Jump to content



Μάλλον έγινε αναβάθμιση.......


f117

Recommended Posts

Χθες κάτι φίλοι μου εδώ στην Αρτάκη στην Χαλκίδα μου είπαν κ είδα οτι από 1mbit που είχανε γραμμή τώρα πια τους γράφει 2mbittttt!!!!!!!:jump: :jump: :jump: :jump: κάνω σήμερα εγώ restart και μπαίνω στο Internet με την 384 και να τι βλέπω.......... wwxow2.jpg

786............ :jump: :jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

η πλάκα είναι ότι έχω κάνει αίτηση στην forthnet για διακοπή και τώρα μπαίνω με demo της HOL στα 384 ...... και το download είναι κολλημένο στα 48kb/s δλδ έχουμε 384 σε γραμμή 768 :p όταν σας αναβαθμίσουν και εσάς μιλήστε να δούμε τι γίνετε :D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια απο χθες μου σερνεται δλδ εχω την 384 της πOTENET και κατεβαζω με 5.8kb/s:fist: :fist: παιρνω τηλ την οτενετ και μου ειπαν οτι το προβλημα δεν ειναι δικο τους και να παρω των πΟΤΕ. Παιρνω των ΟΤΕ και μου λενε οτι το προβλημα ειναι της ΟΤΕΝΕΤ:wassat: Συμπερασματα δικα σας!

Link to comment
Share on other sites

Πιασε μια αναβαθμιση και γρηγορα... Μολις εγινε 1024 η γραμμη μου.

Ακομα δεν εχω full down δυστυχως αλλα ελπιζω οτι καποια στιγμη θα γινει κι αυτο, το up ειναι ηδη σε φυσιολογικα επιπεδα δηλ. ~223 Κb/s.

Dslam Κηφισιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα. Είμαι στα ’νω Βριλήσσια (dslam Πεντέλης) και έχω το πακέτο ADSL In A Box της 01/06/2006 (συνδεδεμένος στα 512 για 1 χρόνο με 117 ). Έχω το μαμά Modem crypto που δίνει η Forthnet στο κουτί. Μόλις τώρα συνδέθηκε και προς έκπληξη μου... το modem συγχρόνισε στα 1024. Το εικονίδιο ACCESS RUNNER CONTROL PANEL με πληροφορεί οτι έχω συγχρονίσει στα 1024 / 256, αλλά ξέρετε ποιο ειναι το παράξενο και εδώ θέλω τα φώτα σας??

Όταν συνδέομαι στο internet με το ACCESS RUNNER DSL, τότε συνδέομαι και μου λέει οτι συνδέθηκα στο 1 mbit, πράγμα κουφό για δύο λόγους: (1) Η ίδια η Forthnet σε email που μου είχε στείλει μου ειπε πως θα με πάνε στα 768 και όχι 1024, (2) Παρότι λέει πως συνδέθηκε στα 1024, δεν έχω πραγματική ταχύτητα 1024 αλλά απλά λίγο πιο βελτιωμένο το 512, δηλαδή απο 55 kb/sec που κατεβαζα, τώρα κατεβάζω με 60-62. Λέω μέσα μου, μάλλον βλακείες γράφει οτι συνδέθηκα στα 1024, και κάνω τεστ στο adsltest.forthnet.gr με τα ακόλουθα αποτέλεσματα:

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 222.80Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 533.00kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Αποτέλεσμα δηλαδή κουλό!!! Έχω όντως γραμμή 1024/256 απο ΟΤΕ, η Forthnet είπε θα με πάει σε 768/192, εμένα όμως γράφει οτι συνδέται σε 1024/256, μόνο που το πραγματικό download ειναι ενα "καλο" 512 και το upload 256/

ΤΙΣ ΠΤΑΙΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Οι provider δεν εχουν καμια σχεση με την αναβάθμιση γιατι αυτη γινετε απο τον πΟΤΕ. Τωρα το site της forthnet μπορει να λεει λαθος και το μοδεμ σου βλεπει τα 1024 αλλα δεν ειναι "καλα" 1024???:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε oekab1992 αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα. Εχω συνδεση 384 την οποια το Κριπτο 200 μου την βλεπει ως 768. Οταν κατεβαζω ομως, ειμαι ακριβως στα ιδια μιζερα 42 ΚΒ που κατεβαζα, ισως και 45 μερικες φορες δηλαδη ειδα μια βελτιωση 10 % το πολυ! :blink:

Περιμενω και απο άλλους χρηστες της Φορθνετ να το επιβεβαιωσουν

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ακριβως τα ιδια με τον oekab1992 μου κανει.

Ενω το modem δειχνει οτι η γραμμη και η συνδεση ειναι 1Μ ουσιαστικα μονο το up ειναι κανονικο δηλ ~225Κ ενω το down ειναι γυρω στα 500-550 Κ max.

Ισως η forthnet δεν εχει αποφασισει ακομα τι θα κανει με τις αναβαθμισεις και λενε "μην τους δωσουμε χαρα και μετα μας βριζουν".

Δεν μπορω να πιασω και γραμμη στην εξυπηρετηση να ρωτησω τι γινεται...:TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.