Jump to content



ειμαι σε τριλημα...ποια να παρω? λιγη βοηθεια!! 300+ ευρω ειναι αυτα!


tolis861416003225

Recommended Posts

δεν ειμαι ο τρελος gamer αλλα οταν παιζω δε θελω φαντασματα...νομιζω το tn ειναι καλο για παιχνιδια αλλα εχω διαβασει πως κανονικα αναπαριστα καποιες χιλιαδεσ μονο χρωματα και τα υπολοιπα εκατομμυρια τα αναπαριστα μεσω αλγοριθμου...και δεν εχουν καλες γωνιες θεασης... απο την αλλη τα s-isp ειναι πολυ καλα σε απεικονιση και σε γωνιες αλλα εχουν μεγαλους χρονους ανταποκρισης...τελος παντων τι να πρωτημισω? μηπως μιας και εχουν περασει και τα χρονια οι τεχνολογιες καληπτουν σιγα σιγα τις αδυναμιες τους? εινι και το crystal bright ή οπως λεγεται και μαρεσει πολυ...

αρχικα σκεφτομουνα να παρω ή την PHILIPS 190X6FB ή την LG L1970HQ-BF μετα ενα παιδι σε ενα αλλο τοπικ που ανειξα μου προτεινε την LG 204WT-BF και βρεθηκα να ειμαι σε τριλημα... τι πανελ εχουν? ποσο κοντα ειναι σε επιδοσεις κλπ... αντε τις LG παω πλαισιο και τις βλεπω απο κοντα την Philips ομως? πως να τις δω?:...: :cry: βοηθηστε με παρακαλω... 300+ ευρω ειναι αυτα... μη τα δωσω για μαπα πραμα... φυσικα οποιαδηποτε αλλη προταση δεκτη.. οχι απλα απο ααποψη τιμης, να μου εξηγηται το γιατι... ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις :) αλλα δε ξερω αν το wide με βολεβει πρεπει να το δω σε εφαρμογη σε καθημερηνη χρηση για να δω αν με βολεβει... παντως οντως τα χαρακτιριστικα της ειναι πολυ καλα ε?

λετε να εχει καποια καποιο προβλημα στην ομοιομορφια του φωτος? εχω δει καποιες τετειες περιπτωσεισ...τωρα δε ξερω αν ανοικει στα παρελθοντα προβληματα ή αν ειναι προβληματα φτηνοτερων μοντελων... την philips που ειδα αλλα σε 17 ιντες ειχε πολυ καλη αποικονηση...μου αρεσε πολυ.... για τις αλλες δεν εχω ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

ευχαριστω για τις απαντησεις :) αλλα δε ξερω αν το wide με βολεβει πρεπει να το δω σε εφαρμογη σε καθημερηνη χρηση για να δω αν με βολεβει... παντως οντως τα χαρακτιριστικα της ειναι πολυ καλα ε?

λετε να εχει καποια καποιο προβλημα στην ομοιομορφια του φωτος? εχω δει καποιες τετειες περιπτωσεισ...τωρα δε ξερω αν ανοικει στα παρελθοντα προβληματα ή αν ειναι προβληματα φτηνοτερων μοντελων... την philips που ειδα αλλα σε 17 ιντες ειχε πολυ καλη αποικονηση...μου αρεσε πολυ.... για τις αλλες δεν εχω ιδεα..

Δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα.Ειναι αμαρτια να μην πας σε widescreen.Πολυ πιο ανετη χρηση του desktop.

Link to comment
Share on other sites

@Tolis86

την LG την τσιμπησε προχθες το αδερφακι μου..

πολυ τιμια προταση πραγματικα...

για τα ~300 που ζηταει... θα την ελεγα μαλλον ευκαιρια

μπορει διπλα στην Nec να μοιαζει φτωχος συγγενης

αλλα αμα σκεφτεις οτι με τα λεφτα της NEC στηνεις dual 2x20,1'' display setup

τοτε συμβιβαζεσαι και με το TN... ευκολα

οσο για το wide που ανυσηχεις...

δοκιμασε και το

και μετα δεν θα μπορεις να παιξεις ευκολα σε κλασσικη οθονη ξανα

imho ειναι αλλη φαση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

οκ ρε παιδια ας ελπισω πως θα την εχει το πλαισιο για κανα μηνα ακομα...τοτε θα εχω τα λεφτα...

Τοτε μπορει να εχουν βγει και αλλα μοντελα που να σε καλυπτουν σε καλη τιμη.Το θεμα ειναι να παρεις wide.Οτιδηποτε αλλο ειναι πισογυρισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά η LG L204WT-BF, έχει 0 pixel εγγύηση?

Τώρα ξεκίνησα να ψάχνομαι σοβαρά και TFT και θυμάμαι πρίν από κανένα 2μηνο που διάβαζα έτσι γενικά, ότι η LG δεν δείνει 0 pixel για μεγαλύτερες από 19άρες. Θα ήθελα να το συγουρέψω, γι' αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 05:21]

Παιδιά η LG L204WT-BF, έχει 0 pixel εγγύηση?

Τώρα ξεκίνησα να ψάχνομαι σοβαρά και TFT και θυμάμαι πρίν από κανένα 2μηνο που διάβαζα έτσι γενικά, ότι η LG δεν δείνει 0 pixel για μεγαλύτερες από 19άρες. Θα ήθελα να το συγουρέψω, γι' αυτό ρωτάω.

'Οχι δεν έχει. 7 με 9 λένε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.