Jump to content



hardshop ξανά..


crmaris

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από totally_wired

το Dell ήταν τουλάχιστο ατυχές...

Όχι βέβαια... αυτό δεν αλλάζει κάτι θα το πάω στο service... όπως γίνεται και με όλα τα επώνυμα... Θα βάλει χέρι ο xyz τεχνκός σε ένα mac mini ή σε ένα plato?

Προσωπικά και σε πλάτο έχω βάλει και σε laptop acer και σε αρκετά επώνυμα μηχανήματα. Δες το και λίγο από τη σκοπιά της επαρχίας που το "πάω στο service" σημαίνει το στέλνω Αθήνα με ό,τι μπορεί να συνεπάγεται αυτό, μιας και δεν υπάρχουν εξουσιοδοτημένα service για πολλές εταιρίες.

Αρχική απάντηση από totally_wired

@astrolavos... Το είπα ως χαρακτηριστικό του... όχι σαν καλό ή κακό... Εγώ το θεωρώ κακό αλλά στην προκειμένη δεν με ένοιαζε... όταν πας στα μεγάλα όμως και τους λες...

'Θέλω έναν Pentium D ότι ναναι' και σου λένε 'Δεν έχω τίποτα' τότε τι κάνεις;

Έ, εκει δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Αυτοί είναι η τελευταία ευκαιρία να βρείς κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοούν οι περισσότεροι με το να λένε ότι το μαγαζάκι της γειτονιάς σου σου προσφέρει καλύτερη εξυπηρέτηση (υποθέτω) είναι ότι:

α. Έχεις πρόβλημα στα Windows? Φέρτο από εδώ να του ρίξω μια ματιά

β. Χρειάζεσαι back up? Αυριο το απόγευμα θα σου έχω σε dvd τα αρχεία σου

γ. Έχει πρόβλημα ο υπολογιστής σου? Φέρτο από 'δω, να δω τι φταίει κι αν είναι να το διορθώσουμε, αλλιώς να σου δώσω κάτι άλλο προσωρινά, να κάνεις τη δουλειά σου, μέχρι να μου το αλλάξουν από την αντιπροσωπεία.

Αυτά αξίζουν το 5-10% παραπάνω (που μπορεί και να μην είναι τόσο). Και όλα αυτά μου έχουν τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

Αυτό που εννοούν οι περισσότεροι με το να λένε ότι το μαγαζάκι της γειτονιάς σου σου προσφέρει καλύτερη εξυπηρέτηση (υποθέτω) είναι ότι:

α. Έχεις πρόβλημα στα Windows? Φέρτο από εδώ να του ρίξω μια ματιά

β. Χρειάζεσαι back up? Αυριο το απόγευμα θα σου έχω σε dvd τα αρχεία σου

γ. Έχει πρόβλημα ο υπολογιστής σου? Φέρτο από 'δω, να δω τι φταίει κι αν είναι να το διορθώσουμε, αλλιώς να σου δώσω κάτι άλλο προσωρινά, να κάνεις τη δουλειά σου, μέχρι να μου το αλλάξουν από την αντιπροσωπεία.

:T:

Αρχική απάντηση από deninho

Αυτά αξίζουν το 5-10% παραπάνω (που μπορεί και να μην είναι τόσο). Και όλα αυτά μου έχουν τύχει.

Όπου και εάν είναι, φυσικά και δεν είναι 5-10% αλλά πολύ λιγότερο και από 5%. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εδώ υπάρχει ένα γενικότερο πρόβλημα στην αγορά και κατ'επέκταση στην κοινωνία. Ο χώρος της πληροφορικής, για κάποιον που δεν έχει τα λεφτά του μπαμπά του να κάνει εισαγωγές ή δεν έχει σπίτι να υποθηκεύσει στις τράπεζες για να πάρει ένα κεφάλαιο κίνησης ή δεν έχει γνωριμίες για να πάρει δουλειές στο δημόσιο ή σε μεγάλες εταιρείες για service κλπ, είναι πλέον απαγορευτικός.

Όταν για κάθε "μαγαζάκι" που κλείνει έχοντας 2-3 άτομα να απασχολούνται, ανοίγει ένα πολυκατάστημα ή αλυσίδα που απασχολεί μέν 10-20 άτομα αλλά κλείνει 10 μαγαζάκια σκεφτείτε λίγο που οδηγείτε ή κατάσταση.. και το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η πολιτική των σοφών μας κυβερνήσεων με τα δανεικά της ΕΕ είναι όχι να στηρίξουν τους υπάρχοντες ώστε να δυναμώσουν και να μοιραστούν καλύτερα την πίτα αλλά και να απορροφήσουν ανθρώπινο δυναμικό, αλλά να ανοίξουν κι άλλα μαγαζάκια εντοίνοντας το πρόβλημα...

Μετά, ειδικά στον χώρο της πληροφορικής, το πρόβλημα είναι πιο σύνθετο...

1. Δεν υπάρχουν αντιπροσωπείες ούτε ελάχιστες τιμές πώλησης αλλά ούτε καν η έννοια της χονδρικής.. ο καθένας μπορεί να ανοίξει ένα μαγαζάκι. Και εξίσου εύκολα να το κλείσει.

2. Όλοι μιλάν για ανταγωνισμό και για τα κέρδη των εταιρειών πληροφορικής... πρόσφατο δημοσίευμα μελέτης της Hellasstat μπορεί να σας διαφωτίσει... το καθαρό περιθώριο κέρδους των εταιρειών του κλάδου στο σύνολό τους είναι μόλις 2.5%. Από το 2000 μέχρι τώρα, μόνο τα έργα των Ολυμπιακών ενίσχυσαν λίγο τις επιδόσεις του κλάδου αλλά πιστέψτε με, αυτό δεν αφορά κανένα κατάστημα λιανικής.

3. Γίνεται τόσος ντόρος για τις κατασκευαστικές και άν μπορεί μια μικρή εταιρεία να πάρει μεγάλο έργο.. δεν μπορεί και είναι κατανοητό.. αυτό που γίνεται όμως είναι ότι οι μεγάλες εταιρείες πέρνουν τα έργα και τα μοιράζουν στις μικρές σαν υπεργολαβίες. Στον χώρο της πληροφορικής όμως, οι μεγάλες εταιρείες δένουν και λύνουν.... τί εννοώ? Πουλάνε στο κατάστημα χ το προϊόν α για 10 ευρώ, χονδρική... με μετρητά και online παραγγελία σου κάνουν 1% έκπτωση... άντε για καμιά μεγάλη δουλειά να σου κάνουν 2-3%... όταν όμως η δουλειά είναι μεγάλη, δίνουν προσφορές οι ίδιοι οι προμηθευτές με έκπτωση 5%-10% .... πώς να μπορέσει να πάρει δουλειές ένα μικρό κατάστημα?

Οι προβληματισμοί μου, είναι πολύ πιο σύνθετοι..... veni vidi ....

Μαζί με μένα, άνοιξαν 3 φίλοι μαγαζιά τόσο Αθήνα όσο και επαρχία... και οι 3 έχουν κλείσει.. και μιλάμε για επαγγελματίες, με χρόνια στην αγορά, με εμπειρία κλπ κλπ κλπ.

Εδώ έκλεισε ο Πουλιάδης και μιλάμε ακόμα....

Ξέρω ότι είναι εύκολο να γράψει ο επόμενος, "και εμάς αυτά τί μας νοιάζουν, εμείς πελάτες είμαστε θέλουμε και εξυπηρέτηση, θέλουμε και καλές τιμές, θέλουμε και τέλειο rma αυθημερόν, θέλουμε το κατάστημα που ψωνίζουμε να έχει προσωπικό με γνώσεις για το πώς αλλάζει η συμπεριφορά σε oc από τα 90μ στα 89μ, θέλουμε και να μας κερνάνε καφέ και κουλουράκια.."

Σκεφτείτε μόνο, ότι ζούμε σε μια χώρα που δεν παράγει τίποτε και πού η μόνη αύξηση στο ΑΕΠ προβλέπεται από την συμπερίληψη σε αυτό των αποτελεσμάτων της πορνείας και του λαθρεμπορίου. Σκεφτείτε κάθε φορά που δίνετε ένα ευρώ σε ένα πολυκατάστημα, πόσες θέσεις εργασίας χάνονται από τα μικρά μαγαζιά, από τα μαγαζιά που μέχρι πρόσφατα στήριζαν την Ελληνική οικονομία...

Μόνοι μας σηκώνουμε τα χέρια μας να βγάλουμε τα μάτια μας... σκεφτείτε το...

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι ειναι και γινεται. Τρανταχτο παραδειγμα ειναι Ιnfosystem στην θεσ/νικη καμια μεγαλη πολυεθνικη εταιρια δεν υπαρχει κατα τα αλλα διεθνης εκθεση σου λενε. Ασχετο Σημερα ξεκιναει

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω κάτι ακόμα ουσιώδες...

Πρίν 5-10 χρόνια, υπήρχαν λίγα μαγαζιά, ακόμη λιγότεροι γνώστες του αντικειμένου και όπως πάντα, πολλοί αετονύχηδες.

Σήμερα, υπάρχουν στην ίδια αγορά, 10πλάσια μαγαζιά, ελάχιστοι γνώστες μιας και το αντικείμενο είναι διογκωμένο, και πολλοί περισσότεροι αετονύχηδες..

Αυτό για όσους δεν κατάλαβαν τα περί τσακαλιών πιο πάνω.

Επίσης, πρίν 5-10 χρόνια, άνοιγες ένα μαγαζί και σου έλεγε ο προμηθευτής, θέλεις οθόνες, πάρε 10άδα τόσο, 20άδα τόσο, 100άδα τόσο.. σήμερα σου λέει πάρε ένα κομμάτι... πάλι τόσο.... αλλά στον δίπλα θα το δώσω τόσο και άμα λάχει θα πουλήσει και λιανική....

Αυτό που κρατάω βγαίνοντας από τον χώρο με ελαφρά πηδηματάκια είναι, ότι όσοι προλάβανε να κονομήσουνε τα προηγούμενα χρόνια και ειδικά όσοι ξεκίνησαν πρίν 5 και περισσότερα χρόνια έχει καλώς.. οι υπόλοιποι νοικιάζουν μαγαζιά, πληρώνουν ρεύματα και ξοδεύουν γενικά από την τσέπη τους για να κονομάνε οι προμηθευτές...

Και όσοι έχουν όρεξη να ασχοληθούν, και λεφτά έτοιμα ή δανεικά να κάνουν και 2 εισαγωγές, καλύτερα να το σκεφτούν διπλά..

Το μόνο παράπονο από τους πελάτες που μπορεί να μου βγεί είναι, ότι για να βάλουν μια εξάτμιση στο καινούριο τουτού που πήραν με 365 μηνιαίες άτοκες δόσεις για να χτυπήσουν γκόμενα, σκάνε 50 ευρώ για την αλλαγή χώρια ότι πληρώνουν το άλλο το μοντέλο το καλό 100 ευρώ παραπάνω για να τρέξουν με 2 άλογα επιπλέον και αυτό για 10 βίδες βάλε βγάλε....... Για να τους φτιάξεις το pc όμως τους ζητάς 30 ευρώ και μπορεί να φάς τα μούτρα σου αν δεν βρίσκεις driver ή άν χτυπάει μια κάρτα και άντε βγάλε άκρη, είσαι υποχρεωμένος να τους πάρεις και backup τσάμπα και πάλι τους φαίνονται πολλά.... Στο μικρό μαγαζί αυτό.. στην αλυσίδα, δίνουν 15 ευρώ για την "διάγνωση" αλλά ε, τους κερνάνε καφέ στο περίμενε....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον oktech γενικά αλλά όχι ειδικά για την περίπτωση.

Όταν πάω εγώ και ανοίξω ένα μαγαζί ανάμεσα στο plaisio, στο multirama και στο e-shop και είμαι μαγαζάκι που δεν θα στοκάρω και δεν θα έχω ότι αυτοί τότε το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμένο.

Δεν θα ανοίξω μαγαζί με γουρουνόπουλα εκεί που μένουν μουσουλμάνοι...

Τα μικρά μαγαζάκια μπορούν να επιβιώσουν στα όρια μιας γειτονιάς. Όχι στο κέντρο, όχι σε περιοχή που έχει εταιρίες και γραφεία ή έχει 100 άλλα μαγαζιά που ξέρεις από πριν πως θα χάσεις.

Έχω επαφή με μαγαζιά, μαγαζάκια αλλά και αλύσιδες. Οι αλύσιδες ορίζουν την αγορά... τα μαγαζιά παίζουν και τα μαγαζάκια μαζεύουν ότι μένει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Το μόνο παράπονο από τους πελάτες που μπορεί να μου βγεί είναι, ότι για να βάλουν μια εξάτμιση στο καινούριο τουτού που πήραν με 365 μηνιαίες άτοκες δόσεις για να χτυπήσουν γκόμενα, σκάνε 50 ευρώ για την αλλαγή χώρια ότι πληρώνουν το άλλο το μοντέλο το καλό 100 ευρώ παραπάνω για να τρέξουν με 2 άλογα επιπλέον και αυτό για 10 βίδες βάλε βγάλε....... Για να τους φτιάξεις το pc όμως τους ζητάς 30 ευρώ και μπορεί να φάς τα μούτρα σου αν δεν βρίσκεις driver ή άν χτυπάει μια κάρτα και άντε βγάλε άκρη, είσαι υποχρεωμένος να τους πάρεις και backup τσάμπα και πάλι τους φαίνονται πολλά.... Στο μικρό μαγαζί αυτό.. στην αλυσίδα, δίνουν 15 ευρώ για την "διάγνωση" αλλά ε, τους κερνάνε καφέ στο περίμενε....

100% δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

Συμφωνώ με τον oktech γενικά αλλά όχι ειδικά για την περίπτωση.

Όταν πάω εγώ και ανοίξω ένα μαγαζί ανάμεσα στο plaisio, στο multirama και στο e-shop και είμαι μαγαζάκι που δεν θα στοκάρω και δεν θα έχω ότι αυτοί τότε το αποτέλεσμα είναι προδιαγεγραμένο.

Δεν θα ανοίξω μαγαζί με γουρουνόπουλα εκεί που μένουν μουσουλμάνοι...

Τα μικρά μαγαζάκια μπορούν να επιβιώσουν στα όρια μιας γειτονιάς. Όχι στο κέντρο, όχι σε περιοχή που έχει εταιρίες και γραφεία ή έχει 100 άλλα μαγαζιά που ξέρεις από πριν πως θα χάσεις.

Έχω επαφή με μαγαζιά, μαγαζάκια αλλά και αλύσιδες. Οι αλύσιδες ορίζουν την αγορά... τα μαγαζιά παίζουν και τα μαγαζάκια μαζεύουν ότι μένει...

Με την δική μου εμπειρία : Οι αλυσίδες μαζεύουν τον κόσμο και κονομάνε από ότι άλλο θές εκτός από το ίδιο το hardware/service, δεν ξέρω πώς διακρίνεις το "μαγαζί" από το "μαγαζάκι" λίγο σε υποτιμητικό μου φέρνει αυτός ο διαχωρισμός αλλά άν είμαι κοντά στο σκεπτικό σου, τα μαγαζιά ίσα που στέκονται και τα "μαγαζάκια" κλείνουν όσο εύκολα ανοίγουν... άντε να πείς σε ένα ρουχάδικο με τζίρο 150Κ και κέρδη (καθαρά) 25Κ ότι με 500Κ δεν έβγαλες καθαρά ούτε 10Κ και μετά έλα να μου δώσεις τον ορισμό του μαγαζιού και του μαγαζακίου......

Και κάτι ακόμα... πολλοί από επαρχία, όπως αναφέρθηκε πιο πάνω, ανοίγουν μαγαζιά και κονομάνε άγρια.. κάτι ότι είναι ελάχιστα μαγαζιά κάτι ότι ο άλλος το σκέφτετε κλπ κλπ κλπ ... είμαι σίγουρος όμως ότι κανείς δεν υπολογίζει ότι κονομάνε α από το service β από τις κόπιες και γ από αρπαχτές.... γιατί για να δουλέψω εγώ στην επαρχία όπως δούλευα στην Αθήνα, ξέρω ότι θα πρέπει να έχω στόκ άρα χασούρα, μεγαλύτερο κόστος από το μαγαζί στην Αθήνα κοκ. Το να κερδίζει κανείς κάτι δεν μου λέει τίποτε.. αλλά δεν μπορεί ο καθένας από αύριο να κάνει το κατάστημα υπολογιστών του Πλαίσιο... και πιστέψτε με ότι το Πλαίσιο μόνο ανταγωνισμός δεν μπορεί να θεωρηθεί για ένα μικρό μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζί θεωρώ αυτόν που έχει κάνει έστω και μια δουλειά με δημόσιο και έχει έστω ένα εταιρικό αυτοκίνητο

Μαγαζάκι αυτόν που δεν έχει τίποτα από τα δύο...

Δεν είναι απαραίτητο το μαγαζάκι να είναι στα όρια του να κλείσει... Ως μαγαζάκι κάποιος μπορεί να επιβιώσει, ως μαγαζί ίσως όχι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 16:48]

Μαγαζί θεωρώ αυτόν που έχει κάνει έστω και μια δουλειά με δημόσιο και έχει έστω ένα εταιρικό αυτοκίνητο

Μαγαζάκι αυτόν που δεν έχει τίποτα από τα δύο...

Υποκλίνομαι σε μία ακόμη αριστουργηματική δήλωση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

Μαγαζί θεωρώ αυτόν που έχει κάνει έστω και μια δουλειά με δημόσιο και έχει έστω ένα εταιρικό αυτοκίνητο

Μαγαζάκι αυτόν που δεν έχει τίποτα από τα δύο...

Δεν θέλω να πιάσουμε άλλο θέμα, αλλά στην Ελλάδα, μικρομεσαία επιχείρηση θεωρέιτε αυτή που απασχολέι λιγότερα από 200 άτομα προσωπικό και κάνει τζίρο κάτω από 30Μ ευρώ το χρόνο..... μικρή αυτή που απασχολεί λιγότερα από 20 άτομα προσωπικό και κάνει τζίρο κάτω από 1-3Μ (εδώ μπορεί να κάνω λάθος) ενώ υπάρχουν και οι ατομικές/οικογενειακές επιχιρήσεις που συνήθως δεν ξεπερνούν τα 1-3 άτομα και δεν κάνουν πάνω από 100Κ το χρόνο....

Ξέρω πάντως πολλά "μαγαζάκια" που δέν έχουν εταιρικό αυτόκίνητο αλλά κάνουν δουλειές στο Δημόσιο με το αυτοκίνητο της οικογένειας ή νοικιασμένο απλά και μόνο επειδή έχουν γνωριμίες.. Το δουλειά στο δημόσιο δεν λέει τίποτα όπως δεν λέει τίποτα και το "εταιρικό" αυτοκίνητο.....

Και κάτι άλλο.... να σου θυμίσω ότι το Πλαίσιο ξεκίνησε από χαρτοπωλείο? σε έναν άσχετο δρόμο σε μια εποχή που κανείς δεν ήξερε τί θα πεί PC? Είναι πολύ εύκολο το "μαγαζάκι - Πλαίσιο" να γίνει σοβαρή, κερδοφόρα και μεγάλη εταιρεία (σεβασμός στον Γεράρδο, άγημα προσοοοοοχή) αλλά άλλο τόσο εύκολο μια μεγάλη εταιρεία να πάψει να υφίστατε (Roybicom, Πουλιάδης κλπ κλπ κλπ) ....

’ν δεν στηριχτεί το μικρό μαγαζί, και όχι μαγαζάκι (ξαναλέω το θεωρώ άν μή τί άλλο υποτιμητικό) θα κλείσει...

Μετά ξέρεις πόσοι ξεκινάνε με λεφτά της ΕΕ, δάνεια, ή απλά λεφτά του μπαμπά τους φτιάχνουν μαγαζάρες με 2 και 3 εταιρικά αυτοκίνητα, χτυπάνε και 2 δουλειές στο δημόσιο αλλά κλείνουν σε 2-3 χρόνια?

Πίστεψέ με, ο κλάδος της πληροφορικής δεν πάσχει από μαγαζιά... από σοβαρούς ανθρώπους πάσχει και επαγγελματίες.... όπως είπα ... τσακάλια έχει πολλά.... και με ένα Rolex στο χέρι δεν γίνεται κανένας σοβαρός επιχειρηματάς....

Link to comment
Share on other sites

+1 στον Χρήστο

Αρχική απάντηση από totally_wired

Μαγαζί θεωρώ αυτόν που έχει κάνει έστω και μια δουλειά με δημόσιο και έχει έστω ένα εταιρικό αυτοκίνητο

Μαγαζάκι αυτόν που δεν έχει τίποτα από τα δύο...

Αυτή παίζει να είναι η μεγαλύτερη βλακεία που άκουσα τον τελευταίο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

oktech το δουλεία δημοσίου λέει πως έχω αρκετό κεφάλαιο να κάνω την δουλειά τον απρίλιο και να πληρωθώ τον νοέμβριο... άσχετα από γνωρίμιες...

Ακόμα και το ότι υπάρχει εταιρικό αυτοκίνητο θα πει πως μπορώ να κάνω δουλειά στο φάληρο ακόμα και εάν εδρέυω στην καλογρέζα ή στην θήβα...

Για μένα είναι τα δύο βασικότερα... Ακόμα και εάν δουλεύει μόνο ένας....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

oktech το δουλεία δημοσίου λέει πως έχω αρκετό κεφάλαιο να κάνω την δουλειά τον απρίλιο και να πληρωθώ τον νοέμβριο... άσχετα από γνωρίμιες...

Ακόμα και το ότι υπάρχει εταιρικό αυτοκίνητο θα πει πως μπορώ να κάνω δουλειά στο φάληρο ακόμα και εάν εδρέυω στην καλογρέζα ή στην θήβα...

Για μένα είναι τα δύο βασικότερα... Ακόμα και εάν δουλεύει μόνο ένας....

Epitagi you know???? Τσέκ ρε παιδάκι μου πώς το λένε??? + Γιατί να πάω από την Αθήνα στην Θήβα εγώ και να μήν ζήσει και ο Θηβαίος που έχει μαγαζί? Όλοι αλυσίδες θα γίνουμε?

Πίστεψέ με, ούτε προσωπικό αυτοκίνητο δεν είχα όσο είχα το μαγαζί, όχι εταιρικό, αλλά για τον α β λόγο οι μισοί μου πελάτες προέκυψε να είναι επαρχία (γνωριμίες + Internet).... αμάξι μέχρι τώρα πιο πολύ χρειάστηκα για να κάνω θελήματα παρά για δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 16:58]

oktech το δουλεία δημοσίου λέει πως έχω αρκετό κεφάλαιο να κάνω την δουλειά τον απρίλιο και να πληρωθώ τον νοέμβριο... άσχετα από γνωρίμιες...

Ακόμα και το ότι υπάρχει εταιρικό αυτοκίνητο θα πει πως μπορώ να κάνω δουλειά στο φάληρο ακόμα και εάν εδρέυω στην καλογρέζα ή στην θήβα...

Είσαι τόσο άκυρο αυτό που λες που πραγματικά δεν μπορώ να το αντικρούσω.

Για το παράδειγμα πάντως της πληρωμής, να σου απλώς ότι σε άλλες αγορές (τις οποίες γνωρίζω) η πληρωμή στο 7μηνο είναι μια χαρά με τον μέσο όρο να παίζει στο 1+ έτος.

Για το παράδειγμα με το αυτοκίνητο, πραγματικά αδυνατώ να σκεφτώ το οτιδήποτε....

;)

Link to comment
Share on other sites

για να επιστρέψω και πάλι στο θέμα :p σήμερα πήρα απάντηση από το Hardshop σε ένα μνμ που του είχα στείλει την προηγούμενη βδομάδα (στο οποίο ρωτούσα αν το εν λόγω stick είναι διαθέσιμο σε στοκ) και μου απάντησε ότι υπάρχει ένα τελευταίο κομμάτι :eek: Τώρα μην με ρωτάτε πως πριν δυο μέρες μου είπε ότι δεν έχει άλλα.. Τελικά του είπα να το στείλει έτσι για το γαμώτο γιατί εδώ και μια βδομάδα τρώγομαι για stick 4 gb και stick δεν βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.