Jump to content



Thermalright HR-03


ea6gka

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Εγώ είχα την V1 την απλή με τα 2 heatpipes. Την έδωσα μαζί με την x800XT.

Ήταν πολύ αποτελεσματική, απλά το μειονέκτημα που είχε ήταν ο τρόπος στήριξης, με 2 σημεία μόνο και κάτι ελασματάκια που δεν γέμιζαν το μάτι, οπότε ήθελε προσοχή λίγο.

Τώρα φαίνεται ότι το διόρθωσαν αυτό, και σε συνδιασμό με τα 4 heatpipes και το μεγάλο μέγεθος, μοιάζει για ότι καλύτερο.

Σίγουρα ο τρόπος που μετατίθεται ο όγκος στην πάνω μεριά, γλυτώνει θύρα PCI. Απλά μαζί με παχύ ανεμιστήρα στην πάνω πλευρά, πιστεύω σίγουρα θα βρίσκει την ψύκτρα της cpu, αν είναι κάποια μεγάλη aftermarket. Η v1 ερχόταν μαζί με έναν Low profile, ο οποίος βέβαια δεν είχε καμιά φοβερή απόδοση. Η λύση πλαινής ψύξης από έξω μοιάζει η καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εδω και καιρο τη sytrin vf1 plus . http://www.sytrin.com/3B-II-2-b.html

Με λιγο ψαξιμο στο google θα βρειτε παρα πολλα review . Βγαινει καλυτερη απο την V1 . Τωρα για συγκριση με την καινουρια HR-03 θα πρεπει να περιμενουμε ...

Πλεονεκτημα της η τιμη . $29.99 . Μειονεκτημα της οτι δεν την βρηκα πουθενα στην Ευρωπη .

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς να έχω δει αντίστοιχα review για τη Zalman, ένα μόνο λέω:

Wow!

Αν κατάφερε να συγκρατήσει την Χ1900ΧΤΧ από τα 80άρια τότε πραγματικά είναι πολύ καλή. Προσμένω και κάποια απάντηση από την Arctic Cooling, δε νομίζω να μείνει απ'έξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.