Jump to content



Μάλλον έγινε αναβάθμιση.......


f117

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 16:12]

Δεν είναι κουλό... Εκεί που συγχρονίζεις θα συνδέεσαι

Είσαι σίγουρος? Πριν αναβαθμιστώ η γραμμή ήταν 512. Το modem συγχρόνιζε στα 512, όταν όμως έμπαινα με κάτι κωδικούς φιλου μου απο 384 έγραφε οτι συνδέθηκε στα 384, και όταν έβαλα του δικούς μου κωδικούς συνδέθηκε 512. Τώρα παρότι συγχρονίζει στα 1024 έχω κόφτη στα 512/256. Δεν έπρεπε και πάλι να συνδέεται στα 512 αφού κατεβάζει με τόσο? Πως γίνεται να μου αναβάθμισαν μόνο το upload απο 128 σε 256 (πάντα απο FOrthnet μεριά μιλάω, διότι απο ΟΤΕ η γραμμή ειναι 1024/256) και το download να ειναι απλά βελτιωμένο 512 αλλά να συνδέεται στα 1024. ’λλα αντι άλλων, απόλυτο μπαχαλο νομίζω, απο 512/128 έχω 1024/256 που λειτουργεί όμως σαν καλο 512/256 αντι για 768/192 που μου έταξε η Forthnet.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cherryman [Σήμερα, στις 17:58]

Αναβαθμίστηκα κι εγώ, από ΟΤΕ τουλάχιστον, περιμένουμε και την Forthnet τώρα.

Τι περιμένεις ? Δεν είναι έτοιμη?

Από χτές έχω 2048 και η συνδρομή της forthnet μου τα δίνει όλα. 220KB/s max

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [Σήμερα, στις 17:58]

Αναβαθμίστηκα κι εγώ, από ΟΤΕ τουλάχιστον, περιμένουμε και την Forthnet τώρα.

μια απο τα ιδια και εδω.......1024 συγχρονισε το ρουτερ αλλα η ταχυτητα κολλημενη στα 46.5ΚΒ:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από power [Σήμερα, στις 18:51]

Τι περιμένεις ? Δεν είναι έτοιμη?

Από χτές έχω 2048 και η συνδρομή της forthnet μου τα δίνει όλα. 220KB/s max

Μαλλον εισαι απο τους (λιγους?) τυχερους...

Πακετο εχεις ή κανονικη συνδεση?????

Αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

μια απο τα ιδια και εδω.......1024 συγχρονισε το ρουτερ αλλα η ταχυτητα κολλημενη στα 46.5ΚΒ:...:

Εμ βέβαια, με τόσα που έχεις σούρει στον ΟΤΕ τόσα χρόνια (ακόμα θυμάμαι εκείνα τα μυθικά thread σου με τις ταχύτητες και τις απειλές - σαν να τα βλέπω τώρα μπροστά μου μαζί με αντίστοιχα του SLN με τα ψυγεία κλπ) πάω στοίχημα ότι θα είσαι ο μόνος στην Ελλάδα με 4 MBIT σύνδεση και θα κατεβάζεις με 22,3 K.

:p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αναβαθμιστηκα και εγω απο τον ΟΤΕ (512/128 ==> 1024/256). Η αναβαθμιση εγινε σε 2 σταδια. Στο πρωτο 2ωρο ημουν με 1024/128 και μετα σε 1024/256. :)

Υ.Γ. Περιοχη Αργυρουπολη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά.Οταν μου γίνει η αναβάθμιση σε 768 λογικά απο 384 που έχω απο τον ΟΤΕ εγώ απλά θα συνδέομαι με 768 αλλά θα κάνω dl με τα μέγιστα της 384 (κάπου 46kbps αν δεν κάνω λάθος).Τώρα εάν θέλω να κάνω dl με τα φυσιολογικά της 768 (στα 62kbps πάλι αν δεν κάνω λάθος) θα πρέπει να περιμένω τον ISP την OTENET στη περίπτωσή μου και θα τη πληρώσω για να απολαμβάνω 768:blink: Τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

’τυπα κι όχι επίσημα, όλοι οι providers θα διπλασιάσουν τις προσβάσεις ώστε να γίνουν αντίστοιχες με του πΟΤΕ, χωρίς παραπάνω χρέωση.

Φυσικά αφού δεν είναι επίσημα, μπορούν και να μην το πράξουν :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

τοτε γιατι εμενα στην πΟΤΕΝΕΤ μου ειπαν οτι ολη η δουλια γινεται απο τον ΟΤΕ??? και αυτη δεν εχουν καμια σχεση???:wassat:

Γιατί ίσως η πΟΤΕΝΕΤ να μην χρησιμοποιεί limiters ώστε να σε κόβει άσχετα με το κυκλωμα του πΟΤΕ ή γιατί αυτός που μίλησες ήταν άσχετος :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 21:10]

Γιατί ίσως η πΟΤΕΝΕΤ να μην χρησιμοποιεί limiters ώστε να σε κόβει άσχετα με το κυκλωμα του πΟΤΕ ή γιατί αυτός που μίλησες ήταν άσχετος :p

για το προτο μπορει για το δευτερω δεν νομιζω γιατι ειναι κολλητος μου φιλος:o
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 21:06]

Ναι... Ηλιουπολη και OTEnet αναβαθμιστηκαν,

Eχεις προπληρωμένο πακέτο ή μηνιαία συνδρομή;Οι χρεώσεις είναι οι ίδιες απο μεριάς OTENET;

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σκ@τ@...τωρα μην αρχιζω και βριζω γαμμ τους εναλλακτικους μου.βιβοντι sux.και μετα σου λενε οτι ο οτε γδερνει.εχω 2 μερες upload 96!!!!!!!!!!!ημαρτον δηλαδη ρε παιδια.και κλασικα 512 download που ποτε δε πιανει πανω απο 50-52 στο sygate που το κοιταω.αντε να δουμε κ στην επαρχια ποτε θα αρχισει αυτη η αναβαθμιση.

τωρα αν αναβαθμιστω φαινεται με τη μια ή πρεπει να κανω ρεσταρτ το ρουτερ?

μεγεια σε ολους που τους ηρθαν οι γραμμες.

οι υπολοιποι ας περιμενουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 23:18]

εγω παλι σκ@τ@...τωρα μην αρχιζω και βριζω γαμμ τους εναλλακτικους μου.βιβοντι sux.και μετα σου λενε οτι ο οτε γδερνει.εχω 2 μερες upload 96!!!!!!!!!!!ημαρτον δηλαδη ρε παιδια.και κλασικα 512 download που ποτε δε πιανει πανω απο 50-52 στο sygate που το κοιταω.αντε να δουμε κ στην επαρχια ποτε θα αρχισει αυτη η αναβαθμιση.

τωρα αν αναβαθμιστω φαινεται με τη μια ή πρεπει να κανω ρεσταρτ το ρουτερ?

μεγεια σε ολους που τους ηρθαν οι γραμμες.

οι υπολοιποι ας περιμενουμε...

Και εγώ χρήστης Vivodi ..άντε να δούμε και εμείς καμιά άσπρη μέρα..... :rant:

Με αυτό το 5-μηνο πακέτο ψαρόσαμε αρκετοί από εμάς.... :...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Και εγώ χρήστης Vivodi ..άντε να δούμε και εμείς καμιά άσπρη μέρα.....

Καθίστε! Όταν η Vivodi έδινε 1024 στην τιμή που οι άλλοι είχαν την 512, ήταν καλα? Ανταγωνισμός είναι. Δε μπορεί να κάνουν όλοι τις ίδιες κινήσεις την ίδια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι καλα εκανα τριμηνο...θα μου μεινει το ρουτερ και μετα με βλεπω για οτε μαλλον και ας εχει μονοπωλειο και ολα τα καπιταλιστικα που του σερνουμε ολοι.

Αν και μου ειπε ενα παιδι απο μαγαζι οτι απο σεπτεμβρη θα υπαρχει απελευθερωση των τηλεπικοινωνιων.δε θα μεσολαβει ο πΟΤΕς πουθενα.αν το ξερει καποιος ας το επιβεβαιωσει.

@wizard:ναι ενταξι αλλα απο εκει και περα σου βγαζει το λαδι.ελευθερη αγορα είναι οποτε μπορεις ελευθερα να κρινεις ποιος σε πριζει.και η 4νετ καλη και χρυση αλλα τα παιδια εχουνε και αυτα τα παραπονα τους.βεβαια οι τιμες της βιβοντι δε συγκρινονται.αλλα απο ποιοτητα δε θα πω τα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.