Jump to content



Μαθήματα C++ [OutOfSchool 2010]


Dr.Paneas

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Τωρα αν σου πω οτι εκανα μαθημα C++ στον ποιο χαζό και μπουμπουνα κύπριο που υπήρξε ποτέ, τι θα μου πεις ; Φυσικά πέρασε το μάθημα, αλλά μου έβγαλε την πίστη.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν σου πω οτι εκανα μαθημα C++ στον ποιο χαζό και μπουμπουνα κύπριο που υπήρξε ποτέ, τι θα μου πεις ; Φυσικά πέρασε το μάθημα, αλλά μου έβγαλε την πίστη.

:) είναι να μην σου τύχει....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ...είμαι μέσα για τα μαθήματα..δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν ποτέ με προγραματισμό...εκτός πο λίγη ενασχόληση σπίτι με c (τίποτα το σοβαρό).

Είμαι σε λειτουργικό ubuntu 9.10

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχω πανελλήνιες φέτος αλλά δε μαμιεται... μέσα...

εννοείται ότι η μόνη γνώση που έχω από προγραμματισμό (λεεεεμε τώρα) είναι ότι υπάρχει στο βιβλίο της Γ'Λυκειου Ανάπτυξη εφαρμογών σε προγγραματιστικό περιβάλλον... :p

μπορεί να μην είμαι καλός μαθητής γιατί έχω κι αλλα να διαβασω...xmas1

:respect:/chucknorris

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω να μπω στο groupακι, αν γινεται.

Σχεσεις με προγραμματισμο δεν εχω καλες.Εκανα pascal 2 6μηνα στη σχολη και πολυ λιγο c++. Με open source OS εχω ασχοληθει ελαχιστα, μονο για δοκιμες (redhat 7,fedora core 3,4,5, debian, ubuntu, backtrack 4 για δοκιμες ασφαλειας του δικτυου μου).Τωρα χρησιμοποιω Win7 x64, server 2003 για το home serverακι μου, server 2008 σε vmware για εκμαθηση και τα κλασσικα xp στα παλια μου μηχανηματα.

Ποτε ξεκινανε τα μαθηματα?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναδεί αυτό το θέμα πριν μέρες αλλά δεν θυμάμαι γιατί δεν δήλωσα συμμετοχή... τεσπα....

Εδώ και κάμποσα χρόνια γράφω προγραμματα για μικροελεκτές στον C compiler της CCS. Δεν είναι πλήρως ANSI C αλλά είναι προσαρμοσμένος για χρήση σε μικροελεκτές. Ότι έχω μάθει έιναι ότι έπιασα (τα πολύ χοντρικά) απο την σχολή και απο εκεί και μετά διαβάζοντας το manual του compiler μου και με πειραματισμούς. Κάνω την δουλειά μου, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν πράγματα που δεν ξέρω, ας δώ και την άλλη όψη της C σε PC programming.

Μια εφαρμογή που θα με ενδιέφερε να κάνω είναι να συνδέσω το PC software με τον μικροελεκτή, αρχικά μέσω σειριακής (εικονικής σειριακής).

Αυτά απο μένα περιμένω το πρώτο μάθημα....

ΥΓ. Δεν θα είμαι και πολύ καλός μαθητής....

Link to comment
Share on other sites

Πώς στέλνουμε εργασίες:

Πηγαίνουμε στο http://pastebin.com/

Εκεί επιλέγουμε : Syntax Highlighting C++

Κάνουμε copy-paste τον source code της άσκησης.

Εδώ σας προτείνω αν γράφετε ελληνικά σχόλια στον κώδικα να αλλάζετε το Endocing του browsers σας ελληνικό. Αλλιώς αν γράφετε greeklish δεν υπάρχει πρόβλημα.

Γράφουμε το username μας και επιλέγουμε το χρονικό περιθώριο που θέλουμε να παραμείνει Online .

Πατάμε SEND.

[ATTACH]7250[/ATTACH]

Κατόπιν, μου στέλνετε το link σε PM ;)

[ATTACH]7251[/ATTACH]

post-928-1414343386,7797_thumb.png

post-928-1414343386,7937_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.