Jump to content



RapidShare/de + ip


sfeteristis

Recommended Posts

Θελω να κατεβασω πολλα αρχεια απ το RapidShare ομως, οπως ισως θα ξερετε αν δεν εισαι premium μελος(δηλ.επι πληρωμη) πρεπει να περιμενει 1-1.5 ωρες αναμεσα σε 2 downloadings.

Yποθετω οτι το site σε αναγνωριζει και σου βαζει αυτο τον ορο απ την ip σου.

Υπαρχει τροπος να αλλαξω εικονικα την ip μου ωστε να το ξεγελασω και να κατεβαζω συνεχομενα?:devil:

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις router αν το κλεισεις και το ανοιξεις παλι δε σου αλλαζει ip?? εγω με usr 9105 με ενα ανοιγοκλεισμα παιρνω καινουρια ip και κατεβαζω καπακι παλι απο rapidshare.. φυσιολογικα αν κανεις disconnect την συνδεση οτι modem/router και να χεις δεν παιρνεις νεα ip???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από louis_gas [Σήμερα, στις 01:14]

αν εχεις router αν το κλεισεις και το ανοιξεις παλι δε σου αλλαζει ip?? εγω με usr 9105 με ενα ανοιγοκλεισμα παιρνω καινουρια ip και κατεβαζω καπακι παλι απο rapidshare.. φυσιολογικα αν κανεις disconnect την συνδεση οτι modem/router και να χεις δεν παιρνεις νεα ip???

ίσως δουλέψει, ίσως και όχι... εμένα ο otenet μου δίνει πάλι το ίδιο ip.... δεν χάνεις τίποτε να δοκιμάσεις πάντως

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη ρε παιδια αλλα προσπαθω να καταλαβω τι συζηταμε........πως θα παρακαμψουμε κατι που μας δινει ελευθερια κινησεων για να το ξεζουμησουμε οσο γινεται παραπανω?

οποιος γουσταρει ατελειωτο κατεβασμα παντα απο το ραπιντσερ να το πληρωσει.

αλλιως εαν θελει ΤΣΑΜΠΑ ας περιμενει και 1 ωρα για καθε πακετο.............ελεος πια με κυνηγι του τσαμπα σε αυτη τη χωρα

(ποιος θα το φανταζοτανε οτι θα ελεγα εγω τετοιο πραμα................οχι τιποτε αλλο αλλα θα πιασει βηχας και τον εσπισι)

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

συγγνωμη ρε παιδια αλλα προσπαθω να καταλαβω τι συζηταμε........πως θα παρακαμψουμε κατι που μας δινει ελευθερια κινησεων για να το ξεζουμησουμε οσο γινεται παραπανω?

οποιος γουσταρει ατελειωτο κατεβασμα παντα απο το ραπιντσερ να το πληρωσει.

αλλιως εαν θελει ΤΣΑΜΠΑ ας περιμενει και 1 ωρα για καθε πακετο.............ελεος πια με κυνηγι του τσαμπα σε αυτη τη χωρα

QFT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

καλα... καντο εσυ πρωτα και εφοσον σου πετυχει μου λες.

Εχουν δοκιμαστει πολλα κολπα(πχ δες εδωhttp://forum.arovax.com/showthread.php?t=885&page=2) αλλα πουου...

Επειδή κατεβάζω συνέχεια απο Rapidshare τεράααααααστια αρχεία και το κάνω συχνά με αυτόν το τρόπο στο είπα.

Τώρα απο κει και πέρα ίσως είναι άλλο το πρόβλημα σου βλ. Static IP ίσως;

Στο Conn-X που έχω εγώ αν κάνεις αποσύνδεση και σύνδεση πάλι (αφού περάσουν 1-2 λεπτά) αλλάζει η IP.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

δεν αρκει να αλλαξει η IP.

Πώς δεν αρκεί...

Αλλά προσοχή να έχει όντως αλλάξει γιατί μερικές φορές οι ISP δίνουν την ίδια,και φυσικά εξαιρούνται οι χρήστες Static ADSL...:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε...την αλλαζω οντως, σβηνω και τα cookies. Kαι παντα μου λεει να περιμενω 1-1,5 ωρες για το επομενο κατεβασμα!

Δε μου λες κατι αλλο, υπαρχουν 2 IPs, μια του provider και 1 του firewall?

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vivodi και το router μου είναι της Microcom και κατέβασα κάτι από το rapidshare και μετά έκλεισα το router, περίμενα δύο λεπτάκια και μόλις το ξανά-άνοιξα με άφησε να ξανακατεβάσω αμέσως χωρίς να περιμένω :D :clap: :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Guard1an

Κάνε disconnect τη συνδεσή σου, περίμενε 2 λεπτά (σημαντικό), κάνε connect πάλι, σβήσε τα cookies και θα είσαι κομπλέ. :)

Αυτό ρε παιδιά πετυχαίνει σε μένα από τότε που κατεβάζω με Ubuntu...:blink: Με Ηol...

Όταν πάω να το κάνω με Win ΠΑΝΤΑ μου λέει να περιμένω 1 ώρα και βάλε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.