Jump to content



FAR CRY finale


sfeteristis

Recommended Posts

Eιμαι στη τελευταια σκηνη του far cry...Xαμος γινεται. Δια της κανονικης οδου αποκλειεται να βγει.

Μπορειτε να μου πειτε τι κολπο να κανω για να το τελειωσω?

Link to comment
Share on other sites

Τι κανει αυτο και πως το χρησιμοποιω?

Αν ειναι για GOD mode, θα προτιμουσα καποια τακτικη. Καπου ακουσα οτι βαζεις ενα καθισμα για να μη κλεινει το ασανσερ ωστε να γυριζεις πισω να παιρνεις τα φαρμακεια, αλλα δε βλεπω πως γινεται αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί εγώ είχα κολήσει πάνω στο καράβι και τελικά δεν τα κατάφερα να το περάσω αλλά χαράς το κουράγιο σου γιατί το παιχνίδι είναι πραγματικά χαοτικό σε έκταση και δυσκολία (εντελώς υποκειμενικό αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ειναι 20 πιστες αλλα υπαρχουν και μεγαλυτερα(πχ. half life 2)

H πιστα με το καραβι ηταν ευκολη.

Συνολικα το παιζω καπου 7 μηνες αλλα αραια...Οι hardcore gamers θα το τελειωσαν σε μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο η τελευταία σκηνή απλά πρέπει να έχεις κάνει κατάλληλη διαχείριση ζώνης + ασπίδας + όπλων ως εκείνο το σημείο.

Πάντως δε θυμάμαι τι ακριβώς είχα κάνει.. τo έχω τερματίσει το παιχνίδι εδώ και 2,5 χρόνια.

Και δε μπορώ να πω ότι ήμουν και πολύ καλός fps παίκτης τότε ούτε τώρα είμαι. απλά πάντα προσπαθώ να βρω μέρη του χώρου που θα μπορώ να καλυφθώ μετά την επίθεση μου.

Υπάρχουν παίκτες που τους βγάζουν στα ίσια αλλά αυτοί στοχεύουν σε ρυθμούς matrix

Μια άλλη συμβουλή είχε υπομονή.. μετά τα 20 restart να αρχίσεις να ανησυχείς :upside:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

Τι κανει αυτο και πως το χρησιμοποιω?

Αν ειναι για GOD mode, θα προτιμουσα καποια τακτικη. Καπου ακουσα οτι βαζεις ενα καθισμα για να μη κλεινει το ασανσερ ωστε να γυριζεις πισω να παιρνεις τα φαρμακεια, αλλα δε βλεπω πως γινεται αυτο...

Καλησπερα και καλως ηρθα...αν και παρακολουθω το site εδω και περιπου ενα χρονο..!!!

Φιλε sfeteristis για να μη κλεινει η πορτα στο ασανσερ φροντισε τα τερατα που ερχονται οταν πρωτοανοιγει η πορτα να τα σκοτωσεις και να πεσουν στο ανοιγμα της πορτας ωστε αυτη να μη ξανακλεισει!

Το παιχνιδι - κατα τη γνωμη μου - ειναι μακραν το καλυτερο και πλουσιοτερο fps , απο καθε αποψη!Σε επιπεδο realistic πραγματικα δεν τελειωνει με τιποτα...με το ΑΙ των εχθρων σε απιστευτο επιπεδο!

Αντε να δουμε και το crysis....

Link to comment
Share on other sites

λολ, για να λες τιποτα το ιδιαιτερο μαλλον δε θυμασαι καλα.

Η τελικη σκηνη ειναι γεματη με πιθηκους και ανθρωποειδη που σε βαρανε απ ολες τι μεριες, αν πας χωρις κολπο τελειωνεις 100% σε δευτερολεπτα...(και στο πιο ευκολο επιπεδο)

king1977, αυτο που λες δε γινεται, η αλλη πορτα δεν ξανανοιγει.*

Εξαλλου το τερας που θα εμφανιστει μπροστα σου, εαν το περιμενεις μες το ασανσερ, θα σου ριξει εξ επαφης την τορπιλα απ το ενσωματομενο στο χερι του ρουκετοβολο, οποτε...αντε γεια καημενε κοσμε:laughing:

*εχεις μπερδευτει μαλλον με το doom3. Στο far cry τα πεθαμενα τερατα ειναι...διαμπερη(περνας απο μεσα τους)

Link to comment
Share on other sites

Με τι οπλο εισαι?Εχε υπ οψιν σου οτι τα τερατα πεφτουν με 2 μολις χτυπηματα με την καραμπινα!Για να εχεις φτασει εκει που εισαι σημαινει οτι εχεις πιασει το νοημα του παιχνιδιου οποτε με μερικες γρηγορες κινησεις δεξια-αριστερα δε θα του δωσεις πολλες ευκαιριες...αντε καλο ξενυχτι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καιρο που το εχω τερματισει και δεν θυμαμαι πολυ καλα τι πρεπει να κανεις...

Νομιζω παντος οτι πρεπει να παρεις το sniper και στην αρχη πριν βγεις απο την πορτα να σκοτωσεις αυτους που πηδανε..

Μετα απο αυτο ακολουθεις μια πορεια κ βγαινει σχετικα ευκολα:D

Νομιζω σε καποιο pc master ειχα δει καποιον να περιγραφει την διαδικασια θα ψαξω και θα postαρω..

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δε θυμάμαι αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είσαι στο τέλος ακριβώς.

Καλό θα ήταν να έλεγες το όνομα της πίστας.

Μιας και το έχω ξεχάσει εντελώς ο παιχνίδι έψαξα λίγο και βρήκα ένα καλοφτιαγμένο walkthrough.

Πάρε το με τη σειρά αν δε θες να σου spoilαρει το τελος.

http://www.gamershell.com/faqs/45.txt

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβγαλα στο τελος με παρα πολλα save load. Ειχα βαλει patch για να παιζει quicksave quickload, ετσι μολις σκοτωνα 2-3 τερατα και δεν ειχα χασει ενεργεια εκανα ενα quixksave και συνεχιζα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγχαρητήρια το έχεις τερματίσει απλά για να περάσεις την τελευταία πιστά το μονό που έχεις να κάνεις είναι να μείνεις κολλημένος στην πόρτα στα δεξιά σου εχει μια κοιλότητα και πυροβόλα τα τέρατα στο ΧΕΡΙ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Φίλε συγχαρητήρια το έχεις τερματίσει απλά για να περάσεις την τελευταία πιστά το μονό που έχεις να κάνεις είναι να μείνεις κολλημένος στην πόρτα στα δεξιά σου εχει μια κοιλότητα και πυροβόλα τα τέρατα στο ΧΕΡΙ

+1, είναι μια στάνταρ λύση.

Υπάρχει και άλλη οδός, κάπου παίζει μια καρέκλα, τη σπρώχνεις προς την πόρτα για να μην κλείνει και μπαινοβγαίνεις για ζωή+ammo.

Όπως και να 'χει, το Far Cry έχει μακράν από τα ηλιθιότερα φινάλε ΙΜΟ.

Αρχική απάντηση από GruntGR

cl_getsomeskill 1 :p

Έλιωσα μαν :D :D

Link to comment
Share on other sites

Aπο pc master...

Λοιπόν μόλις σκοτώσετε τον Κρούγκερ, κατευθυνθείτε στο οπλοστάσιο και εφοδιαστείτε μετα εξής όπλα:Sniper Rifle, MachineGun, Heavy, Machine Gun, Rocket Launcher. Κάντε Reload σε όλα τα όπλα για να γεμίσετε σφαίρες και... εμπρός για το δυσκολότερο σημείο όλου του παιχνιδιού! Ένα AutoSave αργότερα ...Πηγαίνετε στην πόρτα μετο Sniper rifle, ανοίγετε με cty vision onγια να βλέπετε τους jumping human trigens πιο εύκολα. Προτού βγελιτε στο μεγάλο χώρο, σκύψτε, στοχεύστε και ρόξτε στον jumping human trigen πάνω αριστερά. Μία με δύο σναϊπεριές αρκούν. Deactivate Cry Vision Μετά έφοδος έξω από δεξιά . Μο΄λις δείτε τις σκάλες προς τα κάτω θα δείτε εναν fat boy να ανεβαένει . 1 χειροβομβίδα ,2 μπαζουκιές και μετά heavy machine gun μέχρι να πέσει. Μη συνεχίσετε εμπρός strafe δεξιά και ορμήστε πώνω στο μεγάλο βράχο και σκύψτε. Από κει με Cry Vision σναϊπεριάστε τους υπόλοιπους jumping human trigens ή τουλάχιστον τους δύο πάνω δεξιά ,Οι fat boys θα πλησιάζουν εν τω μεταξύ 2-3 μπαζουκιές (maximum) και αποτελείωμα με heavy machine gun στον καθένα . Οι μισοί θα έρχονται από αριστερά σας και οι άλλοι μισοί από κάτω. Τους τελευταίους αγνοή στε τους. Θα ρίχνουν οβίδες άσκοπα από κάτω χωρίς να σας ενοχλούν.Αφού τελειώσετε όλους τους υπόλοιπους ασχολειθείτε με τους από κάτω {είναι αποτελεσματικότατο οι χειροβομβίδες από δεξιά να γλιστράνε προς τους fat boys } Στη συνέχεια , προχωρίστε τέρμα μπροστά , ανοίξτε την πύλη, πάρτε medipack ανεβείτε τοασανσέρ και εμπρός για τον τελευταίο. Ανεβαίνετε τις σκάλες σιγά σιγά. Οι κακοί εκεί έχουν σοβαρή θωράκιση οπότε καμιά περισσευούμενη οβίδα ή χειροβομβίδα θα είναι χρησιμότατη {μία αρκεί για να σαρώσει τουλάχιστον δύο}. Περιμένετε τους υπόλοιπους να κατέβουν τις σκάλες και τους σκοτώνετε έναν έναν . Τέλος , ανεβαίνετε πάνω και με μία σφαίρα τελειώνετε το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ο τρόπος που ανάφερα πιο πάνω είναι ο πιο εύκολος (και στο παιχνίδι και στη γραφή) και ο πιο σύντομος. Θα σου έβαζα ένα screenshot αλλά δεν μπορώ να κάνω print screen. Όποιος ξέρει πως κάνουμε print screen στο far cry ας μας δώσει τα φώτα του η τουλάχιστον κάνα πρόγραμμα που να το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.