Jump to content



Τι γνωμη εχεται για το IST


Mischeif

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sotiris [Χθες, στις 21:23]

Για κοίτα κι εδώ:

http://www.ukeas.com.tw/rankings.htm

Με το καλό πάντως :)

Να σου πω την αλήθεια, κι εγώ σκεφτόμουνα να πάω φέτος IST με το σκεπτικό ξυνόμενος και ταυτόχρονα με αυτό που κάνω, να πάρω και ένα ακόμη χαρτί, αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και προτιμώ να φάω τα 6.5k το χρόνο σουβλάκια.

Η μελετη που εδωσες ειναι του 2001 αυτη που σου δεινω εγω ειναι του 2005!

Ειπα και εγω στην αρχη οτι ειμαι της ιδιας αποψης οτι τα ιδιοτικα ειναι μαπα!ΑΛΛΑ αφου δεν γινεται να κανω κατι αλλο ,θα παω εκει θα σπουδασω αυτο που θελω και οταν βγω εξω να βρω δουλεια βλεπουμε!

Ως για τα λεφτα ασε ξερεις πως τσουζουν αλλα μου βγαινουν τα ιδια οσο εβγαιναν πηγαινε-ελα στη Χαλκιδα συν κατι σουβλακια που ετρωγα στο δρομο:p

Πανε τα σουβλακια θα το ριξω στα χορτα τωρα:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mischeif

Η μελετη που εδωσες ειναι του 2001 αυτη που σου δεινω εγω ειναι του 2005!

Δεν είναι αυτή η κυριότερη διαφορά τους.

Αυτή που σου έδωσα λέει "research" ενώ αυτή που έδωσες λέει "teaching".

Νομίζω ότι το research κάνει το πανεπιστήμιο και το teaching κάνει το σχολείο.

Πάντως αν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αξίζει ;)

( απλά επειδή είναι σχετικά εύκολη σχολή, πρέπει να διαβάζεις και να τη βγάλεις με καλό βαθμό για να έχει αντίκρυσμα το πτυχίο σου ;) )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

@unseen

Ως γνωστόν, τα πάντα στη ζωή είναι θέμα προτεραιοτήτων :p

Προφανώς και εσύ ξέρεις καλύτερα τις προτεραιότητές σου από εμάς,

αρκεί να ξέρεις τι πραγματικά θες.

Θες πτυχίο για κάποιο λόγο? (λόγος = δουλειά, απωθημένο, πουλ-μουρ κλπ. - δεν το λέω από κακία).

Αν δεν θες πτυχίο, κάνε αυτό που είπε ο fean.

Το κακό με τα ΤΕΙ είναι ότι τα περισσότερα έχουν εργαστήρια (τουλάχιστον τα τεχνολογικά) οπότε με το πρόγραμμα που έχεις και να μπεις μάλλον δεν θα προλαβαίνεις να το παρακολουθείς ;)

Σωτο μονο για απωθημενο. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δικαιωμα στην γνωση εχουν μονο οι κατω των 20... Και μην μου πεις για ανοικτο πανεπιστημιο. 6 χρονιες κανω αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

χρηστο για ψαξτο λιγο στο site του υπουργειου παιδειας αν δικαιουσαι μεταγραφη. πολυτεκνοι αυτοι νομιζω που εχουν εισοδημα κατω απο 30κ. για δες λιγο. δινεις παννεληνιες περνας σε αλη πολη και μετα απο 3 μηνες ερχεσαι σαλονικα.

δεν ξερω αν μαθατε το καινουριο που κυκλοφορησε. παρα πολλοι πανε νυχτερινο λυκειο για να περασουν ιατρικη επειδη τα θεματα του νυχτερινου ειναι λιγο ποιο ευκολα. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.