Jump to content



σκληρος εσωτερικος η εξωτερικος?


cabdik

Recommended Posts

τι προτεινετε καθαρα για αποθηκευτικο χωρο? εναν εσωτερικο μεγαλης χωρητικοτητας? η καλυτερα εναν εξωτερικο? και ο εξωτερικος να ειναι καλυτερα σε ανεξαρτητη θηκη, ωστε αν χρειαστει στο μελλον να αντικατασταθει? θελω να πω δλδ, αξιζει τον κοπο και το χρημα να παρω μια εξωτ. θηκη ανεξαρτητα απο τον δισκο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ανάγκη να τον μεταφέρεις, ο εσωτερικός είναι πιο γρήγορος (εκτός αν τον συνδέσεις εξωτερικά με sata) και δεν έχει και τα καλώδια/τροφοδοτικό του εξωτερικού.

Και όταν χρειαστείς να τον μεταφέρεις, τότε παίρνεις μία θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Eίναι δικό σου θέμα. Εγώ, πάντως, με 2 pc στο σπίτι, αν θέλω να περάσω τπτ από το ένα στον άλλο ξυλώνω το δίσκο. Επειδή το κάνω μια φορά στο τόσο, γλυτώνω πολύ χρόνο και με έχει βολέψει. Αφού, όπως λες, θα είναι καθαρά για αποθηλευτικός χώρος, σκάσε τα ίδια λεφτά και θα πάρεις σαφώς μεγαλήτερης χωρητικότητας δίσκο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εχω παρει εναν lacie 600ρη εξωτερικο με raid 0 και firewire 800 και ειναι και σφαιρα και μεγαλος και εχω το κεφαλι μου ησυχο...

Μειονεκτημα η τιμη///

Αν εχεις προβλημα με την τιμη η πιο συμφερουσα λυση ειναι να παρεις εναν μεγαλο εσωτερικο,μια εξωτερικη θηκη και εχεις οποτε θες και τα δυο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

προσωπικα εχω παρει εναν lacie 600ρη εξωτερικο με raid 0 και firewire 800 και ειναι και σφαιρα και μεγαλος και εχω το κεφαλι μου ησυχο...

Μειονεκτημα η τιμη///

Αν εχεις προβλημα με την τιμη η πιο συμφερουσα λυση ειναι να παρεις εναν μεγαλο εσωτερικο,μια εξωτερικη θηκη και εχεις οποτε θες και τα δυο...

Mε raid-0 και εχεις το κεφαλι σου ησυχο???

Link to comment
Share on other sites

ειτε εσωτερικος ειτε εξωτερικος ελαχιστη διαφορα θα εχει ..(αφου θα χρησιμοποιηθει σαν αποθηκευτικος χωρος)..

Αν τα πραματα ειναι στριμοkωλα (sic) στο κουτι σου παρε μια εξωτερικη θηκουλα της αρεσκειας σου απο 25-40€

(νομιζω βρισκεις και με firewire λιγα € παραπανω) και εισαι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.