Jump to content



Κανετε backup η μπα?!


Daytime Dreamer

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

^ +1

Δισκογραφία FSOL/Amorphous Angrogynous, 17 δίσκοι, πότε θα τους ακούσω...

Α, και μόλις θυμήθηκα οτι πρέπει να κάνω κανένα backup! Βέβαια αν γίνεται όποτε το θυμάμαι, ζήτω που καήκαμε...

Τελικά υπάρχει κανένα μέσο 100% ασφαλές? Καποτε οι δίσκοι χτυπάνε, τα cd/dvd αλλοιώνονται, tape και τέτοια δεν έχουμε, τί μας απομένει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xkandreas

δοκίμασες isobuster? και άλλα τέτοια παρόμοια προγράμματα μπάς και κάνουν τίποτα.

τις τελευταίες μέρες κάθομαι και πέρνω backup παλιά cd (από το 97) σε iso και μέχρι τώρα σε κάνα 2-3 είχα πρόβλημα όπου έγιναν σουβερ

Δεν κανει τιποτα το isobuster ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

Τελικά υπάρχει κανένα μέσο 100% ασφαλές? Καποτε οι δίσκοι χτυπάνε, τα cd/dvd αλλοιώνονται, tape και τέτοια δεν έχουμε, τί μας απομένει?

και τι εγινε αμα χασεις μερικες ταινιες και μουσικη που ποτε δεν ακουσες?τα σημαντικα να κρατας σε cd-dvd και τα αλλα αστα να παν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 20:32]

So true.....

OMG μες στο μυαλό μου είστε. Αυτόν τον καιρό απλά σαβουροκατεβάζω γιατί δεν απέμεινε τίποτα σημαντικό. Παρόλα αυτά μιας και ξέμεινα από χώρο μπακαπάρω εντατικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

και τι εγινε αμα χασεις μερικες ταινιες και μουσικη που ποτε δεν ακουσες?τα σημαντικα να κρατας σε cd-dvd και τα αλλα αστα να παν...

Τα άλλα τα ξανακατεβάζεις :D

Απλά σκεφτόμουν οτι δεν υπάρχει πλήρως αξιόπιστη λύση.

Από την άλλη, σίγουρα δε θα τα βάψω και μαύρα (βλέπε quote).

Ας συνεχίσω το backup μου τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

Τελικά υπάρχει κανένα μέσο 100% ασφαλές? Καποτε οι δίσκοι χτυπάνε, τα cd/dvd αλλοιώνονται, tape και τέτοια δεν έχουμε, τί μας απομένει?

Tape μερικοί μπορούμε να έχουμε. Όχι το γνωστό αλλά είχα βρεί λύση που έκανε back up σε ταινια mini dv μέσω κάμερας και έδινε γύρω στα 15 GB.

.... δυστυχώς δεν έχω κάμερα να το δοκιμάσω και έτσι καίω και εγώ τα σημαντικότερα σε DVD...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το λειτουργικο σε εναν 36raptor,ολα τα αρχεια μου σε εναν 300αρι και εχω 1χ120 + 1χ200 αποσυνδεμενους για backup.Στον 200αρι backupαρω τα video και στον 120αρι τα mp3,photos και οτι αλλο!

Τωρα που το σκευτομαι εχω πολυ καιρο να κανω backup! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Και γω ακριβως ετσι δουλευω ειδικα με τα mp3. Αλλα αναβαλω το back up εδω και μηνες....δεν εχω το κουραγιο να γραψω 300Giga σε DVD τακτοποιημενα βεβαια.

me 2 :...: Δεν έχω κουράγιο να γράψω τόσα DVD με mp3, videos κ.τ.λ. και να είναι και τακτοποιημένα, αλλά πρέπει να το πάρω απόφαση και να κάτσω μια-δυο μέρες να φτιάξω, γιατί έχουν αρχίσει να μαζεύονται :unsure:

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω εχω ενα 200αρη δισκο, τον συνδεω μια φορα το μηνα και αντιγραφω διαφορα video, mp3 κλπ κλπ.. μετα παλι στο συρταρι ο δισκος.. ;)

τις ταινιες τις κανω backup σε dvd

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.