Jump to content



Ποια AGP μέχρι 200E?


asikamin

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kaynd

Μα νόμιζα ότι έψαχνες για agp κάρτα οι δυο που δείχνεις είναι pcie

Την 7800gtx που λες την πηρέ ένας φίλος μου (όπως και κάποιοι από εδώ μέσα) και σπέρνει από εκεί και πέρα περί ορέξεως

Ο "φίλος" το πιστοποιεί οτι η καρτούλα είναι κορυφή.Για τα λεφτά της αυτή τη στιγμή είναι τοπ.Αλλά αν θες να την πάρεις αποφάσισέ το λίγο γρήγορα γιατί δεν προβλέπω να διαρκούν πολύ τα αποθέματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd [Χθες, στις 04:01]

Μα νόμιζα ότι έψαχνες για agp κάρτα οι δυο που δείχνεις είναι pcie

Για κοίτα καλύτερα:

EVGA: NVIDIA GEFORCE 7800GS AGP 256MB DVI TV-OUT RETAIL , Τοποθέτηση: AGP 4x/8x.

MSI: MSI NX7800GS-TD256 256MB TV-OUT DVI RETAIL ,Τοποθέτηση: AGP 8x.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ σκέφτομαι για κάρτα (αρκετά κράτησα την gforce fx 5600) και δυστυχώς αναγκαστηκά σε agp πάω....τι λέτε για αυτήν την κάρτα? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510518

Έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο στα ίδια λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα την gecube από πλαίσιο , κακή υλοποίηση-άθλια ψύκτρα αλλά τίμιες επιδόσεις.

απ'ότι διάβασα στο νετ - δεν έχω πρόχειρα λινκ- για την SAPPHIRE λένε τα χειρότερα.

Καλύτερα να πας σε Nvidia

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από asikamin

Για κοίτα καλύτερα:

EVGA: NVIDIA GEFORCE 7800GS AGP 256MB DVI TV-OUT RETAIL , Τοποθέτηση: AGP 4x/8x.

MSI: MSI NX7800GS-TD256 256MB TV-OUT DVI RETAIL ,Τοποθέτηση: AGP 8x.

ουπσ... :o:D

Ε οι καλύτερες επιλογές που υπάρχουν για agp είναι αυτές... απλά δε βλέπω να είναι διαθέσιμες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bezdim [21-08-2006 20:30]

Είσαι 100% σίγουρος?!?! Ειλικρινά εάν αυτό ισχύει τότε.... 9800 στην προθήκη και πάω με τα 1000 στην πρώτη 6600 agp που θα βρεθεί μπροστά μου!!!!!! (άν βρεθει καμία δλδ:...: )

Χτες εντλως τυχαια που εψαχνα στο storage μου για κατι φωτογραφιες για μια παρουσιαση επεσα πανω σε μερικα screenshots απο 3dmark2003 με 6600gt απο 9100 μεχρι 9220 default η καρτα.Οσο για τα παιχνιδια η 6600 ειχε 25-35% πιο πανω fps και μαλιστα σε παιχνιδια opengl οπως το doom3 ειχε τα διπλασια.Βεβαια σημερα 2006 προς 2007 και οι δυο αυτες καρτες ειναι πεθαμενες για gaming.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί κάπως με αυτά που ακούω τις τελευταίες μέρες. Ήδη έχω αρχίσει να βλέπω το 3dmark03 ώς λιγότερο αξιόπιστο. Πίστευω πως είναι καλύτερο να λέμε σε τι ανάλυση και με τι ρυθμίσεις παίζουμε το κάθε game και να συγκρίνουμε, παρά να παραθέτουμε το σκορ του 3dmark:...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.