Jump to content



Core 2 Extreme QX6700 quad core


angelos

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Εγω που θελω που μπορω να το βρω?

:) :) (μονο εξω υπαρχει προς το παρον?)

Στον Ματσουκα δεν υπαρχει....

Επικοινωνησα μαζι τους...

Στην MSystems αναμενεται....

Δηλαδη περιμενω....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εαν δηλαδη ποσταρα με ξερό τρόπο οτι ήρθαν ή έβαζα κανα λυπημένο εμοτικον θα ήταν καλύτερα?

και όχι δεν θα προσποιηθώ οτι δεν χαίρομαι όταν έρχεται κάτι καινούριο και τόσο high end.......περισσότερη χαρά πήρα όταν ήρθε η G25 και έλιωσα μερικά λεπτά με το ραλλάκι παρά με την έλευση του τετραπύρηνου......απλά ο τετραπύρηνος είναι ένα προιόν που σίγουρα ενδιαφέρει πολύ περισσότερο από μια τιμονιέρα και γι αυτό το πόσταρα.

τώρα εάν νομίζετε οτί είμαι βαλτός και κάνω διαφήμιση για το μαγαζί που δουλεύω τότε λυπάμαι για τα άτομα που το υπέθεσαν.

δεν είμαι ούτε χθεσινός στο λαμπ ούτε θέλω να σπαμάρω με ανούσια ποστ (όπως εγιναν merge ) για να γινω ατενσιον χορ...

απλά δεν καταλαβαίνω γιατι τόση καχυποψία για άλλη μια φορά για κάτι που θα πρεπε όλους να μας χαροποιεί.......

εγώ εάν το δω απο μια άλλη σκοπιά υποθέτω χαμηλότερες τιμές σε διπύρηνους ΕΕ ή ακόμα και στους κανονικούς............

γιατί να μην χαίρομαι.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

Αχ τρελό αγόρι, πως μ' αρέσει όταν αρχίζεις και γράφεις σοβαρά :p

Συγνώμη μπρε αν σε στενοχώρησα.

Απλώς δεν είναι δα και κανά τρομερό νέο (με την έννοια ότι κυκλοφορούν εδώ και καιρό).

;)

ΥΓ 1 Τώρα που το κοιτάω δεν βλέπω να χρωστάς οπότε μπορώ να μιλήσω ελεύθερα: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ στον ΦΡΑΓΜΑ για την ΕΜΜΕΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ! :p

ΥΓ 2 Έλα τώρα πες την αλήθεια: Κάποια στερητικά τα έχεις από την έλλειψη δόσεων. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught

Παιδια απο οτι ακουσα αυτος θα ειναι δυο δυπυρηνοι γεφυρωμενοι και οχι ενας quad αξιζει τον κοπο ή ειναι καλυτερα να παμε σε κανονικο quad?

στην πραγματικοτητα το μονο που αλλαζει ειναι η cache... απο κει και περα οσα προγραμματα ειναι φτιαγμενα ετσι ωστε να "βλεπουν" την cache θα επωφεληθουν πολυ...γιατι πλεον μιλαμε για 2x4 και οχι 4mb. διαφορες στο spi δεν θα δεις... Στα 3dk σιγουρα αλλα και σε multitaskin καταστασεις... τα λεφτα του παντως δεν τα αξιζει..οχι ακομα τουλαχιστον. αμα ομως στον κανουν και δωρο δεν θα πεις οχι πιστευω...!!!

:p :p :p

edit: ναι 2 c2d ενωμενοι θα ειναι και οχι καθαρος τετραπυρηνος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αξιζει?....για εμενα που δουλευω 3d Max τα αξιζει...

Γιατι ειναι σαν να παιρνεις δυο Ε6700 με χαρακτηριστικα του Χ6800.(ξεκλειδωτο multi)

Αλλα οπως και να εχει κανεις δε χρειαζεται 4 πυρηνες σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GFFermari

Αλλα οπως και να εχει κανεις δε χρειαζεται 4 πυρηνες σημερα...

Από όλα τα πράγματα που αγοράζουμε σ'αυτό το φόρουμ, πολύ λίγα χρειαζόμαστε. Τα περισσότερα τα "χρειάζεται" το εγώ μας (=τα θέλουμε, γουστάρουμε, ποθούμε, κλπ)

Ποιος από δω μέσα δε θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά του μια χαρά με έναν Α64 3400+ 754;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 21:34]

Από όλα τα πράγματα που αγοράζουμε σ'αυτό το φόρουμ, πολύ λίγα χρειαζόμαστε. Τα περισσότερα τα "χρειάζεται" το εγώ μας (=τα θέλουμε, γουστάρουμε, ποθούμε, κλπ)

Ποιος από δω μέσα δε θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά του μια χαρά με έναν Α64 3400+ 754;

ε νταξ,...

οχι κι ετσι...

η διαφορα σε απλες καθημερινες εργασιες ειναι εμφανης...

δεν θελει προσπαθεια πλεον για να το αντιληφθεις

ουτε benchmarks για να σε πεισουν

δεν λεμε οτι θα σερφαρεις πιο γρηγορα ή οτι το word θα γραφει πριν πατησεις τα πληκτρα

αλλα Ιmho ακομα και ο μεσος χρηστης που

εχει ενα φορτωμενο συστημα με αρκετα background apps

τραβαει καμια photoshopια που και που

ripαρει καν dvdακι και κανα audio cd

βαζει κανα παιχνιδι οταν κατσει...

πιστευω οτι μπορει πλεον να καταλαβει τι εστι dual core & 2gb ram...

ειδικα οταν μπορει να τα αποκτησει με τετοια τιμη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Σήμερα, στις 00:35]

γιωργο οταν λες τετοια τιμη εννοας τα λιγοστα 1100 ευρα???

οχι φυσικα...

εννοω ενα μεσο συγχρονο συστημα με Ε6400, 2gb 667 & 965 mobo...

ο QX αυτη τη στιγμη ειναι ειτε για τον επαγγελματια ειτε για τον λεφτα χομπιστα...

ΔΕΝ ειναι mainstream

ουδεποτε οι extreme edition ηταν εξαλλου...

και στην τελικη δεν ειναι και κατι αξιοποιησιμο απο τον μεσο χρηστη ακομα imho

οποτε, οπως προαναφερθηκε

εφοσον δεν εισαι ουτε επαγγελματιας αλλα ουτε και φραγκατος χομπιστας

δεν τιθεται θεμα εαν το χρειαζεσαι, αλλα απλα αν το θελεις και μπορεις να το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.