Jump to content



Πρόβλημα με υπότιτλους !


helloween

Recommended Posts

Ρε παιδιά αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο ας βοηθήσει. Έχω κατεβάσειμια ταινία και την κάνω αναπαραγωγή με το nero και κάνω εισαγωγή υποτίτλων από το μενού του και τελικά μου τους δείχνει τους υπότιτλους ακαταλαβίστικούς (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι) και τελικά δεν μπορώ να βρά τι φταίει. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [Σήμερα, στις 16:04]

Ρε παιδιά αν έχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο ας βοηθήσει. Έχω κατεβάσειμια ταινία και την κάνω αναπαραγωγή με το nero και κάνω εισαγωγή υποτίτλων από το μενού του και τελικά μου τους δείχνει τους υπότιτλους ακαταλαβίστικούς (δεν ξέρω αν γράφεται έτσι) και τελικά δεν μπορώ να βρά τι φταίει. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι να κάνω?

Πρεπει να αλλαξεις την γλωσσα unicode στα ελληνικα:T: START->CONTROL PANEL-> REGIONAL AND LANGUAGE OPTIONS-> ADVANCED-> LANGUAGE FOR NON-UNICODE PROGRAMS:flower:
Link to comment
Share on other sites

Helloween για τη μετατροπή ρίξε ένα βλέφαρο σε αυτό το thread.

Κατα τα άλλα, όπως λένε οι υπόλοιποι, με Media Player Classic ή BSPlayer + VobSub πρέπει να κάνεις δουλειά, δεν εξηγείται...

Αν τώρα οι υπότιτλοι είναι .srt (δε φορτώνει το VobSub με τέτοιους), στον Classic πας Options > Playback > Output και το βάζεις στο VMR9 και καθάρισες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι για να θελει να τους ενσωματωσει το θελει για χρηση με επιτραπεζιο dvd, για χρηση με pc σχεδον κανεις δεν ασχολειται πλεον.

Btw inertiacreep το vobsub ανοιγει μια χαρα και με srt, μαλλον θα αφησες κανα κενο στο ονομα των υποτιτλων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 20:43]

και εγω ειχα το ιδιο προβλημα με μια ταινια και λυθηκε με αλλαγη του unicode. μηπως θελει codec? :tomato: :tomato: (λεω τωρα..)

θελει και τα δυο:D
Link to comment
Share on other sites

Στο κανει με ολες τις ταινιες?

Μερικες φορες, ιδιαιτερα οι παλιοτερες ταινιες δεν παιρνουν μονιμους υποτιτλους χωρις να χαλασει κατι αλλα δεν ξερω γιατι, ισως οφειλεται στο προγραμμα που χρησιμοποιουν για το ripping.

Αν στο κανει με ολες μαλλον υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με το συστημα σου, δοκιμασε να βρεις μια παλιοτερη εκδοση ή να ξηλωσεις ολους τους codecs και να τους ξαναπερασεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.