Jump to content



F.E.A.R. Extraction Point


Lewnidas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 12:54]

και καλα κανω μιας το πολυ CSS μπορει να βαλει σε κινδυνο τα score στην 1.6

tip :p . Στην cs-s ειναι πιο εύκολο το σημάδι αλλά tip :p

ΔΕΝ μπορεις να κάνεις rush πετώντας flash και γυρνωντας πλάτη και μέχρι να ξανακοιτάξεις μπρος έβλεπες καθαρά οπως στην 1.6 . Στο css πετάς flash γυρνάς πλάτη και ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ το πάσχα , φυσικά ώς spectator :hehe: Ασε που και πίσω απο τοιχο να την πετάξεις [στην φλασ ειμαστε έτσι ?] και πάει μονο μισό μέτρο πίσω απο τον τόιχο το τρώς πάλι το φλασάκι για κανα μισό sec.

Πάνω κάτω τα ίδια παντελή μου και με τις grende που κανουν 90ρες για πλάκα . ;)

edit. Και φτιάξανε και bullet proof τοιχους επιτέλους που σε έτρωγε ο αλλος απο το spawn με awp :hehe: στο δικο σου spawn

Γιαυτο σταμάτα να κατηγορείς την Source :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 11:33]

tip :p . Στην cs-s ειναι πιο εύκολο το σημάδι αλλά tip :p

ΔΕΝ μπορεις να κάνεις rush πετώντας flash και γυρνωντας πλάτη και μέχρι να ξανακοιτάξεις μπρος έβλεπες καθαρά οπως στην 1.6 . Στο css πετάς flash γυρνάς πλάτη και ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ το πάσχα , φυσικά ώς spectator :hehe: Ασε που και πίσω απο τοιχο να την πετάξεις [στην φλασ ειμαστε έτσι ?] και πάει μονο μισό μέτρο πίσω απο τον τόιχο το τρώς πάλι το φλασάκι για κανα μισό sec.

Πάνω κάτω τα ίδια παντελή μου και με τις grende που κανουν 90ρες για πλάκα . ;)

edit. Και φτιάξανε και bullet proof τοιχους επιτέλους που σε έτρωγε ο αλλος απο το spawn με awp :hehe: στο δικο σου spawn

Γιαυτο σταμάτα να κατηγορείς την Source :hehe:

Εχμ οταν εγω επαιζα cs source τον νοεμβριο του 2004 εσυ μαλλον τον .... :p το walling δεν το εχουν αφαιρεσει, απλα εχουν περιορισει καπως την ζημια, μια φορα ειχα βαρεσει μεσα απτην ξυλινη πορτα της dust2 που ειναι κολλητα στο CT spawn με το ak και οταν ακουστηκε το HEADSHOT! κοιταξα στο επομενο round το damage που εκανα και ελεγε 1 hit - 67 !!!! Οσο για το σημαδι απλα το netcode ειναι για τον φουτσο και τα μοντελα μοιαζουν λιγο με γοριλλες :p, πυροβολας το σημειο που ητανε το μοντελο του αλλου πριν απο 1-2 secs και το μετραει για hit κανονικα επειδη το hitbox αργει λιγο να ακολουθησει το μοντελο, φυσικα το ak το εχουν κανει αρκετα πιο ευχρηστο σε full auto ενω τα υπολοιπα οπλα τα εχουν αφησει πανω κατω με τα ιδια χαρακτηριστικα, παντως τωρα με το dynamic weapon pricing ξενερωσα παρα πολυ, παει το παιχνιδι κατα διαολου :TD: οπως και ναχει ενας καλος στην 1.6 = 3 μετριοι στην source, νομος αυτο οποιος δεν συμφωνει ειναι gay :p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από X-kyramas [Σήμερα, στις 11:40]

@Grunt : έπαιζες παλιά wolfenstein με anarki, sandman και djart ? Κάτι μου κάνει αυτό το nick !

[ZT]Grunt και GREEK_SOLDIER ναι :) επαιζα με αριστερο χερι και εκεινο το ασυρματο explorer της ms τοτε, γι αυτο εμοιαζε ωρες ωρες σαν να σημαδευω με το keyboard :p ωραιες εποχες τοτε ειχα το cs εντελως παραμελημενο και ασχολιομουνα με ενα παιχνιδι που ειχε σοβαρο ρυθμο και ποιοτικο ελληνικο community, σε αντιθεση με το σαπιο πλεον του cs, ο μονος λογος που παιζω πιο συχνα CSS απο 1.6 ειναι οτι βρισκω λιγοτερα ζωα να με κατηγορουν για hacks και γενικα πεφτουνε λιγοτερες χριστοπαναγιες στους server μεταξυ παικτων

Btw το απογευμα ενω επαιζα DoDS στον server των gr-of ενας γνωστος μου που ειναι μελος τους μου ελεγε πως στο teamspeak συζητουσανε για μενα και με υποπτευοντουσαν για cheats (duh...), τι να πει κανεις τελικα οσο πιο λιγοι ειναι οι συμπαικτες σου τοσο πιο ενταξει παιδια ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 14:50]

Εχμ οταν εγω επαιζα cs source τον νοεμβριο του 2004 εσυ μαλλον τον .... :p

Καλά μην τρελάινεσαι κιόλας . . . :( Και εγώ παίζω απο τότε που το δώσανε ουσιαστικά online καθώς ειχα αγοράσει αυθεντικό μόλις είχε πρωτοβγεί το HL2 ενω στο steam εχω περασμένα keys απο αυθεντικο blue shift , απο condition zero <-- αυτο το τραβελι κατηγόρα το οσο θές :hehe: και απο hl2 . Με αποτέλεσμα ο αριθ των game να ειναι κάπως έτσι φωτό /

untitledvh9.jpg

Οπως και ναχει κάπου ταχουμε ξαναπεί θυμάμαι τα ιδια ελεγα οτι 1.5>1.6 >cs-s απλά τώρα τελευταία έπεξα πολύ καιρό και συνήθισα στα όμορφα γραφικά :( ενω ο χρόνος ειναι περιορισμενος πλεόν για να παιζω 2-3-4 games παράληλα , :( το cs-s οπως και νάχει δεν είναι ασχημο πάντως το σιγουρο είναι πώς ειναι το μέλλον ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα οσο για το τελευταίο update με τα οπλα μου την έσπασε και μένα είχα αποθηκευμένο τον αγαπημένο μου συνδιασμό deagle + kevlarfull + 2Xflashes = 2300$~ πηγα να το πάρω και τσίμπησα ακυρο γιατι με τις ανατιμήσεις έβγαινε παραπάνω :hehe: και θυμαμαι λέω στο speak απο κάτω ''Πώς σκ@τά κάναν το μενού και την λειτουργεία των όπλων έτσι σαν flyer απο pizzaria '' :hehe:

Την κόβω την Valve να το έκανε αυτό και καλά για να παιζει ο κόσμος με όλα τα όπλα οπως και ναχει λαμακια ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 16:28]

Καλά μην τρελάινεσαι κιόλας . . . :( Και εγώ παίζω απο τότε που το δώσανε ουσιαστικά online καθώς ειχα αγοράσει αυθεντικό μόλις είχε πρωτοβγεί το HL2 ενω στο steam εχω περασμένα keys απο αυθεντικο blue shift , απο condition zero <-- αυτο το τραβελι κατηγόρα το οσο θές :hehe: και απο hl2 . Με αποτέλεσμα ο αριθ των game να ειναι κάπως έτσι φωτό /

untitledvh9.jpg

Οπως και ναχει κάπου ταχουμε ξαναπεί θυμάμαι τα ιδια ελεγα οτι 1.5>1.6 >cs-s απλά τώρα τελευταία έπεξα πολύ καιρό και συνήθισα στα όμορφα γραφικά :( ενω ο χρόνος ειναι περιορισμενος πλεόν για να παιζω 2-3-4 games παράληλα , :( το cs-s οπως και νάχει δεν είναι ασχημο πάντως το σιγουρο είναι πώς ειναι το μέλλον ;)

Αμα κανεις enforce AA και AF απτο panel των forceware δεν φαινεται και τοσο ασχημη η 1.6 παρολο που η μηχανη ειναι καπου 8 χρονων, μεχρι και detail textures μπορεις να βαλεις απτο fpsbanana.com, μερικοι τα χρησιμοποιουν και σε fragmovie για να φαινεται το παιχνιδι πιο αξιοπρεπες :p Να τις βρασω τις δυνατοτητες της source οταν το netcode ειναι τοσο gtp, πολλες φορες παλιοτερα οταν πυροβολαγα καποιον και εβγαζε αιμα ο server δεν το μετραγε(ειναι και client side αυτα τα blood effects :( ), δες μια screen να καταλαβεις http://img213.imageshack.us/my.php?image=cssourcesux0rz8lq.jpg

Απορω παντως πως αυξανονται τα ατομα που παιζουν CSS, παλιοτερα ητανε 100k 1.6 και 25κ source,τωρα βλεπω 125 και 66κ αντιστοιχα :blink: , μαλλον στον κοσμο αρεσουν τα σκουπιδια αποτι φαινεται :TD: εχουνε γινει BF2 και CSS παιχνιδια που παιζει και η κουτση μαρια, οπως και ναχει το DWP ειναι εντελως για γελια, σε λιγο καιρο θα αγοραζουμε μετοχες της HK και της FN :p τουλαχιστον φθηναινουν τα sig commando και steyr aug http://steampowered.com/stats/csmarket/

Το CSS θα ειναι το "μελλον" την ημερα που θα αποκτησει περισσοτερο κοσμο απτην 1.6 , και δεν ειναι θεμα απαιτησεων σε υπολογιστικη δυναμη, σε dx7 mode μεχρι και στην gf3 ειχα αξιοπρεπη fps, ολοι οσοι δεν εχουνε gaming pc πανε και βαζουνε κανενα ultra low quality config απο αυτα που κυκλοφορουνε για να εχουνε καλα εως πολυ καλα fps και δεν εχουν παραπονο, οποιος παιζει καποιο fps multiplayer για τα γραφικα μαλλον πρεπει να αλλαξει ειδος παιχνιδιου :p το fps θα το παιξεις με αλλους για να κανεις τον χαβαλε σου και να βιασεις κανεναν για να παρεις αυτην την στιγμιαια ωθηση εγωισμου οχι για να βλεπεις τα νερα της chateu και το HDR στην militia :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

:hehe: μόλις εχθές τελείωσα το FEAR!!! απίστευτα ρεαλιστικό...

Er, ρεαλιστικό?...Φαντασματάκια, Slow-Motion, μήπως μου τα μπέρδεψες? :D

Είναι πραγματικά πολύ καλό (σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξαναπαίξω), θέλω να δω και το expantion τι ψάρια πιάνει και να μου συμπληρώσει το story. Πάντως είχε πραγματικά φοβερή ατμόσφαιρα και δυνατό σενάριο.

’λλο καλό action τελευταία...το BF2142 είναι πολύ καλό αλλά το βλέπω να το βαριέμαι really soon, το Prey παίζω τώρα για το χαβαλέ, το Half-Life Episode 1 είναι φοβερό και το Quake 4 είναι ένα υπερτέλειο Quake 2 (το Q2 όπως θα πρεπε να είναι) αλλά σε σχέση με άλλα παιχνίδια (Ηalf-Life, Far Cry, FEAR, Riddick (το 4ο είναι από τα καλύτερα που έχω παίξει)) έχει πρόβλημα στο ότι είναι λίγο...απλοϊκό. Αν σου αρέσει ο ρεαλισμός, παίξε οπωσδήποτε SWAT4, είναι πολύ καλό (αν και εκνευριστικό στο Elite). Για multiplayer, κλασικές αξίες Q3A, UT2004, BF2, CS, CoD2.

Δες το Riddick πάντως, είναι "χαμένο" παιχνίδι, πολλοί δεν το έχουν παίξει αλλά αξίζει ΙΜΟ με το -πολύ- παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 00:55]

Er, ρεαλιστικό?...Φαντασματάκια, Slow-Motion, μήπως μου τα μπέρδεψες? :D

Είναι πραγματικά πολύ καλό (σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το ξαναπαίξω), θέλω να δω και το expantion τι ψάρια πιάνει και να μου συμπληρώσει το story. Πάντως είχε πραγματικά φοβερή ατμόσφαιρα και δυνατό σενάριο.

’λλο καλό action τελευταία...το BF2142 είναι πολύ καλό αλλά το βλέπω να το βαριέμαι really soon, το Prey παίζω τώρα για το χαβαλέ, το Half-Life Episode 1 είναι φοβερό και το Quake 4 είναι ένα υπερτέλειο Quake 2 (το Q2 όπως θα πρεπε να είναι) αλλά σε σχέση με άλλα παιχνίδια (Ηalf-Life, Far Cry, FEAR, Riddick (το 4ο είναι από τα καλύτερα που έχω παίξει)) έχει πρόβλημα στο ότι είναι λίγο...απλοϊκό. Αν σου αρέσει ο ρεαλισμός, παίξε οπωσδήποτε SWAT4, είναι πολύ καλό (αν και εκνευριστικό στο Elite). Για multiplayer, κλασικές αξίες Q3A, UT2004, BF2, CS, CoD2.

Δες το Riddick πάντως, είναι "χαμένο" παιχνίδι, πολλοί δεν το έχουν παίξει αλλά αξίζει ΙΜΟ με το -πολύ- παραπάνω.

quake 4 απο τοτε που πηγε στην 1.3 εχει γινει αρκετα αξιολογο, μονο που σε punkbuster server τα πρωτα 2 λεπτα κολλαει συνεχεια,ο shotgun ακουγεται εντελως κουφιο, επισης οταν γινεται της ποπης τα fps πανε περιπατο και ολα τα οπλα εχουν αισθητο firing delay αμα εχεις ping <50 ,το farcry με σωστες τακτικες και aiming ακομα και στο realistic φανηκε στους hardcore fpsαδες ευκολο προς μετριο σε δυσκολια, παντως ακομα και οταν το επαιζα σε low detail ΑΑ και AF off λογω gf3 φαινοτανε αξιοπρεπες και δεν με ενοιαζε και τοσο γιατι ειχε πολυ καλη αισθηση ως παιχνιδι, ελπιζω να ειναι ετσι η κατασταση και με το crysis, δηλαδη να μην χανεται το 70% του παιχνιδιου αμα δεν μπορεις να παιξεις με full γραφικα

Οσο για το swat 4 η AI ειναι λιγο ...... μην πω καλυτερα :p αναγκαζομουνα στην τελευταια αποστολη να κυνηγαω υποπτους με το taser για να βγουνε οι 75 ποντοι που ηθελα για να την τελειωσω στο hard, δεν ειναι swat τακτικες αυτες, τουλαχιστον να βαζανε το taser ως εξαρτημα για το mp5 ας πουμε, ασε που αμα προσπαθουσαν να ανοιξουν πορτα και τους εκανα incapaticated ανατιναζοντας τους με C2 επαιρνα penalty γιατι εσπαγα υποτιθεται τους rules of engament :boxed:

Σε raven shield και swat 4 η unreal με απογοητευσε, τοσο δυσκολο ειναι να εχει ενα παιχνιδι με αυτην την μηχανη σταθερο framerate και αξιοπρεπες AI ? :( το swat 3 για παιχνιδι του 99 εχει πολυ καλη και ρεαλιστικη AI, βεβαια ο ασυρματος δεν ειναι απολοιποιημενος οπως στο 4 αλλα ητανε ενα απτα παιχνιδια που επαιζα ξανα και ξανα οταν δεν ειχα τελειωσει τοτε καλα καλα το δημοτικο και πραγματικα του εβρισκα ελαχιστα ψεγαδια και τοτε και τωρα με την αναβαθμισμενη κριση μου :p

To prey ειναι καπως μικρο, 3 φορες το επαιξα και παπαλα :( παρολαυτα ειναι αρκετα προσεγμενο και με πολυ ομορφα γραφικα αν εξαιρεσουμε μερικα lowres textures εδω και εκει :)

Τεσπα στο θεμα μας, ωραιο to f.e.a.r και to extraction point, αν και το 2ο προς το παρον μονο το demo εχω τελειωσει αλλα εχω ενα μικρο παραπονο, θα ηθελα στο extreme difficulty να μην ειχε bullet time :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MH ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΕΚΠΛΗΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΟΥ EXTRACTION POINT

Λοιπον παιδια σημερα τερματισα το FEAR XP και εχω να πω οτι το σεναριο με καλυψε ενε μερη.Στο τελος τελος ομως εχω καποια αμφιβολια.Πεθαινεις και ξεκινας απο το επομενο expansion να κυνηγας τους πρωην εργοδοτες σου ή μου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites

Helly μάλλον δεν πεθαίνεις, νομίζω πως η έκρηξη απο το ελικόπτερο που ήρθε να σε σώσει δεν σε σκοτώνει.

Πάντως θα υπάρξει και άλλο expansion έχει πολλά κενά ακομα η ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα παρατηρησα οτι μολις σηκωνεσε τρεχει αιμα δικο σου στο πατωμα.Kαι ο γνωστος κακος σου λεει now u understand κ.λ.π και το κλασικο The war is coming που σου λεγε απο την αρχη.Παντως καλο game αλλα απο maps μονο το μετρο μου αρεσε λιγο τα αλλα ηταν ομοια με το 1(Warehouse,Hospital,Sewers,Alley)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω στο μετρο το εχω αφησει, τσατιστηκα παντως, μου εκανε κατι κουλα ο ηχος ( βγαινανε οι υποτιτλοι αλλα η ομιλια δεν ακουγοτανε ) ετρωγα και stuttering του κερατα αλλα τελικα εβαλα το texture resolution στο medium και εβγαλα απτο audio τα hw mixing, eax 2.0 και eax advanced HD (+ CMSS 3D off απτο πανελ της x-fi εννοειται ) και τωρα εστρωσε καπως, α ρε monolith :dots:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το F.E.A.R ειναι πραγματικα κορυφαιο σε ατμοσφαιρικη πλοκη.Το εχω τερματισει 2 φορες.Τη δευτερη τολμησα να το παιξω με ακουστικα 5.1 της Ζalman και ιδρωσα.Μαζι με το Doom3 φοβερο.Το expansion δυστηχως δεν εχει πεσει ακομα στα χερια μου.Που θα παει ομως.Τα ακουστικα περιμενουν..........:devil:

Εβαλα χτες το extraction point και μου λεει οτι πρεπει να βαλει και το Patch 1.07.Του λεω οκ και εκει που το κανει εγκατασταση μου βγαζει οτι δεν εχω την us(uk) εκδοση.Το ιδιο κει με το 1.08.Και τι εχω?Τη κορεατικη?:toomuchne Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.