Jump to content



Pro evolution soccer 6


Elpis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από carlitofj

Οπως και παντα αλλωστε - αν και οχι με τεραστιες διαφορες - ειναι καλυτερο απο το pes5!:banging:

Ακριβως. Τα λεει ολα.

Αφου παιζαμε 5 και το 6 ειναι καλυτερο, τελος !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από schumifer [Χθες, στις 20:55]

Μπορείς μήπως να μου πεις πού πήρες το μετατροπέα, πώς μπορώ να τον αναζητήσω (με ποιο όνομα) και με τι κάρτα γραφικών παίζεις?

Μετατροπεα μπορεις να βρεις σε οποιοδηποτε καταστημα SEVEN και αν πας.Απο εκει εχω παρει εγω το δικο μου και η τιμη του ανερχεται στα 13Ε!Αρκετα φθηνο θα ελεγα.Καλες αγορες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [30-10-2006 15:26]

Απαιτω να γινεις ban τωρα!!!!!!!!!!! :eek:

Ιεροσυλε πο συγκρινεις το Fifa με το Pro.

και εγώ σου λέω ότι ήμουν τρελά πορώμένος με το pes5 αλλά δεν μου φάνηκε τίποτα το αξιόλογο το καινούργιο το 6. Αντίθετα το fifa έχει κάνει πολλές αλλαγές στο παιχνίδι είναι πιο ρεαλιστικό και με πολύ καλά γραφικα. το μόνο που με χαλάει έιναι οι κάμερες του αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. το pes6 δεν έχει τις κλασικές τρίπλες με τα βελάκια(ps2 controller) και είναι πιο αργό από το 5. Και επίσης δεν θα κάτσω να παίξω παιχνίδι που έχει τον ΟΣΦΠ και δεν έχει τον "πράσινο θεό" :worship: . Τέλος δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με τον κάθε κολλημένο που δεν βάζει ΄το μυαλό του να δουλέξει πριν απαντήσει. Η κρίση στον άνθρωπο και η ανοιχτή ορίζοντες(πρώτα να δοκιμάζεις και μετα να κρίνεις) είναι μια μεγάλη διαφορά που χωρίζει τους ανθρώπους με τα "ζώα".

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous [Σήμερα, στις 17:29]

και εγώ σου λέω ότι ήμουν τρελά πορώμένος με το pes5 αλλά δεν μου φάνηκε τίποτα το αξιόλογο το καινούργιο το 6. Αντίθετα το fifa έχει κάνει πολλές αλλαγές στο παιχνίδι είναι πιο ρεαλιστικό και με πολύ καλά γραφικα. το μόνο που με χαλάει έιναι οι κάμερες του αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. το pes6 δεν έχει τις κλασικές τρίπλες με τα βελάκια(ps2 controller) και είναι πιο αργό από το 5. Και επίσης δεν θα κάτσω να παίξω παιχνίδι που έχει τον ΟΣΦΠ και δεν έχει τον "πράσινο θεό" :worship: . Τέλος δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με τον κάθε κολλημένο που δεν βάζει ΄το μυαλό του να δουλέξει πριν απαντήσει. Η κρίση στον άνθρωπο και η ανοιχτή ορίζοντες(πρώτα να δοκιμάζεις και μετα να κρίνεις) είναι μια μεγάλη διαφορά που χωρίζει τους ανθρώπους με τα "ζώα".

Και ποιος σου ειπε εσενα οτι δν το εχει δοκιμασει?Επισης δν ειναι θεμα κολληματος φιλε μου αλλα θεμα γουστου!Τελος για ποιες ακριβως τριπλες με βελακια λες?Με μπερδεψες λιγο!

Υ.Γ το θεμα του παναθηναικου θα το αφησω απλα ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετα πιο αργο σε σχεση με το 5 η εμενα μου φανηκε????προσωπικη αποψη:το χασμα μεταξυ pro και fifa ελαχιστοποιηθηκε!!!!!το pro ηταν σαφως καλυτερο.τωρα παιζεται.....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι κάποιον που έχει παίξει το παιχνίδι σε ps2 και σε πισί να μου πει το εξής.

Ο αδερφός μου είναι κολλημένος με το ps2 και δε δέχεται να δοκιμάσουμε να βάλω το παιχνίδι στο πισί του και με svideo να το παίζουμε στην τηλεόραση. Θα χρησιμοποιούμε τα μαμίσια χειριστήρα του ps2 μέσω αντάπτορα.

ΕΡΗΤΗΣΗ πρώτη.

Αλλάζει κάτι στην εντύπωση του παιχνιδιού από ps2 σε pc?

ΕΡΩΤΗΣΗ δεύτερη.

Σέμπρον 2800 754 με 1 γίγα ραμ και 6600απλή κάνει τη δουλειά? Ή θα πρέπει να του βάλω τη δικιά μου 6800 ?

Link to comment
Share on other sites

η ταχυτητα ειναι διαφορετική...πιο γρηγορο στο πισι...

το επαιξα πρωτα στο πσ2 και μου φανηκε καλυτερη η ταχυτητα..αλλα οταν το επαιξα στο πισι καταλαβα οτι ειναι λιγο πιο γρηγορο και φυσικο απο το πσ2...

επίσης τα γραφικα μου φαινονται πιο ωραια στο κομπιουτερ...λογω μεγαλυτερης αναλυσης και μικροτερης οθονης υποθέτω...

μονο ατου του πσ2 για μενα τα χειριστήρια...

Link to comment
Share on other sites

Το pro6 έχει ίσος τις περισσότερες αλλαγές σε σχέση με τις μεταβάσεις στα υπόλοιπα.

Έχει γίνει περισσότερο ρεαλιστικό αλλα παράλληλα και περισσότερο ψεύτικο. Τι εννοώ?

Γενικότερα, εκτος από τις πάσες που αναφέρονται παραπάνω, το παιχνίδι δεν βοηθα τον μέτριο παίκτη. Παλιά όταν ήταν ελεύθερη η μπάλα οι παίκτες έτρεχαν από μονοι τους προς αυτή. Πλέον κάτι τέτοιο δε συμβαίνει. Πρέπει ο παίκτης να κάνει την κίνηση. Το ίδιο και στις κεφαλιές, στα σουτ και γενικά παντού. Επίσης οι ελεύθεροι παίκτες κινούνται πολύ καλύτερα, καλύπτουν χορούς και τρέχουν άμεσα να μαρκάρουν. Σε πιο υψηλό επίπεδο απαιτείται περισσότερη ταχύτητα σκέψης/πράξης. Οι πάσες για παράδειγμα πρέπει να γίνονται άμεσα. Διαφορετικά ο αντίπαλος αμυντικός θα βρεθεί κολλημένος πάνω μας.

Είναι όμως και περισσότερο ψεύτικο το παιχνίδι. Πλέον τα goal δεν μπαίνουν όπως στο 5. Είναι αρκετά δυσκολότερο και απαιτείται περισσότερη ακρίβεια. Tete a tete και σουτ από πλαγια θέση είναι δύσκολο να μπούν. Μην μιλήσουμε για τα μακριά random που βαρούσαμε. Οι τερματοφύλακες επίσης τολμώ να διαφωνήσω με τα παραπάνω αλλα πολλές φορες κοιμούνται. Από τι μια είναι ρεαλιστικότερο που πολλές φορες υπό πίεση χάνουν τι μπάλα. Από την άλλη είναι αδιανόητο τερματοφύλακας να πιάνει τι μπάλα, να σηκώνεται και να του φεύγει έτσι στα καλά καθούμενα από τα χερια και να μπαίνει goal. Μην ξεχάσω τις περιπτώσεις που παίκτης περνα μέσα από 3 αμυντικούς σα να μην υπάρχουν.

Σημαντική αλλαγή έχει γίνει και στα fouls. Πλέον δεν γίνονται 10000 fouls σε κάθε αγώνα. Το X δεν κάνει τόσο πολύ fouls όπως γινόταν και έτσι υπάρχει σημαντικό όφελος στο gameplay. Από τι μια το σπαστικό παιχνίδι αυτόν που έκαναν συνεχεια fouls για χαλούν το ρυθμό του αντιπαλου και να γυρίζουν την άμυνα τους πίσω σταματα. Από την άλλη τα άκυρα foul που γίνονταν και κατέληγαν σε σφύριγμα penalty σταματούν και πλέον μπορούμε να παίζουμε άμυνα στην μικρή περιοχή και όχι να καλύπτουμε απλά χορούς. Και γι αυτούς που θέλουν να κάνουν τάκλιν υπάρχει τιμωρία. Οι κάρτες πέφτουν βροχή.

Ακόμα αλλαγές υπάρχουν και στα menu. Πλέον υπάρχουν ελάχιστες περισσότερες επιλογές κύριος για το στήσιμο τις ομάδας.

Στα γραφικά το τοπίο είναι πάνω κάτω το ίδιο. Λογικό άλλωστε λόγο τον περιορισμών τους ps2. Ωστόσο είναι αρκετά όμορφα και σε μερικές περιπτώσεις η ευκρίνεια λίγο καλύτερη του προκατόχου. Εξάλλου, σε ένα τέτοιο παιχνίδι δε νομίζω να κοιτάει κανεις τα γραφικά. Γι αυτούς υπάρχει το fifa!

Από ομάδες τώρα τα γνωστά. Top οι Βάρκα, Chelsea (London FC), Milan και Inter. Από την άλλη πολλές καλές ομάδες αδικούνται (Olympique Lyonnais) και έχουν όχι αντάξια στατιστικά. Από ελληνικές ομάδες μονο ο Ολυμπιακός είναι με κανονικές εμφανίσεις/ονόματα.

Από παίκτες Ντρογκμπά, Ιμπραίμοβιτς, Ετοό, Ροναλντίνιο, Αντριάνο είναι φοβεροί. Τους έχει το παιχνίδι βιονικούς.

Δε μου έρχεται κάτι άλλο. Θα επανέλθω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

εχθες εγινα και γω κατοχος του! οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες...μ'αρεσουν οι κινησεις των παικτων παρα πολυ, φαινονται αρκετα ρεαλιστικες. Επισης ο διαιτητης δεν σου πρηζει τα @@ με τα σφυριματα του...σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο. Το μονο ΜΕΓΑΛΟ μειων ειναι οι τερματοφυλακες, απαραδεκτοι!! ειναι διακοσμητικοι πιστευω, εχω κερδισει ποσα ματς απο λαθος του τερματοφυλακα...

ρε παιδια το wehellas τι ακριβως κανει? θα δημιουργησει καινουργιο πρωταθλημα ή τα σβηστει καποιο απο τα υπαρχοντα? γενικα δωστε περισσοτερες πληροφοριες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TheoV

Οριστε και οption file με κανονικα ονοματα

http://www.aaronandjake.co.uk/KONAMI-WIN32PES6OPT.zip

http://www.megaupload.com/?d=Z642TSSP

Περιεχει

Corrected Club team names (Apart from the Premiership teams)

Corrected player names

Corrected Stadium names (Apart from the Premier league grounds)

All in game transfers have been done

Club teams squad corrections

Corrected starting 11s

Unlicensed club team kits updated (Emblems and Logos added, Apart from the Premiership teams)

Most duplicate players removed

All shop items locked

99999 PES Points

το κατεβασα και το αντικατεστισα στο c:\documents and settings\username\my documents\konami\ pro evolution soccer 6\save\folder 1

σωστα ?

δε βλεπω ομως καμια αλλαγη !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas [Χθες, στις 02:51]

ναι και οποιος το 8ελει μπορει να το κατεβσσει απο εδω

http://rapidshare.de/files/19688531/WE_Hellas_pes5_PC_Patch.part1.rar.html

http://rapidshare.de/files/19703982/WE_Hellas_pes5_PC_Patch.part2.rar.html

Όλα καλά, αλλά πως το χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες ξεχνάτε τα ανωτέρω λινκς για το patch. Το επίσημο μάλλον αργεί λίγο ακόμη από ό,τι διάβαζα προχτές. Ένα παλικάρι όμως πήρε του 5 και το έφτιαξε για 6.

http://www.wehellas.gr/forum/index.php?showtopic=2002

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kenpachi [Χθες, στις 22:18]

Δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από το καινούριο pro.Σίγουρα το fifa κάνει μεγαλύτερα βήματα προόδου κάθε χρόνο:...:

Ρε παιδια, ενα παιχνιδι , και μαλιστα ποδοσφαιρακι, που ειναι τελειο, ποσο ακομα τελειο να γινει;

Link to comment
Share on other sites

Η Konami δε ρισκάρει, ακολουθεί τη συνταγή των προηγούμενων pro και απ' ότι φαίνεται δε χάνει, αφού με μικροβελτιώσεις δεν χάνει το μερίδιο των πιστών θαυμαστών του.

Ωστόσο θα ήθελα να μπορείς να σώσεις ολόκληρο παιχνίδι σαν replay και στα replay να μπορείς να ξεκινήσεις τη φάση απο όποιο σημείο θέλεις.

Το gameplay φυσικά είναι πολύ καλό (γι' αυτό άλλωστε το pro έγινε ο βασιλιάς του ποδοσφαίρου) παρ' όλ' αυτά όμως εξακολουθώ να μην μπορώ να κάνω πάσα πίσω στα στημένα φαουλ.

Τέλος παρατήρησα ότι αν επιλέξεις ένα παιχτη για να κάνεις τακλιν και το κάνεις σε λάθος χρόνο, τότε το τακλιν θα γίνει από άλλο παίχτη όπου κι αν βρίσκεται στο γήπεδο- κάτι που δε γινόταν στο 5.

Πάντως το ωραίο είναι ότι τώρα στην αρχή όσο πιο πολύ παίζεις τόσα πιο πολλά ανακαλύπτεις σχετικά με την φυσικότητα των κινήσεων. Ειδικά οι τερματοφύλακες εκτινάσονται απίστευτα ρεαλιστικά...

Υ.Γ. Έχουν βγάλει τη ρύθμιση των χειριστηρίων μέσα απο το παιχνίδι ή μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη η konami πρεπει ριζικα να αναβαθμισει τα γραφικα του παιχνιδιου χωρις να πειραξει τριχα απο το gameplay.Το επομενο θελω να πιστευω οτι θα εχει πολλες αλλαγες στον τομεα αυτο με την ελευση των next gen παιχνιδομηχανων.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.