Jump to content



conn-x vs Forthnet 2play


xrist

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

συμβουλευω λοιπον οτι ο ΟΤΕ ειναι κρατος.εχει φοβερη εξυπηρετηση και οτι σου λεει οτι παρεχει στο παρεχει και αν δεν στο παρεχει κανει τα παντα προκειμενου να στο παρεχει.εγω εχω ιντερνετ 24αρα που κλειδωνει στα 23 και τα πιανει αρκετεσ φορες και σταθερο με μια προσφορα 250 λεπτα για αστικες υπεραστικες και 50 λεπτα για κινητα.βεβαια μπορεις να κανεις και αλλα προγραμματα.παντως συνολο πληρωνω περιπου 100 το διμηνο.τωρα αν μιλας πολυ σε σταθερα δεν θα προτεινα ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

συμβουλευω λοιπον οτι ο ΟΤΕ ειναι κρατος.εχει φοβερη εξυπηρετηση και οτι σου λεει οτι παρεχει στο παρεχει και αν δεν στο παρεχει κανει τα παντα προκειμενου να στο παρεχει.εγω εχω ιντερνετ 24αρα που κλειδωνει στα 23 και τα πιανει αρκετεσ φορες και σταθερο με μια προσφορα 250 λεπτα για αστικες υπεραστικες και 50 λεπτα για κινητα.βεβαια μπορεις να κανεις και αλλα προγραμματα.παντως συνολο πληρωνω περιπου 100 το διμηνο.τωρα αν μιλας πολυ σε σταθερα δεν θα προτεινα ΟΤΕ

Σε ποια περιοχή είσαι φίλε και με πόσο κατεβάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Οκ και γω conn-x είχα στο μυαλό μου...

Απλα οι κατινες της FORTHNET με έπρηξαν στα τηλέφωνα.

Οταν τις ρωτούσα αν θα σηκώνουν τα τηλέφωνα σε περίπτωση που τους χρειαζόμουν, μου έταζαν λαγούς με πετραχήλια... και εκεί τους τα ριχνα για λογαριασμό όλων των πανταχού αγανακτισμένων συνδρομητών της.

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που δημιουργήθηκε είναι ότι εγώ έχω ISDN

Για να μπω στο παραπάνω πρόγραμμα της conne-x πρέπει να κάνω αλλαγή σε PSDN αλλιώς με ISDN το ποσό θα ανέρχεται σε 48€ μηνιαίως.

Για την μετατροπή θέλουν 32€ και επιστροφή του εξοπλισμού ISDN.

Η FORTHNET μου είπε ότι η αλλαγή αυτή δεν θα κοστίσει τίποτα και θα μου δώσουν την παροχή κατευθείαν σε PSDN.

Επειδή δεν τους πίστεψα, ξαναρώτησα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι και στην FORTHNET να πάω, την επιβάρυνση για την αλλαγή δεν την γλυτώνω.

Άντε να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω πλοιπον στο 134 να κανω την συνδεση.

Εκεί σκάει άλλο θέμα..

Μου λέει η κοπέλα ότι είμαι οριακά από το κέντρο (2,3χμετρα από τα 2,5 που είναι το μάξιμουμ) και 8Μbps δεν θα τα πιάνω.

Το ίδιο φαντάζομαι θα συμβαίνει και με τη FOTHNET

Μήπως να κάνω μια 2αρα να τελειώνω?

Link to comment
Share on other sites

καντο PSNT , μια φορα θα το κανεις και μετα τελος. 3.2 χλμ ειναι αρκετουτσικα , βαλε 2ρα αν γινεται και μετα μπες δες ποσο ATTN θα εχεις και υπολογισε με βαση αυτη τη τιμη μεχρι ποσο θα πιασεις και αναβαθμισε αν σε παιρνει

εγω στο χωριο που ειμαστε 2.5 χλμ εξω το πατρικο μου εχουμε ATTN γυρω στο 38ρι , που λογικα επρεπε 48 και βαλε .

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα που δημιουργήθηκε είναι ότι εγώ έχω ISDN

Για να μπω στο παραπάνω πρόγραμμα της conne-x πρέπει να κάνω αλλαγή σε PSDN αλλιώς με ISDN το ποσό θα ανέρχεται σε 48€ μηνιαίως.

Για την μετατροπή θέλουν 32€ και επιστροφή του εξοπλισμού ISDN.

Η FORTHNET μου είπε ότι η αλλαγή αυτή δεν θα κοστίσει τίποτα και θα μου δώσουν την παροχή κατευθείαν σε PSDN.

Επειδή δεν τους πίστεψα, ξαναρώτησα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι και στην FORTHNET να πάω, την επιβάρυνση για την αλλαγή δεν την γλυτώνω.

Άντε να βγάλεις άκρη.

Απο isdn σε forthnet pstn o father δεν πληρωσε τπτ. Την αλλαξε πριν 3-4 μηνες οποτε κραταω και μια πισινη μηπως θυμιθει ο ΟΤΕ να του ζητησει τον εξοπλισμο πισω :p

Τωρα για την αποσταση δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τπτ.. :o

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαξε πριν 3-4 μηνες οποτε κραταω και μια πισινη μηπως θυμιθει ο ΟΤΕ να του ζητησει τον εξοπλισμο πισω :p

Θα στο ζητηση αργα η γρηγορα και το ISDN TA το κοστολογει κανα 200αρι ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.