Jump to content



Φθινη TFT 19" (LG 1919 ή Samsung 920N ή Philips 190V7FB?)


SlotKiller

Recommended Posts

τελικα την πηρα την samsung. ολα καλά τελικα.απλά επειδή δεν ξέρω από αυτά κάτι έχω διαβάσει οτι διαλέγετε άλλα fonts ή κατι τέτοιο...η αλήθεια είναι ότι μου φαινονται κάπως...πρέπει να κάνω κάτι λετε?

επισης την εβαλα σε 1280 1024 60 Hz. αυ΄το λέει βέλτιστο.γιατί όμως να μην είναι βέλτιστο τα 72 ή 75 hz ?

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα σημερα την LG m1917s black multimedia. Πηρα 3 κομματια. Τρομερη απο εμφανιση και απο εικονα. Με 3 χρονια φυσικα εγγυηση. Και με τιμη.... 230 ευρω.

Απιστευτη τιμη για μια τετοια οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εψαχνα την samsung 920n και επειδη ακουσα οτι την ειχαν στα 199ε στα carrefour πηγα εκει. Ειχε μεινει μια τελευταια σε ενα κουτι το οποιο ειχε ανοιχτει. Ρωτησα τον υπευθυνο αν αυτη η οθονη ηταν στο μαγαζι σαν δειγμα και μου ειπε "ναι". Μιας και ηταν η τελευταια τον ρωτησα αν μπορουσε να μου κανει καλυτερη τιμη? Μου λεει δεν γινεται καλυτερη. Επεμενα οτι η οθονη ηταν εξω ενα μηνα+ ειχε δαχτυλιες και ενας θεος ξερει τι αλλο. Μου λεει ηδη εχει γινει καλυτερη τιμη - πριν ειχε 280 :tomato: :worship: 280 του ειπα μπορει να ειχε πριν 1 χρονο ... τωρα οχι!! 210 εχει στα αλλα μαγαζια του ειπα. Αφου δεν βρηκα ακρη τελικα εφυγα...

Το θεμα ηταν αν δεν ειχα ρωτησει το αν αυτη η οθονη ηταν εξω σαν δειγμα δεν θα μου το ελεγε ποτε και γω με το που πηγαινα σπιτι θα ετρωγα την απιστευτη ξενερα....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer [Σήμερα, στις 19:39]

199ε στα carrefour πηγα εκει

210 εχει στα αλλα μαγαζια

Για 10 σηκώθηκες και πήγες στο Carrefour.

Μην λαμβάνοντας υπόψιν ότι τελικά δεν την είχε καν, άραγε πόσο κόστισε (σε πολλά επίπεδα όπως χρόνος, μεταφορά κλπ) η όλη κίνηση;

Μήπως παραπάνω από 10 ;

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:45]

Για 10 σηκώθηκες και πήγες στο Carrefour.

Μην λαμβάνοντας υπόψιν ότι τελικά δεν την είχε καν, άραγε πόσο κόστισε (σε πολλά επίπεδα όπως χρόνος, μεταφορά κλπ) η όλη κίνηση;

Μήπως παραπάνω από 10 ;

;)

Ετυχε να ειμαι στα carrefour για ψωνια και επειδη την εψαχνα την συγκεκριμενη οθονη απλα ρωτησα ... εννοειται οτι για 10 ευρω δεν θα εκανα quest για την οθονη αλλα μιας και ηταν στο μαγαζι ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer [Σήμερα, στις 20:15]

Ετυχε να ειμαι στα carrefour για ψωνια και επειδη την εψαχνα την συγκεκριμενη οθονη απλα ρωτησα ... εννοειται οτι για 10 ευρω δεν θα εκανα quest για την οθονη αλλα μιας και ηταν στο μαγαζι ρωτησα.

ΟΚ ;)

Απλώς διαβάζοντας αυτό:

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer

Εψαχνα την samsung 920n και επειδη ακουσα οτι την ειχαν στα 199ε στα carrefour πηγα εκει.

Κατάλαβα ότι πήγες συγκεκριμένα γι' αυτή.

Εξάλλου και έτσι να ήταν δικαίωμά σου θα ήταν.

Δεν το είπα με την μορφή μομφής προσωπικά για εσένα ή κάτι ανάλογο.

Απλώς ήταν μία γενική παρατήρηση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον η 1919 έχει πρόβλημα συσκευασίας μαλλον. Πείρα 3 και οι 3 είχαν μαυρα σημαδάκια επάνω στο monitor απο τα χαρτόνια που είχε η συσκευασία.... Ελεος εν ετη 2006. Η 930 να ξέρεις παρουσιάζει πρόβλημα με καμμένα pixel. Γνωμη μου είναι η 190Χ6

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.