Jump to content



ξυλώνειν....and rebuilding *56k Warning*


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 18:28]

Μεγεια και καλοδουλευτα!!! Το κουτι ειναι κουκλι. Εκεινο κατω κατω στην προτελευταια φωτογραφια ειναι ρελε για την αντλια? Αληθεια γιατι δεν βαζεις και υδροψυξη στο τσιπσετ?

Και οσο για ενα σχολιο που ειδα "αφηστε τους να λιγουρευονται" δεν μπορω να βρω κατι κακο σε αυτο. Και εγω βλεποντας καποια πραγματα λιγουρευομαι και θα ηθελα να τα εχω. Ειναι ντροπη αυτο? Ντροπη ειναι να μην παραδεχεσαι οτι κατι σου αρεσει. Αυτο δειχνει ζηλοφθονια.

..σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...αυτό δίπλα στην αντλία είναι το Control Unit για το Vapo;) ... τώρα για την υδρόψυξη στο chipset... το θέμα είναι ότι θέλω το κύκλωμα για την Vga να είναι ανεξάρτητο ..και ούτως η άλλος όταν μπεντσάρω βάζω ανεμιστήρι ..άσε που δεν θα με βόλευε γιατί γενικά αλλάζω συχνά mobo..;)

Αρχική απάντηση από apostglen46 [Σήμερα, στις 18:40]

Πολυ ωραια δουλεια.............................

Χαρα στο κουραγειο σου..................εγω θα τα πεταγα ολα πανω :p

Thanks Αποστόλη ....εε ορισμένα πράγματα θέλουν υπομονή και μεράκι :T:

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο το κουτακι σου :T:

Με γειες τα καινουργια πραγματα.....

Καλα κλοκια και τι αλλο ??? :hmm:

Ααααα:drool: :drool: :drool:

Παντος αρκετα μεγαλη διαφορα στο μεγεθος .......

Link to comment
Share on other sites

..όπως σε όλα τα mobo έτσι και σε αυτό ..ξυλωσα το heatpipe για να βγάλω την τσίχλα από κάτω και να το περιποιηθώ καταλλήλως..

...και πάλι καλά που το έβγαλα λέμε...:eek:

..ούτε το 1/2 δεν πάταγε στο ΝΒ :mad:

post-73-1416073030,2186_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

..τα καθάρισα με οινόπνευμα...ίσιωσα και το heatpipe για να πατάει καλά...και έτοιμο.

...εντωμεταξύ είχα πάρει και αντιστασούλα για να κάνω το vdoop mode...αλλά δυστυχώς κάπου έχασα στην μετακόμιση το πολύμετρο και το έκανα με το μολύβι τελικά.

post-73-1416073030,5618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

..και το τελικό αποτέλεσμα...( δεν άλλαξε και κάτι...:p :p )

..το καλό σε αυτό το mobo είναι ότι έχει μια pci πάνω από την πρώτη pcix-16x οπότε η x-fi μπήκε εκεί και υπάρχει άφθονος χώρος πλέον για να μπει και μια Mastercard με το block της :) :)

post-73-1416073030,6469_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια! πολυ καλη δουλεια. να ρωτησω και γω κατι το κουτι εσωτερικα ειναι ποιο μεγαλο απο το στακερ?

βολευει πολυ που μπαινουν ετσι οι δισκοι.

Link to comment
Share on other sites

..τώρα στο αν άξιζε η αλλαγή...θα πω πως ΝΑΙ ΑΞΙΖΕ καταρχάς δεν έχω τα κουλά του cold boot με τους δίσκους αλλά έχω επίσης και πολύ καλό vcore..και μάλλον εχει πιάσει το mod γιατί παίρνω πολύ σταθερές τάσεις και χωρίς καθόλου droop :D

...ο 6600 μου στο P5B πηγαινε μαχ μέχρι 4365 για 32m με τέρμα vcore και pencil mod πάλι

..και τώρα μπορώ και τραβάω 32m στα 4447 αλλά έφαγα πόρτα από της HZ οι οποίες στα 1030 τρώνε τοίχο :wall: ...οπότε έφυγαν και αυτές και περιμένω να μου έρθει καλύτερο πράμα :devil:

..τα ρεύματα που έχει είναι υπεραρκετά σε όλα...αλλά θέλει προσοχή με τα "SB" ρεύματα γιατί ναι μεν βοηθάνε αλλά το ζορίζουν πάρα πολύ και θέλει ανεμηστήρια οπωσδήποτε!!!

Αυτά πρός το παρόν και εν αναμονή των νέων μνημών για να δω πόσο fsb μπορεί να πιάσει:)

post-73-1416073030,8271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.