Jump to content



Τελικα αρχισε η αναβαθμιση των γραμμών!!!???


g_0x

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

@kalileo..

Εχεις δει καμια διαφορα στις επιδοσεις τις συνδεσης?Δλδ πριν τιν αναβαθμηση ηταν καλυτερα?

Μην εμπιστευεσε αυτα τα νουμερα ρε συ,δεν ειναι αξιοπιστα...οποιο τεστ και να κανεις παλι διαφορετικα θα σου βγαλει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

@kalileo..

Εχεις δει καμια διαφορα στις επιδοσεις τις συνδεσης?Δλδ πριν τιν αναβαθμηση ηταν καλυτερα?

Μην εμπιστευεσε αυτα τα νουμερα ρε συ,δεν ειναι αξιοπιστα...οποιο τεστ και να κανεις παλι διαφορετικα θα σου βγαλει....

To upload βελτιωθηκε πολυ αλλα το download ειναι πανω κατω το ιδιο. Τις πρωτες μερες ηταν και χειροτερο. Και η κατασταση με το εξωτερικο ειναι τραγικη δεν μπορω να δω live stream με 300kbps.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 23:34]

To upload βελτιωθηκε πολυ αλλα το download ειναι πανω κατω το ιδιο. Τις πρωτες μερες ηταν και χειροτερο. Και η κατασταση με το εξωτερικο ειναι τραγικη δεν μπορω να δω live stream με 300kbps.

Δεν ξερω τι να πω μαν..:...:

Παντως κανε υπομονη λιγες μερες ακομα..αλλιως παρτους τηλεφωνο.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε,

Σε συνέχεια του μηνύματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η ΟΤΕΝΕΤ

ολοκλήρωσε την

αναβάθμιση των ταχυτήτων πρόσβασης στο Internet με τις υπηρεσίες

ADSL(Υπηρεσίες OnDSL Home,

OnDSL Kit, OnDSL Bundle, OnDSL Economy και OnDSL Office).Η αναβάθμιση

αφορά όλους τους

συνδρομητές της ΟΤΕΝΕΤ και δεν απαιτείται από την πλευρά σας καμία

επιπλέον ενέργεια.

Η αναβάθμιση των γραμμών πραγματοποιείται σταδιακά σύμφωνα με το δελτίο

τύπου του

τηλεπικοινωνιακού παρόχου και αναμένεται να ολοκληρωθεί σε διάστημα 3

μηνών.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή

διευκρίνιση.

:giveup: :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Trust No-one $George Vasil$, ιδικά αν είναι υπάλληλος του Ο.Τ.Ε.

Αυτό ήταν το e-mail που έστειλα στον κέντρο εξυπηρέτησης πελατών Ο.Τ.Ε. στις Wed, 28 Jun για το πότε θα συγχρονίσουν το Router μου με την γραμμή, γιατί κάνανε μ*λ*κία και με κορόιδευαν και με παραμύθιαζαν (δεν χρειάζεται να αναφερθώ περαιτέρω). :nuke:

!!!!! Βelieve It Οr Νοt ! ! !!!!!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ Κ*ΛΟ-ΠΟΡΤΕΣ Γ*ΜΩ ΤΟ ΜΟΥ !!! ??? !!!

ΚΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ Γ*ΜΩ ΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΜΟΥ Γ*ΜΩ !!! !!! !!!

Με ελάχιστη εκτίμηση

O.T.E = ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ

Αν δεν έχουν αναβαθμίσει την γραμμή μου όπως μου είπε ο υπάλληλος μέχρι τέλη Δεκεμβρίου, στις 01/01/07 θα λάβουν ένα αντίστοιχο ραβασάκι. :devil:

P.S

Δεν είχα βάλει τότε αστεράκια στις επίμαχες λέξεις, αλλά το έκανα εδώ για να μην φάμε και κανά ban εξαιτίας του Ο.Τ.Ε. αμαρτία είναι..... ;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ακομα στα ιδια.τοσες μερες.ενω η 4νετ εδω στο βολο ολα τα διπλασιασε η κυρια βιβοντι αδυνατει να το κανει ακομα.ενω εχω γραμμη 1024 ειμαι με download ακομα 512...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Μια ζωη @@ ...

3 μηνες απο ποτε ειναι το θεμα?

Απο τοτε που εφτιαξαν το αυτοματο μυνημα?

:TD: :TD: :TD:

Ναι, γιατί αυτό που έστειλαν μου φάνηκε κάπως γενικό και αόριστο λες και προορίζεται για πολλούς πώς να το πω μάλλον είναι αυτόματο μήνυμα, αλλά dunno σίγουρα:getlost:

Link to comment
Share on other sites

N.Σμύρνη τίποτα ακόμα...

ΑΑΑ μίλησα με Forthnet και η αναβάθμιση του 512 ΔΕΝ είναι 1024 αλλά 768!!! αα καλό ε ;;

:confused:

και ναι είμαι από τους τυχερούς που έχουν download 40 - 45 /sec (με σύνδεση 512!!)

:rip:

Τι στο Δια..λο γίνεται με τη Ν.Σμύρνη ;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bekris [Σήμερα, στις 10:22]

N.Σμύρνη τίποτα ακόμα...

ΑΑΑ μίλησα με Forthnet και η αναβάθμιση του 512 ΔΕΝ είναι 1024 αλλά 768!!! αα καλό ε ;;

:confused:

και ναι είμαι από τους τυχερούς που έχουν download 40 - 45 /sec (με σύνδεση 512!!)

:rip:

Τι στο Δια..λο γίνεται με τη Ν.Σμύρνη ;;

Τι τρέχει με την Forthnet δεν ρωτάς καλίτερα :getlost:

Όπως πάντα κάνει τα δικά της και αν μαθευτεί και αυτό θα χάσει αρκετούς πελάτες :X:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc [Σήμερα, στις 10:53]

Τι τρέχει με την Forthnet δεν ρωτάς καλίτερα :getlost:

Όπως πάντα κάνει τα δικά της και αν μαθευτεί και αυτό θα χάσει αρκετούς πελάτες :X:

????? ????? Συγγνώμη αλλά είναι σίγουρο ότι οι άλλοι το 512 το αναβαθμίζουν σε 1024 ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bekris [Σήμερα, στις 11:07]

????? ????? Συγγνώμη αλλά είναι σίγουρο ότι οι άλλοι το 512 το αναβαθμίζουν σε 1024 ??

Ναι........

Ο ΟΤΕ είναι σαφής......ΌΛΕΣ οι ADSL γραμμές θα ανβαθμιστούν αντίστοιχα........ :toomuchne

384 --->768 512 --->1024 κτλ

Έχεις απόλυτο δικαίωμα για μία 1024 αφού έχεις 512 !!

Πάρε την Forthnet και πες τις ότι φεύγεις να δεις για πότε θα σου βάλουν 1024 ή κάνε αναφορά στον Ο.Τ.Ε., αλλά μην περιμέμενεις και πολλά από εκεί :(

Link to comment
Share on other sites

Μπαα με τηλ δε γίνεται τίποτα, Θα κάνω το κλασσικό :

Επιστολή διαμαρτυρίας στη Forthnet

Αν και δεν νομίζω να έχω δικαίωμα αναβάθμισης.

Δηλαδή επειδή ο ΟΤΕ κάνει αναβάθμιση δεν σημαίνει ότι και οι provider αναγκαστικά ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν αντίστοιχη αναβάθμιση.

Το κάνουν βέβαια γιατί φυσικά δεν τους κοστίζει (άμεσα) και δεύτερον λόγω ανταγωνισμού.

Τέτοια άνεση έχει η forthnet και δεν τη νoιάζει ο ανταγωνισμός ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bekris [Σήμερα, στις 11:27]

Μπαα με τηλ δε γίνεται τίποτα, Θα κάνω το κλασσικό :

Επιστολή διαμαρτυρίας στη Forthnet

Αν και δεν νομίζω να έχω δικαίωμα αναβάθμισης.

Δηλαδή επειδή ο ΟΤΕ κάνει αναβάθμιση δεν σημαίνει ότι και οι provider αναγκαστικά ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν αντίστοιχη αναβάθμιση.

Το κάνουν βέβαια γιατί φυσικά δεν τους κοστίζει (άμεσα) και δεύτερον λόγω ανταγωνισμού.

:eek Θα το κάνουν,γιατί όλοι οι άλλοι θα την κάνουν 1024 την 512, άρα δεν τον συμφέρει........

Ξανάπαρε και ρώτα μπας και ήταν λάθος του υπαλλήλου και άμα σου πούνε τα ίδια στείλε την επιστολή. :T:

EDIT: spelling mystakes :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.