Jump to content



BSOD σε εγκατάσταση


dohc161416003179

Recommended Posts

Λοιπόν, εγκαθιστώ κανονικά τα windows, αλλά στη δεύτερη φάση της εγκατάστασης, ενώ βγάζει την εικόνα των windows και δείχνει την μπάρα να φορτώνει, ξαφνικά μου πετάει μπλε οθόνη, πάω να μπω με κονσόλα αποκατάστασης, ξαφνικά ζητάει κωδικό διαχεριστή, που ποτέ δεν βάζω, πατάω εντερ και δεν δέχεται τίποτα.

Από χθες μέχρι σήμερα το έχω κανει 4-5 φορές εγκατάσταση με κάθε φορά να μου βγάζει άλλο πρόβλημα, και τα μηνύματα στην εκκίνηση να έχουν σχέσει με την έναρξη...

Δοκίμασα 2 σιντάκια, δεν ήταν ταλαιπωρημένα, βέβαια το δέυτερο ήταν αντιγραφή ΄του πρώτου, αλλά έχω ξανακάνει εγκατάσταση με αυτά τα σιντί.

Υπόψιν ότι και με τα δύο μου κόλλησε 2-3 φορές όταν αντέγραφε αρχεία στο 17% στο αρχείο driver cab. Κάποιες φορές το αντέγραφε μετά 1-2 λεπτά, άλλες όχι, οπότε πάλι από την αρχή. Δοκίμασα τεχνικές διόρθωσης σιντι(οδοντόπαστα, γυαλιστικό ), αλλά τα

ίδια.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω κατά που να στραφώ....Να πάω να πάρω άλλο σκληρό ή να κοιτάξω να βρω άλλο σι ντι εγκατάστασης.

Το σύστημα είναι Gigabyte S3, 6400, Ocz 2048 gold, όλα καινούρια πλην του δίσκου (WD 80).

Λυπάμαι για το μακροσκελές, αλλά από χθες το βράδυ δεν μπορώ να βρω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω, έριξα και μια ματιά στο γούγλη για τις μνήμες και βλέπω ότι πολλοί έχουν προβλήματα με OCZ + Gigabyte,αλλά και άλλοι που είναι μια χαρά. Εν πάσει περιπτώση, μπήκα με live cd(Knoppix), αυτό δεν σημαίνει ότι οι μνήμες δεν έχουν πρόβλημα,σωστά; ή μήπως λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Και το μεμτεστ μέσω του live cd Knoppix με βγάζει Ο.Κ.

Για την ιστορία και μόνο, σήμερα έβαλα ένα δισκάκι με Sp2, το προηγούμενο που χρησιμοποιούσα είχε μόνο τα SP1 επάνω και αφού μου έβγαλε μπλε οθόνη την πρώτη φορά, με την δέυτερη έγινε κανονικά η εγκατάσταση....ϊσως να φταίει και ο 3ετής σχεδόν δίσκος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.