Jump to content



Rapidshare απλα και νομιμα!!


Lewnidas

Recommended Posts

για να μην εχετε time delay στα downloads σας πρεπει κα8ε φορα να εχετε διαφορετικη ip απο τον παροχεα σας ,αυτο επιτυγχανετε με δημιουργια ppoe συνδεσης στον router σας με τις παρακατω ρυ8μισεις Mode: Bridge

Encapsulation: RFC 1483

Multiplex: LLC

VPI: 8

VCI: 35

ετσι τωρα με ενα απλο connect kai disconnect εχετε διαφορετικη ip κα8ε φορα,απλα και νομιμα ουτε scripts ουτε proxy και αλλες βλακειες

Τωρα κατεβαζω ταινιες μεσα σε 2 μιση ωρες απο www.δε_δίνουμε_warezοδιευθύνσεις.com.gr με 1mbit συνδεση ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι για το πεντάγωνο!

Καταρχάς οι ρυθμίσεις αυτές δεν έχουν καμιά σχέση με το αν θα πάρεις αλλή ip κάθε φορά, το αν θα σου αλλάξει ip είναι θέμα isp!

Το κόλπο disconnect-connect ή και reset καλό είναι αν σου δίνει ο isp άλλη ip κάθε φορά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Από τη στιγμή που έχεις σύνδεση με Dynamic IP, είναι λογικό κάθε φορά που συνδέεσαι/αποσυνδέεσαι να παίρνεις καινούρια IP...

Όχι.... απλά όχι.. το ότι έχεις Dynamic IP σημαίνει ότι είναι πιθανό να πάρεις άλλη IP μετά από ένα disconnect ή σε τακτά διαστήματα από τον provider.... δεν είναι όμως σίγουρο πως κάθε φορά που κάνεις disconnect θα σου αλάζει και την IP.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech [Σήμερα, στις 19:48]

Όχι.... απλά όχι.. το ότι έχεις Dynamic IP σημαίνει ότι είναι πιθανό να πάρεις άλλη IP μετά από ένα disconnect ή σε τακτά διαστήματα από τον provider.... δεν είναι όμως σίγουρο πως κάθε φορά που κάνεις disconnect θα σου αλάζει και την IP.

σωστο. και dynamic να εχεις μερικοι provider αλλαζουν μεχρι και ανα βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω ρουτερ αλλα ενα απλο modem με ενα connect kai disconnect γινεται η δουλεια?

Αλλα αξιζει να καταβαζεις ετσι απο Rapidshare?

Εγω σε ενα private site me torrents που ειμαι κατεβαζω με τις ιδιες ταχυτητες...

και εχει κ πιο πολλα πραγματα...

Το μονο prob ειναι το ρατιο.. αλλα αμα εχει φιλο στο πολυτεχνιο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.