Jump to content



7900 GTX ΜΕ 299� ?EΛΑ ΑΛΕΚΟΟΟΟ...


fazeriozos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 17:00]

Οταν εγω την αγοραζα 295ε απο εξω το πλαισιο και καθε πλαισιο την ειχε πανω απο 399ε σιγα τις προσφορες ρε παιδια εν αναμονη Dx10 απλα ξεστοκαρουν. :hmm:

ε για τα δικα μας δεδομενα προσφορα ειναι .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από μανος1980 [Σήμερα, στις 21:56]

ε για τα δικα μας δεδομενα προσφορα ειναι .

Αυτο ξαναπεστο φτασαμε στο σημειο να λεμε τις εξω τιμες ΠΡΟΣΦΟΡΑ :nothing: :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 00:00]

Έξω τιμές δεν είναι το ebay όμως ούτε το newegg. Έξω τιμές είναι το overclockers.co.uk και εκεί τα πάμε καλά ;)

Απο οτι εχω δει μεχρι στιγμης χωρις να ειμαι απολυτος το overclockers.co.uk ειναι λιγακι τσιμπημενο σε συγκριση με διαφορα EU eshops.

Οσο για το ebay τι να πω μια λεξη ενας κοσμος, απλα τα παντα, απλα κορυφαιο, απλα:inlove:

Link to comment
Share on other sites

ΟΕW1999 θα συμφωνήσω μαζί σου ότι σε σύγκριση με τις άλλες χώρες δεν είναι σπουδαίο.

Όμως χαίρομαι, που τουλάχιστον ένα μαγαζί στην Ελλάδα προσφέρει τιμές συγκρίσιμες με τα έξω καταστήματα.

Τις κάρτες που πουλάει σε αυτές τις τιμές δεν τις ξεστοκάρει, γιατί δεν τις είχε καθόλου.

Είναι νέες εισαγωγές σε καλές τιμές.

Όπως άλλωστε όλοι σχολιάζουν, μόνο θετικές είναι τέτοιες κινήσεις.

(Ναι, πήρα κι εγώ μία asus 7900gtx) :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lefteris [Σήμερα, στις 00:12]

1) Όμως χαίρομαι, που τουλάχιστον ένα μαγαζί στην Ελλάδα προσφέρει τιμές συγκρίσιμες με τα έξω καταστήματα.

2) Τις κάρτες που πουλάει σε αυτές τις τιμές δεν τις ξεστοκάρει, γιατί δεν τις είχε καθόλου.

Είναι νέες εισαγωγές σε καλές τιμές.

3) Όπως άλλωστε όλοι σχολιάζουν, μόνο θετικές είναι τέτοιες κινήσεις.

4)(Ναι, πήρα κι εγώ μία asus 7900gtx) :D

Φιλικα παντα

1) ΔΕν ειναι συγκρισιμες με εξω ψαξτο και θα δεις

2) Που ξερεις οτι δεν την εχει και απλα ξεστοκαρει, απο το να ειναι εισαγωγη τις καρτες τις εχει απο παλια

3) Προσωπικα δεν την θεωρω θετικη κινηση προσωπικη αποψη παντα

4) Αν την επαιρνες ενα εναμιση μηνα πιο πριν ποσα χαμογελα θα ειχες βαλει?

Link to comment
Share on other sites

@ΟΕW1999

Οκ, μάλλον έχεις βρει πολύ καλύτερες τιμές. Απλά όσο έχω κοιτάξει (χωρίς να το ψάξω πολύ) μου φαίνεται πολύ καλή η τιμή της 7900gtx (300).

Τα μοντέλα που δίνει σε "καλές" τιμές, νομίζω πως δεν τα είχε στον κατάλογο πριν (χωρίς να είμαι σίγουρος βέβαια).

Και όσο νωρίτερα στην τιμή αυτή, σίγουρα τόσο καλύτερα, αν και δεν είχα pci-e νωρίτερα... :whistling

Αλλά δεν σε καταλαβαίνω γιατί δεν το θεωρείς θετική κίνηση; Γιατί σε "χαλάει";

Όπως και να το δεις (από τη δική μου μεριά ;) ), καλό είναι... είτε άμεσα για εμάς, είτε έμμεσα, για εμάς πάλι, δημιουργώντας ανταγωνισμό με τα άλλα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλαει τιποτα, προσωπικα δεν εχω καποιο κερδος απο αν αυτη ειναι ή δεν ειναι θετικη κινηση απλα εκφραζω την γνωμη μου

Προσωπικα κανω την επιλογη την οποια ανεφερα και παραπανω (( EBAY ))

Αλλα πολυ διαφημιση για το τιποτα ρε παιδια, σιγα τις τιμες δεν θεωρω το γεγονος τιμες απο εξω εδω να ερχονται σαν προσφορα και να λεμε ΩΩΩ τι γαματει προσφορα την ωρα που ο ξενος με καλυτερο κατα μεσο ορο μισθο εχει την ιδια τιμη με εμας με πολυ χαμηλοτερο μεσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Δεν με χαλαει τιποτα, προσωπικα δεν εχω καποιο κερδος απο αν αυτη ειναι ή δεν ειναι θετικη κινηση απλα εκφραζω την γνωμη μου

Προσωπικα κανω την επιλογη την οποια ανεφερα και παραπανω (( EBAY ))

Αλλα πολυ διαφημιση για το τιποτα ρε παιδια, σιγα τις τιμες δεν θεωρω το γεγονος τιμες απο εξω εδω να ερχονται σαν προσφορα και να λεμε ΩΩΩ τι γαματει προσφορα την ωρα που ο ξενος με καλυτερο κατα μεσο ορο μισθο εχει την ιδια τιμη με εμας με πολυ χαμηλοτερο μεσο ορο.

Κοίτα, είναι ορισμένα πράγματα που δεν μπορούν να εξομειωθούν.....

πχ Οι τιμές σε ηλεκτρονικά στην Αμερική είναι χαμηλές λόγο ποσότητας καταρχάς... μετά είναι η μεγαλύτερη αγορά καταλανωτικών αγαθών στον κόσμο και κάθε κατασκευαστής θέλει να "χωθεί" και να πιάσει μερίδιο έστω και πουλόντας πολύ φτηνά ή ακόμη και κάτω από το κόστος μιας και στην Αμερικάνικη αγορά το μερίδιο κρίνει πολλές φορές το παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

Κοίτα, είναι ορισμένα πράγματα που δεν μπορούν να εξομειωθούν.....

πχ Οι τιμές σε ηλεκτρονικά στην Αμερική είναι χαμηλές λόγο ποσότητας καταρχάς... μετά είναι η μεγαλύτερη αγορά καταλανωτικών αγαθών στον κόσμο και κάθε κατασκευαστής θέλει να "χωθεί" και να πιάσει μερίδιο έστω και πουλόντας πολύ φτηνά ή ακόμη και κάτω από το κόστος μιας και στην Αμερικάνικη αγορά το μερίδιο κρίνει πολλές φορές το παιχνίδι...

Οντοσ ετσι ειναι

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74

δεν μας δινεις ενα λινκ με 295 ευρω με την καρτα στο σπιτι μου και οχι επιπλεον μεταφορικα να το δουμε και μεις?

7950 GT 512MB DDR III 263 ευρώ τελική........

Link δεν παίζει.. ούτε διαθεσιμότητα για να μήν δημιουργούνται εντυπώσεις... είναι όμως η τιμή που μπορεί να πουληθεί η εν λόγω κάρτα σε OEM βάση.... (τιμή χιλιάδας αν με πιάνεις - not branded)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oktech

7950 GT 512MB DDR III 263 ευρώ τελική........

Link δεν παίζει.. ούτε διαθεσιμότητα για να μήν δημιουργούνται εντυπώσεις... είναι όμως η τιμή που μπορεί να πουληθεί η εν λόγω κάρτα σε OEM βάση.... (τιμή χιλιάδας αν με πιάνεις - not branded)

Μα δεν είναι το ίδο πράμα λέμεεεεεεεε

άλλο 7950gt και άλλο 7900gtx.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74 [Σήμερα, στις 01:36]

δεν μας δινεις ενα λινκ με 295 ευρω με την καρτα στο σπιτι μου και οχι επιπλεον μεταφορικα να το δουμε και μεις?

Φιλε μου και τωρα να κοιταξεις σιγουρα κατι θα βρεις. Απλα δεν εχω διαθεση και χρονο να κοιταω τωρα για σενα αν θες κοιτα, ψαξε πρωτα και μετα μου λες για τιμες και ευκαιριες :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Φιλε μου και τωρα να κοιταξεις σιγουρα κατι θα βρεις. Απλα δεν εχω διαθεση και χρονο να κοιταω τωρα για σενα αν θες κοιτα, ψαξε πρωτα και μετα μου λες για τιμες και ευκαιριες :) :)

αν μιλας για ebay δεν ειναι και η καλυτερη ευκαιρια αν και εχω ψωνίσει αρκετά πραγματα απο κει. εκτος και εαν εχεις γνωστο πωλητη και σε φτιαξει και σε θεμα τελωνειου και σε θεμα εγγυησης οποτε δεν ρισκαρεις πολυ.

αν μιλας για καταστημα οποτε βρεις χρονο δωσε καποιο λινκ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω χάσει αρκετές 100άδες euro από ebay όταν πήγα να αγοράσω 9800pro από κάποιον με αρκετές 100άδες θετικές ψήφους και ο οποίος πούλαγε ταυτόχρονα και άλλες 9800pro και σε άλλους(οι οποίο επίσης αποδείχτηκε ότι εξαπατήθηκαν).

Το κυνήγησα λίγο το θέμα, αλλά αυτός ήταν ΗΠΑ, εγώ Ελλάδα και άρα τα πράγματα δεν ήταν και τόσο εύκολα. Αυτό που έμαθα, ήταν ότι απολύθηκε από τη δουλειά του γιατί χρησιμοποίησε το job pc του σε αυτή τη κομπίνα. Τώρα αν πήγε φυλακή, δεν ξέρω, δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

προς δημητρη77

Εξαρταται τι εχεις παρει και θεωρεις αν ειναι ευκαιρια ή οχι.

Ναι εχω πολλους γνωστους πωλητες που συνεργαζομαι μαζι τους

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εχω μεινει πολυ ικανοποιημενοςαπο το ΕΒΑΥ ενδεικτηκα σου αναφερω μερικα

(( Fatal1ty 134 ευρω με μεταφορικα καινουργια, Ραπτορες 74 GB 98 ευρω με μεταφορικα καινουργοι αναμενονται σε λιγες μερες και πολλα πολλα αλλα :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 23:21]

προς δημητρη77

Εξαρταται τι εχεις παρει και θεωρεις αν ειναι ευκαιρια ή οχι.

Ναι εχω πολλους γνωστους πωλητες που συνεργαζομαι μαζι τους

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εχω μεινει πολυ ικανοποιημενοςαπο το ΕΒΑΥ ενδεικτηκα σου αναφερω μερικα

(( Fatal1ty 134 ευρω με μεταφορικα καινουργια, Ραπτορες 74 GB 98 ευρω με μεταφορικα καινουργοι αναμενονται σε λιγες μερες και πολλα πολλα αλλα :) :) :)

αυτο εννοω φιλε μου, αν εχεις καποιο πωλητη που μπορει να σε καλυψει ισως αξιζει να ρισκαρεις, ομως αυτο αποτελει εξαιρεση και οχι τον κανονα. εσυ προσωπικά μπορεις να βρεις φτηνοτερη 7900gtx αλλα δεν αποτελει δειγμα της τιμης της και αν αποτελει ευκαιρια για ολους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [Σήμερα, στις 01:21]

Εξαρταται τι εχεις παρει και θεωρεις αν ειναι ευκαιρια ή οχι.

Ναι εχω πολλους γνωστους πωλητες που συνεργαζομαι μαζι τους

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εχω μεινει πολυ ικανοποιημενοςαπο το ΕΒΑΥ ενδεικτηκα σου αναφερω μερικα

(( Fatal1ty 134 ευρω με μεταφορικα καινουργια, Ραπτορες 74 GB 98 ευρω με μεταφορικα καινουργοι αναμενονται σε λιγες μερες και πολλα πολλα αλλα :) :) :)

κορόιδο σε πιάνουνε, έχω εγώ τον τύπο στο πάρκινγκ που μου τα δίνει στη μισή τιμή, μέσα από την άσπρη σακούλα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.