Jump to content



Μάλλον έγινε αναβάθμιση.......


f117

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 23:27]

Καθίστε! Όταν η Vivodi έδινε 1024 στην τιμή που οι άλλοι είχαν την 512, ήταν καλα? Ανταγωνισμός είναι. Δε μπορεί να κάνουν όλοι τις ίδιες κινήσεις την ίδια στιγμη

Εγώ εννοούσα ότι με το 5-μηνο ψαρόσαμε και τώρα που θα ανανεωθούνε οι γραμμές υπάρχει περίπτωση να πρέπει να περάσει πρώτα το προπληρωμένο και να βάλουμε καινούργιο για να αναβαθμιστεί η γραμμή..... :(

Το λέω αυτό, γιατί όταν πήρα την Vivodi και τους ρώτησα αυτό μου είπαν ότι δεν υπάρχει επίσημη ανανέωση απ τον Ο.Τ.Ε.:cry:

Σκεφτόμουνα έτσι κι αλλιώς να ξανα-πάρω αύριο για να ρωτήσω, ελπίζω να μην απογοητευτώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 23:28]

και η 4νετ καλη και χρυση αλλα τα παιδια εχουνε και αυτα τα παραπονα τους.βεβαια οι τιμες της βιβοντι δε συγκρινονται.αλλα απο ποιοτητα δε θα πω τα καλυτερα...

Η αλήθεια είναι πως η ποιότητα των υπηρεσιών της Vivodi είναι ψηλό-famiseta ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δεν θελετε να με ακουσετε? οι providers δεν εχουν καμια σχεση με την αναβαθμηση το λεω τριτη φορα νομιζω. Η αναβαθμηση ειναι θεμα του πΟΤΕ και μονο:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 21:27]

Καθίστε! Όταν η Vivodi έδινε 1024 στην τιμή που οι άλλοι είχαν την 512, ήταν καλα? Ανταγωνισμός είναι. Δε μπορεί να κάνουν όλοι τις ίδιες κινήσεις την ίδια στιγμη

Και όχι μόνο! Όταν η Vivodi έβγαζε τεχνολογία για Adsl2 και ταχύτητες της τάξης των 8 και 12 Mbps, οι υπόλοιποι παλεύαν με όριο τα 1024.

Link to comment
Share on other sites

Update No.1

Πριν από καμιά ώρα και για διάρκεια μισής ώρας περίπου δεν έιχα τηλέφωνο και Internet. Το ρούτερ δεν συγχρόνιζε. Μετά το πέρας της μισής ώρας και όταν επανήλθαν και πάλι όλα είχα γυρίσει στα παλιά. Δηλαδή 384/128. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _daemon_ [Σήμερα, στις 23:36]

Με HOL γνωρίζει κανείς τι θα γίνει;

:eek: ’κουσα ότι προσπαθεί να περάσει το Internet απ τα καλώδια του ρεύματος (ότι και να σημαίνει αυτό), αλλά θα πάρει κάτι χρόνια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JdCZT

Eχεις προπληρωμένο πακέτο ή μηνιαία συνδρομή;Οι χρεώσεις είναι οι ίδιες απο μεριάς OTENET;

εχω αοριστου OTEnet, αν αλαξουν τις χρεωσεις χωρις να με ενημερωσουν τους πηρε και τους σηκωσε ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

εχω αοριστου OTEnet, αν αλαξουν τις χρεωσεις χωρις να με ενημερωσουν τους πηρε και τους σηκωσε ...

Τουλάχιστον να είναι προς τα κάτω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 512 με το ondsl kit αλλά επειδή έχει λήξει είμαι στο αορίστου χωρίς δέσμευση. Έχω κάνει αιτηση από της 2/8 για να πάω στο 1mbit με τα 26 ευρώ και είμαι ακόμα στο 512. Τώρα αρχίζω να φοβάμαι πως ουσιαστικά θα με πάνε στο 1mbit (δηλαδή το x2 του οτε) και θα με αφήσουν εκεί να τραβάω τα βυζιά μου...

Στο τηλέφωνο μου είπε ένας πως σίγουρα θα φτάσω τα 2mbit αλλά με email δεν μου το έστελνε γραπτώς... (btw email έχουν και στέλνουν)

Link to comment
Share on other sites

Πίεσε τους φίλε, πρήξε τους, γιατί μπορεί στο τέλος να φας τάπα....

Πες ότι θες οπωσδήποτε 2mbit και πήγαινε κάθε 2-3 μέρες να δεις τι γίνεται, γιατί αυτοί δεν χαμπαρίζουν tpt....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Χθες, στις 23:44]

Παιδια γιατι δεν θελετε να με ακουσετε? οι providers δεν εχουν καμια σχεση με την αναβαθμηση το λεω τριτη φορα νομιζω. Η αναβαθμηση ειναι θεμα του πΟΤΕ και μονο:p

Η αναβαθμιση ειναι θεμα του ΟΤΕ αλλα το bw δεν φυτρωνει στα dslam, πρεπει να δωσουν και οι providers διπλασιασμο της συνδεσης, αλλιως δεν προκειται να δεις διαφορα μεγαλυτερη απο 10%.

Link to comment
Share on other sites

HOL περιοχη Ελληνικού σημερα το πρωι απο 512/128 αναβαθμιση σε 1024/256...

Βέβαια μεχρι τωρα αν και στο upload βλεπω 20-23 kb/s στο download δν εχω δει πάνω από 70....

Ελπίζω πάντως..... Λογικά μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα θα πάρει τα πάνω της...

Link to comment
Share on other sites

Σα να μου φαίνεται ότι μέχρι να στρώσει κάπως η κατάσταση θα γίνει το ΜΕΓΑ ΜΠΑΧΑΛΟ και θα κατβάζουμε με λιγότερα απ'ότι πριν μας αναβαθμίσουνε..:(

Την άλλη εβδομάδα μάλλον θα αναβαθμιστεί και το DSLAM στο οποίο είμαι κλειδωμένος....

ΑΚΟΥΣ UNSTOPPABLE ???? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $George Vasil$ [Σήμερα, στις 12:46]

@Totally_Wired..26 ολα κομπλε ειναι?τον μηνα?:eek:

Θεσσαλονίκη παιζει τιποτα παιδες?

υπαρχει και της πΟΤΕΝΕΤ στα 26ευρω με ολα κομπλε. Και μετα την αναβαθμιση θα πας στα 2048:flower:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

υπαρχει και της πΟΤΕΝΕΤ στα 26ευρω με ολα κομπλε. Και μετα την αναβαθμιση θα πας στα 2048:flower:

Αν δεν κάνω λάθος ~23 είναι το πακέτο της OTE/OTENET αλλά για 512 (που θα πάει σε 1024) για εξάμηνο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.