Jump to content



Οθονη 19αρα και γρηγορα


Zul

Recommended Posts

μου χαλασε σημερα η οθονη (τωρα που γραφω δουλευει απο την μεση και κατω)οποτε χρειαζομαι μια αμεσα και επειδη ηταν απροοπτο δεν υπαρχουν πολλα λεφτα οποτε ειμαι αναμεσα στις

LG TFT 19" Flatron L1932P-SN 329ευρω

SAMSUNG TFT 19" SyncMaster 940BF 312ευρω

LG TFT-LCD 19' L1970HQ-BF 325ευρω

η καμια αλλη οχι πανω απο 330ευρω

με ενδιαφερει και το ποια εχει καλυτερη εγγυηση

περιμενω απαντησεις γρηγορα αφου θελω να την παρω αυριο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Ζul

μπα δεν θελω 20αρα γιατι ανεβαινει πολυ η αναλυση και δεν θα την παλευω μετα απο vga

vga θα αλλαξεις σε 3-4 μηνες,οθονη θα αλλαξεις σε 2-3 χρονια..η οθονη ειναι επενδυση..δε παιρνεις/δεν τα σκας καθε μερα..

παρε wide !

:hi:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτες που λες τη δευτερη(samsung).Tωρα οσο αφορα την wide ναι αλλα αν δεν πολυπαιζεις games.

Διοτι σε αναλυση 1680χ1050 αντιο games.Μαλιστα σε προσφατη δοκιμη για κανα 8 ωρο της lg204 κατι ενος κολλητου μου απλα με το συστημα της υπογραφης τα περισσοτερα games δεν ηταν υποφερτα.Αν ειναι να αλλαζεις vga καθε 4εις μηνες οπως ειπωθηκε παραπανω τοτε καλυτερα να παρεις μια 27'' lcd-tv wide στα 900 ευρω μια και καλη.Προσωπικα ηδη εχω μαζεψει τα μισα και αυτο θα κανω.Το gaming σε 1680χ1050 χωρις sli/crossfire ειναι απλα ουτοπια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Χθες, στις 23:36]

Απο αυτες που λες τη δευτερη(samsung).Tωρα οσο αφορα την wide ναι αλλα αν δεν πολυπαιζεις games.

Διοτι σε αναλυση 1680χ1050 αντιο games.Μαλιστα σε προσφατη δοκιμη για κανα 8 ωρο της lg204 κατι ενος κολλητου μου απλα με το συστημα της υπογραφης τα περισσοτερα games δεν ηταν υποφερτα.Αν ειναι να αλλαζεις vga καθε 4εις μηνες οπως ειπωθηκε παραπανω τοτε καλυτερα να παρεις μια 27'' lcd-tv wide στα 900 ευρω μια και καλη.Προσωπικα ηδη εχω μαζεψει τα μισα και αυτο θα κανω.Το gaming σε 1680χ1050 χωρις sli/crossfire ειναι απλα ουτοπια.

αντίο games?

όλα τα νέα παιχνίδια υποστηρίζουν wide στην οποία για μένα το gaming είναι πολύ καλύτερο από μια 19αρα 4:3 (η μάλλον 5:4)

το gaming σε 1680χ1050 χωρίς SLI μια χαρά είναι. Εγώ παίζω guild wars full γραφικα σε 1680χ1050 με Athlon XP 3000+ και GF 6800LE! Για καινούριο σύστημα ούτε λόγος. Πρόβλημα στο framerate θα υπάρξει σπάνια και μόνο σε πολύ ειδικές περιπτώσεις. Για 1920 χ1200 αλλάζει το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

λεφτα για vga δεν υπαρχουν και με την 7600 gt δεν παλευω 20αρα οποτε πειτε μου μονο για 19αρα.εκτος και αν κανω λαθος και με,7600gt,1GB(5-2-2-2),venice 3200->2450 μπορω να παιζω games σε 1680χ1050.

και το pc δεν θα αλαξει συνθεση για πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m

dont think so...:(

Αν με την χτχ έχεις πρόβλημα, τι να πω, η κάρτα είναι χαλασμένη.

Με 2χQ AA και 4χAF με 7900gt 540/800 μόνο στο Call of Juarez είχα πρόβλημα (που έχουν όλοι)

Αν πήγες και έβαλες Full AA+ Full AF ναι θες sli αλλά το θες και σε 1280χ1024 με αυτά τα settings...

To πρώτο πράγμα που χρειάζεσαι για να χαρείς μια καλή gpu είναι μια οθόνη πάνω από το μέσω όρο αλλιώς τζάμπα την πήρες...

Και η 7600gt μια χαρά θα παίξει τα τωρινά games απλά NoAA+NoAF ίσως και κάποιες άλλες μικρές θυσίες ανάλογα το game για να μην έχεις πρόβλημα με τα fps.

Link to comment
Share on other sites

FrOsT αυτο ειναι το προβλημα οτι θα ειναι ψιλοκαλα με τα σημερινα game με τα επομενα ομως.....οποτε 19αρα το θεμα ειναι ποια ?

πειτε καμια γιατι δεν ασχολουμε με οθονες καθολου και δεν ξερω τιποτα,και πρεπει να παρω αν ειναι δυνατον και σημερα

Link to comment
Share on other sites

@Ζul αν ασχολείσε με games και στα 1280χ1024 θα έχει πρόβλημα στα νέα games άσε που με τα vista θα πάνε και σε dx10.

Οπότε γιατί να μην πάρεις την 20άρα που έχει και κλάσης ανώτερο desktop?

Αν επιμένεις για 19αρα πάρε την Samsung 940.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.