Jump to content



αναλογια fsb με μνημη


μανος1980

Recommended Posts

μηπως θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος με λιγα λογια πως ακριβως υπολογιζεται αυτη η αναλογια. παρατηρω οτι πριν ανεβασω τις μνημες απο τα 667 στα 800 η αναλογια ηταν 4/3. τωρα ειναι 2/3. δεν τα παω καλα με τους αριθμους μηπως μπορειτε να μου το εξηγησετε?

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι ο τίτλος του θέματος

Αυτό το κλάσμα είναι ισοδύναμο με το κλάσμα mhz fsb/mhz μνήμης.

Πάντως οι αναλογίες που αναφέρεις δε μου φαίνονται να στερούν

Αν με τις μνήμες στα 667 είχες αναλογία fsb:ταχύτητα μνήμης 4:3 θα έπρεπε το fsb της cpu σου να είναι 889MHz και μετά αν άλλαζες την αναλογία σε 2:3 με το ίδιο fsb θα έπρεπε οι μνήμες να φτάσουν στα 1334 MHZ.

Αφού εσύ δε μας παίρνεις στα σοβαρά εμφανίζοντας τυχαίες τιμές πως θέλεις εμείς να σε πάρουμε στα σοβαρά?

Link to comment
Share on other sites

το οτι προφανως ημουν απροσεκτος και δεν εγραψα τις σωστες τιμες σημαινει οτι δεν σας παιρνω στα σοβαρα? τελοςπαντων δεν θυμαμαι ποια ηταν η αναλογια πριν βαλω τις μνημες απο τα 667 στα 800 απλα τωρα ειναι 2/3 και απλα ηθελα να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.