Jump to content



Αγορά laser εγχρώμου εκτυπωτή


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Aplos

Επιτρέψτε μου να ρωτήσω κάτι. Για τον HP K550 inkjet έχετε κάποια γνώμη;

Εστησα εναν τετοιο στην δουλεια και μου αρεσε παρα πολυ...πολυ καλα χρωματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Teodor_ch [Σήμερα, στις 15:58]

την εγγύηση την πιστεύω. τις σελίδες να τις πιστέψω?

επίσης το νέο δε μπορώ να πώ ότι είναι και πολύ καινούργιο.

Όλα εξαρτώνται από το πόσο υπεύθυνοι είναι στο μαγαζί που πήρες το τόνερ. Όλα εξαρτώνται, αλλά δεν έχεις κατ' αρχήν λόγο να μην πιστέψεις.

Το ότι το τόνερ που πήρες δεν είναι και τόσο καινούριο, προφανώς οφείλεται στο ότι κράτησαν το άδειο το δικό σου και σου έδωσαν άλλο (που έτυχε να μην είναι σε άριστη εξωτερικά κατάσταση). Να εύχεσαι να είναι σε άριστη εσωτερικά...

Link to comment
Share on other sites

απο ότι είδα είναι αλυσίδα και επειδή είμαι Αγγλία δε πολυ φοβάμαι.

ισχυρίστηκαν ότι τα μαμά drums είναι ανακατασκευασμένα και αυτοί μου βάλανε καινούργιο (λέμε τώρα) και ότι το πετάνε σε κάδο ανακύκλωσης.

για το τσιπάκι είπαν ότι δεν είχαν άλλο στοκ και ότι δε γίνεται να αναπρογραμματίσουν το μαμίσιο.

λόγο να μή πιστέψω έχω το ότι όλοι ψάχνουν για κορόιδα. μπορεί επειδή είδε το δικό μου drum σε άριστη κατάσταση να του γιάλυσε το μάτι (δε ξέρω τί αξία έχουν όλα αυτά, απλά μου τη δίνει που παίρνω second hand parts.

ήδη εκτύπωσα 200 σελίδες χωρίς πρόβλημα σήμερα. αναμένω αυτονομία....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch [Σήμερα, στις 21:31]

απο ότι είδα είναι αλυσίδα και επειδή είμαι Αγγλία δε πολυ φοβάμαι.

Από αλυσίδα να φοβάσαι περισσότερο, γιατί συνήθως είναι απλά μεταπωλητές. Γι' αυτό δεν είχαν και chip.

Περιέργεια πόσο κόστισε σε λιρες?

Link to comment
Share on other sites

25.

το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έβρισκα άλλο μαγαζί εδώ κοντά και έτσι και αλλιώς κερδισμένος είμαι άρα δε το πολύ έψαξα.

το ότι βάλανε του μεγάλου το τσιπάκι, παίζει κανένα ρόλο?

θα μου μετράει σωστά το υπόλοιπο toner?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch [Χθες, στις 23:28]

το ότι βάλανε του μεγάλου το τσιπάκι, παίζει κανένα ρόλο? θα μου μετράει σωστά το υπόλοιπο toner?

Δεν ξέρω ποιό τόνερ σου έδωσαν, το μικρής ή το μεγάλης χωρητικότητας (άσχετα από το chip)? Η διαφορά τους είναι στο κάτω μέρος, ο ένας χώρος είναι μεγαλύτερος (αν τα δεις δίπλα δίπλα το καταλαβαίνεις).

Αν σου έδωσαν το μικρό cartridge με το Χ chip, θα αδειάσει πριν το chip το δείξει άδειο. Αν σου έδωσαν το μεγάλο, μάλλον θα μετράει σωστά. Αφού σου είπαν ότι θα τυπώσεις 4000 σελίδες, το πιθανότερο είναι να σου έδωσαν το μικρής χωρητικότητας (γεμισμένο με λίγο περισσότερο τόνερ) με μεγάλο (Χ chip) και καλά έκαναν αφού αν είχε το Α chip θα σταμάταγε πριν αδειάσει το cartridge.

To συνολικό συμπέρασμα θα το έχεις αφού αδειάσει το cartridge.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG [Σήμερα, στις 01:10]

Αφού σου είπαν ότι θα τυπώσεις 4000 σελίδες, το πιθανότερο είναι να σου έδωσαν το μικρής χωρητικότητας (γεμισμένο με λίγο περισσότερο τόνερ) με μεγάλο (Χ chip)

Διευκρίνηση. Το μικρής χωρ. cartridge είναι για 2500 σελ. ενώ το μεγάλο για 6000 σελ. Το μικρής χωρητικότητας μπορεί να γεμιστεί με το πολύ 50% περισσότερο τόνερ, δηλαδή αυτό σημαίνει 3.500-3.700 σελ. (κοντά στις 4000 που σου είπαν). Γι' αυτό το συμπέρασμα αυτό που σου λέω.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.