Jump to content


Πρόβλημα!!!!


Thresh86

Recommended Posts

Ένας φίλος μου πήρε πρόσφατα υπολογιστή απο γνωστή αλυσίδα καταστημάτων.

C2D 6600,Gigabyte I945G,7600GS,2GB ram,400W PSU,320GB HDD

Το πρόβλημα είναι οτι έχει ξεσκιστεί στο restart.Μπαίνεις λίγο στα Win και τσούπ restart.Oι drivers είναι εγκατεστημένοι και το pc είναι έχει (και καλά) ελεγχθεί απο το κατάστημα.Δεν μπορώ να του βάλω χέρι στα ενδότερα,γιατί θα χαθεί η εγγύηση.Καμιά πρόταση?Πέρα οτι τη Δευτέρα έχει φύγει για το κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από satkok

Μέτρα τη μνήμη αν είναι 2 ντιμάκια τότε μία, μία ξεχωριστά

Τη τροφοδοτικό έχει (μάρκα) τσέκαρε και αυτό

Αυτό λέω,δεν μπορώ να επέμβω στα ενδότερα.Τα σκέφτηκα και εγώ αυτά που είπες.

Καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση στο bios?Παρατήρησα 2 πράγματα:

1)Όταν ξεκινά,λέει Dual Channel Mode enabled interleaved.Interleaved???

2)Στα IRQ,USB 1.1 και το ACPI μοιράζονται το ίδιο(11).Είναι δυνατόν?

Επίσης,ξέχασα να το αναφέρω,εναλλακτικά απο το restart,τραβάει και τρελά κολλήματα

ακόμα και σε εγκαταστάσεις προγραμμάτων...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από THRESH [Σήμερα, στις 03:08]

.Δεν μπορώ να του βάλω χέρι στα ενδότερα,γιατί θα χαθεί η εγγύηση.

Ποιος το λεει αυτο??? νομιζω πως κανεις λαθος:)
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν θα χαθει αλλα πρεπει να εχει ενα χαρτακι κολλημενο για να μη το ανοιξεις και φανει και καλα....

Tα ειχε και ενας φιλος τα συμπτωματα που λες...

ΜΗΝ κανεις τπτ...πηγαινε το πισω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μια φορά είχα PC με χαρτάκι και το μόνο που με ένοιαζε ήταν πού είχα τη Logo, αν γίνεται να βγει εύκολα μη μασάς. Αν από την άλλη δε θες να ρισκάρεις, υπομονή μέχρι τη Δευτέρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GdamprXP

Αυτα και χειροτερα παθαίνεις αν παρεις intel

Εγώ προτείνω αγιασμό/εξορκισμό για να φύγει το κακό και 5 μετάνοιες στην παναγιά την AMDοκρατούσα :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω αγιασμό/εξορκισμό για να φύγει το κακό και 5 μετάνοιες στην παναγιά την AMDοκρατούσα

Έκανα 3 μέρες νηστεία απο το PC μου,αλλά δεν έπιασε.....

Ευχαριστώ πάντως,θα πάμε αύριο το PC ώστε να δούμε τι τελικά παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GdamprXP

Μια πλάκα έκανα... αλλά δε χάσατε ευκαιρία να ξεφύγετε εντελως απο το θέμα και να δώσετε την εντύπωση πως οι κόντρες είναι το καλυτερο σας. Ευγε

Επειδη ο γραπτός λόγος στερείται χροιάς την οποία μπορείς να δώσεις στον προφορικό λόγο, όταν κάνεις πλάκα, καλό είναι να χρησιμοποιείς smileys έτσι ώστε να δώσεις στη δημοσίευσή σου την κατάλληλη χροια. Εδώ ξέρεις έχουμε το κουσούρι να πέρνουμε κάποιον στα σοβαρά εκτός αν το δηλώσει ο ίδιος διαφορετικά με την χρήση κάποιου smiley.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.