ati!!!

Οι drivers είναι 6,4 αλλά δεν την παλεύω να παίξω με τους drivers και τα νεύρα μου, θα

την σουτάρω και θα πάω σε nVidia 7800GS. Ποιά απ'τις δύο?: EVGA Ή MSI

Μακριά απ'αυτή την κάρτα, ούτε στον εχθρό μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 9800ΧΤ και ειχα 6600GT στο 3DMark03 εβαζαν καπου ~7000 και ~9000 αντιστοιχα.Καμια σχεση στα παιχνιδια,οταν εβαζα AA+AF στο τερμα κρεμαγε η 6600 πιο κατω στα fps γι αυτο και την σουταρα και εβαλα πισω την ΧΤ μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από asikamin

θα

την σουτάρω και θα πάω σε nVidia 7800GS. Ποιά απ'τις δύο?: EVGA Ή MSI

Μακριά απ'αυτή την κάρτα, ούτε στον εχθρό μου!!!!!

Μα νόμιζα ότι έψαχνες για agp κάρτα οι δυο που δείχνεις είναι pcie

Την 7800gtx που λες την πηρέ ένας φίλος μου (όπως και κάποιοι από εδώ μέσα) και σπέρνει από εκεί και πέρα περί ορέξεως

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.