Jump to content



Αλλαγή Γλώσσας στο Keyboard


oekab1992

Recommended Posts

Φιλαράκια γειά σας. Μια μικρή ερωτησούλα. Δεν ειναι σπαστικό που γράφουμε εδώ στο forum και πρέπει να πατάμε συνέχεια τον σπαστικό συνδυασμό shift + alt για να αλλάζουμε απο Αγγλικά σε Ελληνικα? Και οχι μόνο εδώ, αλλά και όταν γράφεις δίγλωσσο κείμενο.

Υπάρχει τρόπος να προγραμματίσεις το πληκτρολόγιο ώστε αντι να αλλάζει με τον γνωστό συνδυασμό δύο πλήκτρων, να αλλάζει με ενα μόνο πλήκτρο που θα ορίσω εγώ? πχ F1 ή οτιδήποτε άλλο?

Σας ευχαριστώ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oekab1992

Δεν ειναι σπαστικό που γράφουμε εδώ στο forum και πρέπει να πατάμε συνέχεια τον σπαστικό συνδυασμό shift + alt για να αλλάζουμε απο Αγγλικά σε Ελληνικα? Και οχι μόνο εδώ, αλλά και όταν γράφεις δίγλωσσο κείμενο.

Sπaσtιkό δen lεs τpτ

Αρχική απάντηση από Malkav

πας:

control panel-->regional & languages options-->languages-->details-->key settings-->change key sequence οπου εκεί μπορείς να βαλεις ctrl+shift που ίσως σε βολεύει πιο πολύ.

thx you !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Malkav [Σήμερα, στις 15:25]

πας:

control panel-->regional & languages options-->languages-->details-->key settings-->change key sequence οπου εκεί μπορείς να βαλεις ctrl+shift που ίσως σε βολεύει πιο πολύ.

Φίλε μου σε ευχαριστώ, το είχα δεί αυτό, Πρόσεχε, η μαγκιά που θέλω ειναι να αλλάζει η γλώσσα μόνο με 1 πληκτρό, οχι με συνδυασμό 2!!! Όποιος βρεί λύση θα πάρει βραβείο, δεν μπορει να μην υπάρχει χακερίστικη πατέντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xkandreas

αγοράζεις το G15 και προγραμματίζεις οτι πλήκτρο θες. ΛΟΛ

Αγοράζεις <--Hmm, αυτό το συζητάμε :p

Δεν είναι καλύτερα να βάλεις την σπασμένη έκδοση ? Είναι ποιο οικονομικό ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s

Βάλε το hot keyboard και προγραμμάτισε τα πλήκτρα όπως σου γουστάρει.

http://www.hot-keyboard.com/download/history.htm

nice,δεν το ήξερα αυτό το πρόγραμμα :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s [Χθες, στις 16:57]

Βάλε το hot keyboard και προγραμμάτισε τα πλήκτρα όπως σου γουστάρει.

http://www.hot-keyboard.com/download/history.htm

Σε ευχαριστώ φίλε μου, αρκετά καλη πατέντα, κερδίζεις το βραβείο!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.