Jump to content


ΟΤΑΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΙΜΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΜΕ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΗ


totally_wired

Recommended Posts

ναι αλλα οταν λες κατι το δινω πχ ενα cpu αξιας 300 ευρο το δινω 100, μετα δεν μπορεις να λες ξερεις το δινω τωρα 200. αφου φυσικα εχουν πλακωσει ολοι γιατι το δινεις στο 1/3 της τιμης.

και εγω ειμαι της γνωμης να αναφερεις ποιος ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

ναι αλλα οταν λες κατι το δινω πχ ενα cpu αξιας 300 ευρο το δινω 100, μετα δεν μπορεις να λες ξερεις το δινω τωρα 200. αφου φυσικα εχουν πλακωσει ολοι γιατι το δινεις στο 1/3 της τιμης.

και εγω ειμαι της γνωμης να αναφερεις ποιος ειναι.

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει σε τι αναφερεται, αλλα δεν επικροτω φυσικα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου εχει τυχει να πουλαω κατι πολυ φθηνα και να πλακωσουν ολοι με pm, προφανως προτεραιοτητα εχει ο 1ος που το ζητησε..Αν μετανιωσεις για την τιμη βαλε ακυρο στην αγγελια ή ξεκαθαρησε απο πριν οτι η καλυτερη προσφορα κερδιζει...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το post που "ανοιξες" "γεμισε" ανυσηχιες και στους υπολοιπους ....οποτε καλο ειναι να μας πεις τουλαχιστον κατα ΠΟΥ να προσεχουμε......

Πολλοι ειναι που βαζουν ΑΒΑΣΙΜΕΣ αγγελιες μονο και μονο να προκαλεσουν ....ας πουμε καποιο "ειδος" ανταγωνισμου ....αλλα και να προκαλεσουν την προσοχη μερικων....

Link to comment
Share on other sites

ε νταξει τωρα..

εδω που τα λεμε δεν εγινε και τπτ το τραγικο στην συγκεκριμενη αγγελια

που να δικαιολογει τον αριθμο των posts

απλα ο συγκεκριμενος ετυχε να ειναι ειλικρινης/ αφελης και να το παραδεχτει

αλλοι, πιο πονηροι, δεν τα λενε αυτα

και απλα παρακαμπτουν τον πρωτο αγοραστη

και περνανε στον επομενο πλειοδοτη με συνοπτικες διαδικασιες...

απλα το παλικαρι εβαλε μια αγγελια και καποιος του προσεφερε το ποσο που ζητουσε

+ κατιτις παραπανω για να το κλεισει

και αυτος δεχτηκε...

και προφανως καλα εκανε...

αλλα εκθετει ετσι αυτον που του φιλοξενησε την αγγελια

αλλο πραγμα μια αγγελια με προκαθορισμενη τιμη

αλλο πραγμα το "τιμη συζητησιμη"

αλλο το "καντε τις προσφορες σας"

και αλλο η δημοπρασια...

στην συγκεκριμενη περιπτωση μιλαμε για στανταρ τιμη και

θεωρητικα ο πωλητηςς πρεπει να τηρησει απολυτη σειρα προτεραιοτητας

με βαση την αρχικη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stratos1978 [Σήμερα, στις 21:58]

Πολλοι ειναι που βαζουν ΑΒΑΣΙΜΕΣ αγγελιες μονο και μονο να προκαλεσουν ....ας πουμε καποιο "ειδος" ανταγωνισμου ....αλλα και να προκαλεσουν την προσοχη μερικων....

λεγε ονοματα τωρα !!! :p :P περαν της πλακας ομως καλο ειναι να υπαρχει ενα τετοιο θρεντ για καλους και κακους πολητες....
Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Για να γίνουν κάποιοι δακτυλοδεικτούμενοι και να λέμε "να αυτός που έριξε τον άλλον στην αγγελία", "να ο άλλος που τήρησε το ποσόν που είχε πει" ??? Δε νομίζω ότι είναι ωραίο αυτό... Κάποιοι να μάθουν να κρατάνε το λόγο τους, να έχουν υπευθυνότητα και δε χρειάζεται τπτ άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θέλω να πω πως δεν είχα σκοπό να φτιάξω ένα post ώστε να γίνει αυτό το πράγμα τώρα καθώς η αρχική τοποθεσία του post ήταν μέσα στις Πωλήσεις (δηλαδή όχι απαντήσεις)

Το άνοιξα απλά για να εκφράστω εγώ σε ένα πράγμα που έγινε το πρωί.

Το ότι κάποιος έκανε post στις πωλήσεις για κάποιον άλλο δεν αξίζει να του γυρίσει μπούμεραγκ. Απλά υπάρχει κάποιο νόημα στους κανόνες για τα posts έτσι;

Τους κανόνες τους θέτει σαφώς ο πωλητής αλλά είναι κανονισμένοι από πριν. Προσωπικά θα ήθελα να κλειδώσει το thread αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

Τους κανόνες τους θέτει σαφώς ο πωλητής αλλά είναι κανονισμένοι από πριν. Προσωπικά θα ήθελα να κλειδώσει το thread αυτό.

Συμφωνώ. Ότι έπρεπε να ειπωθεί ειπώθηκε:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.