Jump to content



Μάλλον έγινε αναβάθμιση.......


f117

Recommended Posts

ρε παιδια η προσφορα της 1-6 ηταν για ενα 1ΜΒ !!!!

αρκει να το ζητησεις και να μην κανεις τη παπια

εμενα ολα κανονικα...(δηλαδη ηρθα και βρηκα 512....τους πηρα τηλεφωνο ...εφαγαν μια παναγια και σε λιγες μερες εγινε 1024..!!!)

πως σας φανηκε αυτο??

τωρα θα φανε και την υπολοιπη καινη διαθηκη γιατι οντως δεν τα πιανει ολα σε ταχυτητα...

στην ελλαδα ειμαστε ρε

εδω ενας φιλος μου που ειχε forthnet και εκανε αιτηση για διακοπη τον επαιρναν καθε μερα να του αλλξουν γνωμη με τρελες προσφορες ειδικες για εκεινον για να μην τους εγκαταλειψει(πραγματα που δεν ισχυαν στο εμποριο....)

αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από tasosmos

Το προβλημα με την 4νετ ειναι οτι δεν μπορεις να πιασεις γραμμη για να ριξεις κανα μπινελικι. Παντα απασχολημενες ειναι αυτες οι τηλεφωνητριες...

οντως.... ακομα ακουω τη μουσικη...αλλα που θα παει...θα τους στολισω

Link to comment
Share on other sites

εγω ελυσα το προβλημα με την ταχυτητα. Μου ειπαν απο το ΟΤΕ οτι στην Αιγινα εχουν πολυ κοσμο και δεν αντεχουν. Kαι μου ειπε" υπομονη οσπου θα φυγουν τουρηστες":hehe: :hehe: :hehe: Σοβαρα τωρα μου ειπε οτι μεσα στην εβδομαδα θα το λυσουν το προβλημα. Ακομα και ενας φιλος μου που εχει 1024 κατεβαζει με 5,1 Kb/s

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι επί της ευκαιρίας

Εγώ που έχω 512 της Vivodi για να γίνει αναβάθμιση της γραμμής πρέπει να το ζητήσω απ τον Ο.Τ.Ε ή απ την Vivodi ή αυτό θα γίνει μακρόπροθεσμα απ' τον Ο.Τ.Ε ? :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ στον ΟΤΕ στο 121 και πες οτι εχει προβλημα με χαμηλες ταχυτητες. Το πολυ την επομενη μερα θα σε παρουν τηλ και θα σου δοσουν μια εξηγηση:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gocu [Σήμερα, στις 18:39]

εδω ενας φιλος μου που ειχε forthnet και εκανε αιτηση για διακοπη τον επαιρναν καθε μερα να του αλλξουν γνωμη με τρελες προσφορες ειδικες για εκεινον για να μην τους εγκαταλειψει(πραγματα που δεν ισχυαν στο εμποριο....)

αυτα απο μενα

Αυτό που λες τώρα το έχει νιώσει ένας φίλος στο πετσί του :eek:

Πήρε από την 4net ένα τρίμηνο πακέτο 384 και μόλις τέλειωσε το πακέτο ήθελε να κλείσει την γραμμή και πάει, τους το λέει, του λένε OK :T:

Μια μέρα όμως ήρθε ένας λογαριασμός απ΄ την 4net και επειδή παραξενεύτηκε :...: σύνδεσε τα καλώδια και έλεγε ότι συνδέθηκε η ADSL !!

Πάει στην 4net, τους ρωτάει γιατί και λένε ότι το συμβόλαιο έλεγε για 12-μήνη υποχρεωτική σύνδεση και πράγματι το έλεγε αλλά τα γράμματα δεν ήταν απλός μικρά , αλλά εκτός τον άλλον δεν είχε υπογράψει και tpt o πατέρας του, καθώς οι υπάλληλοι δεν του το ζητήσανε..

Και πάει ο πατέρας του να δει τι μπορεί να δίνει και τα βρίσκουνε στο να δώσει κάποιο ποσό και να μην πληρώσει tpt άλλο..υπογράφει ένα χαρτί ότι το-και-το, αλλά έλα όμως που τον άλλο μήνα ο υπάλληλος του λέει

:whistling ποιο-και-ποιο:whistling , γιατί η λογαριασμοί συνέχισαν να πηγαίνουν

Τις στείλανε εξώδικο, αλλά δεν μπορούνε να τα βάλουν και με ολόκληρη εταιρία και τώρα υπάρχει κίνδυνος να τους τρέχουν για να πληρώσουν και τα δικαστικά έξοδα

Και γιατί φλυαρώ τόση ώρα ????? :zzz: ?????.... Gocu πες στον φίλο σου να προσέξει πάρα πολύ τις κινήσεις του, γιατί μπορεί να την πατήσει και αυτός !!!!! :nuke: !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Παρε τηλ στον ΟΤΕ στο 121 και πες οτι εχει προβλημα με χαμηλες ταχυτητες. Το πολυ την επομενη μερα θα σε παρουν τηλ και θα σου δοσουν μια εξηγηση:flower:

Έγινε :T: thx a lot :worship:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι στην Ξάνθη τίποτα με αναβάθμιση, έχω 256, αλλά από το πρωί της 22ας Αυγούστου όλο κουλά κάνει η γραμμή. Μια κόβεται μια πάει καλά, μια το ρούτερ κάνει κόλπα. Έχει χαζέψει το internet μπουάχαχαχαχαχα.....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση,ηπαρχει γραμμη με 6-8Μbit.Eγω με τα 8MBit κατεβαζω με 1015 Kb/s και upload 768 Kb/s.Και κατι ακομα στο πινακακι του Local Area Conection μου, γραφει το speed οτι ειναι 100.0Mbps?

Link to comment
Share on other sites

Στο γράφει γιατί με αυτή την ταχύτητα συνδέεται το router στο μηχάνημα σου.

BTW Έγινε αναβάθμιση στα Σεπόλια απο 512->1024, μένει να δώσει το ΟΚ ο ΟΤΕ στην τελλάς να με αναβαθμίσει και αυτή στο τσαμπέ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Και επίσης δίνει και η Forthnet 1024/256, αφού σε μιά δοκιμή download από M$, έπιασε 80kb/sec :T:

Αυτό μου κάνει λίγο εντύπωση.

Τα 80 ήταν σταθερά (γιατί είναι πιο κοντά στα 512 παρά στα 1024...) ;

Link to comment
Share on other sites

Κατι τρεχει με την 4νετ...

Ενω μου βγαζει οτι συνδεεται με 1Μ τα τεστ βγαζουν 500-550 down /~220 up. Μερικες στιγμες πιανει 80αρια σε downloads αλλα δεν τα διατηρει για πανω απο μισο λεπτο, οποτε μπορει να ειναι και caching. Δεν πιανεις και γραμμη με τιποτα ρε γμτ...

edit: Στη σελιδα της 4νετ εξακολουθει να γραφει οτι ο λογαριασμος ειναι 1bill 512.

wtf 512/256 ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos [Σήμερα, στις 15:29]

Κατι τρεχει με την 4νετ...

Ενω μου βγαζει οτι συνδεεται με 1Μ τα τεστ βγαζουν 500-550 down /~220 up. Μερικες στιγμες πιανει 80αρια σε downloads αλλα δεν τα διατηρει για πανω απο μισο λεπτο, οποτε μπορει να ειναι και caching. Δεν πιανεις και γραμμη με τιποτα ρε γμτ...

edit: Στη σελιδα της 4νετ εξακολουθει να γραφει οτι ο λογαριασμος ειναι 1bill 512.

wtf 512/256 ???

Ποιο πακέτο έχεις φίλε μου? ADSL IN A BOX 512? αν ναι έχεις τα ίδια συμπτώματα με εμένα, δηλαδή...

Είμαι στα ’νω Βριλήσσια (dslam Πεντέλης) και έχω το πακέτο ADSL In A Box της 01/06/2006 (συνδεδεμένος στα 512 για 1 χρόνο με 117 ). Έχω το μαμά Modem crypto που δίνει η Forthnet στο κουτί. Μόλις τώρα συνδέθηκε και προς έκπληξη μου... το modem συγχρόνισε στα 1024. Το εικονίδιο ACCESS RUNNER CONTROL PANEL με πληροφορεί οτι έχω συγχρονίσει στα 1024 / 256, αλλά ξέρετε ποιο ειναι το παράξενο και εδώ θέλω τα φώτα σας??

Όταν συνδέομαι στο internet με το ACCESS RUNNER DSL, τότε συνδέομαι και μου λέει οτι συνδέθηκα στο 1 mbit, πράγμα κουφό για δύο λόγους: (1) Η ίδια η Forthnet σε email που μου είχε στείλει μου ειπε πως θα με πάνε στα 768 και όχι 1024, (2) Παρότι λέει πως συνδέθηκε στα 1024, δεν έχω πραγματική ταχύτητα 1024 αλλά απλά λίγο πιο βελτιωμένο το 512, δηλαδή απο 55 kb/sec που κατεβαζα, τώρα κατεβάζω με 60-62. Λέω μέσα μου, μάλλον βλακείες γράφει οτι συνδέθηκα στα 1024, και κάνω τεστ στο adsltest.forthnet.gr με τα ακόλουθα αποτέλεσματα:

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 222.80Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 533.00kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Αποτέλεσμα δηλαδή κουλό!!! Έχω όντως γραμμή 1024/256 απο ΟΤΕ, η Forthnet είπε θα με πάει σε 768/192, εμένα όμως γράφει οτι συνδέται σε 1024/256, μόνο που το πραγματικό download ειναι ενα "καλο" 512 και το upload 256.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.