Jump to content


το σπουδαζεται/σπουδασατε/θελετε να σπουδασετε το αθλημα??(Η/Υ)


tolis861416003225

Recommended Posts

Διακριτα μαθηματικα Ι, ωραια εξεταση, αν δεις στο βιβλιαρακι του μαθηματος εχει 20-25 σελιδες στην αρχη ευκολες, και μετα ξεκινανε δυναμοσειρες κλπ, ε διαβασα αυτες τις 20 σελιδες και επεσαν 2 απο τα 4 θεματα απο εκει -> 5.5::hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από kingzback

Eλα μωρε γελοια ειναι τα διακριτα μαθηματικα. Μεχρι και εγω το εχω περασει!

Eξαρτάται το βαθμό δυσκολίας που τα διδάσκουν,αλλού είναι απέραστα αλλού είναι για τη πλάκα....

Αλλά εδώ που τα λέμε άλλος τα βρίσκει σκούρα σε άλλα μαθήματα και άλλος σε άλλα, είναι ίσως ανάλογα τι σου κάθεται και τι όχι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 12:05]

Προφανώς και υπάρχουνε ψάξε το λίγο δεν είναι δύσκολο να το βρεις!

Και όμως μπορείς μέσω των πανεπιστημίων εδώ να κάνεις κάτι τέτοιο, δε σου δίνουνε την ειδίκευση αλλά τις βάσεις, οι οποίες σου χρειάζονται έτσι και αλλιώς, και μετά πας για ειδίκευση στο εξωτερικό!Ωστόσο μερικά τμήματα(όπως το φυσικό εδώ στο Πανεπιστήμιο Κρήτης,αλλά υποθέτω και άλλα τμήματα σου δίνουνε τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο) σου δίνει τη δυνατότητα με ένα μεταπτυχιακό του να ειδικευτείς στα physics σε 3d γραφικά, κάτι που είναι πλέον must στα παιχνίδια...

Ναι καλα ολα

Αιντε και τα κανω.

Και μετα? Που ακριβως θα μπορεσω να δουλεψω στην Ελλαδα πανω σε Games?

Δεν μιλαω γενικως σε 3D animation...

ΘΕΛΩ να φτιαξω την επομενη Lara...ΜΠΟΡΩ???:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skalex

Ναι καλα ολα

Αιντε και τα κανω.

Και μετα? Που ακριβως θα μπορεσω να δουλεψω στην Ελλαδα πανω σε Games?

Δεν μιλαω γενικως σε 3D animation...

ΘΕΛΩ να φτιαξω την επομενη Lara...ΜΠΟΡΩ???:p

Kοίτα άλλο δουλειά άλλο σπουδές.Αν θες δουλειά(όπως λες χαρακτηριστικά να φτιάξεις την επόμενη Lara) τότε εξωτερικό :p .....

Link to comment
Share on other sites

ακολουθει :OT: ... (σορρυ κι ολας!)

λεγοντας μηχανικος υπολογιστων, εννοουμε τεχνικος??

αυτος ο τυπος δηλαδη στο σερβις που πριζουμε καθε τοσο με τα προβληματα μας???

τετοιες σχολες που υπαρχουν στην ελλαδα και τι βαση εχουν (δεν ειμαι και ξευτερι...)???

τελος :OT: ... (ξανα σορρυ...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud

ακολουθει :OT: ... (σορρυ κι ολας!)

λεγοντας μηχανικος υπολογιστων, εννοουμε τεχνικος??

αυτος ο τυπος δηλαδη στο σερβις που πριζουμε καθε τοσο με τα προβληματα μας???

τετοιες σχολες που υπαρχουν στην ελλαδα και τι βαση εχουν (δεν ειμαι και ξευτερι...)???

τελος :OT: ... (ξανα σορρυ...)

Αρχική απάντηση από $pIdy_mc

Εγώ ελπίζω να μπω σε κάποια σχολή με Η/Υ, μηχανικά κ.τ.λ., αλλά θέλω να μαθαίνω πρακτικά, όχι θεωρητικά......

Μπορείται πολύ εύκολα να μπείτε σε ιστοσελίδα πανεπιστημίου και να διαβάσετε αρκετές πληροφορίες για το αντικείμενο της σχολής που ενδιαφέρεστε καθώς και για το πρόγραμμα σπουδών. Έτσι θα ξέρετε που πάτε πριν περάσετε και όχι αφού περάσουν 2 έτη σπουδών...

http://www.ntua.gr/gr_academics/index.htm

http://www.eng.duth.gr/

http://www.auth.gr/univ/faculties/contents/eng_el.html

Link to comment
Share on other sites

Το πτυχίο μου είναι στα Εφαρμοσμένα Μαθηματικά, κατεύθυνση "Μαθηματικές μέθοδοι και ανάπτυξη λογισμικού", απο το τιμημένο Πανεπιστήμιο Κρήτης. Τώρα κάνω MSc Information Security στο Royal Holloway, University of London. ’τιμη ξενιτιά... :shifty:

ΥΓ. Τα Διακριτά Μαθηματικά ήταν απο τα αγαπημένα μου μαθήματα! Νταξ' δεν είναι και εύκολο, και σίγουρα εξαρτάται απο το διδάσκοντα, αλλά δεν συγκρίνεται με Θεωρεία Πληροφορίας και Κωδικοποίησης ή κάτι άλλα π@λούκια που με ξυπνάνε ακόμα το βράδυ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω σε δύο χρόνια που θα τελειώσω το σχολείο να περάσω Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο ΕΜΠ.

Ζόρικο να φτάσω τόσο ψηλά, αλλά αξίζει πραγματικά τον κόπο και έχω πεισμώσει...! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darien [Χθες, στις 18:41]

Κι εγω θελω Ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ Θεσσαλονικης, αλλα εχει 18,5 βαση :( :(

Εκεί έχει μπει ένας φίλος (~γνωστός μου), η σχολή είναι πολύ παλούκι.:o

Link to comment
Share on other sites

Οι σχολές Ηλεκτρολόγων μηχανικών είναι όντως δύσκολες και δεν προσφέρουν στους αποφοίτους τους κάποια τρελή κατάρτηση συγκεκριμένα πάνω στους υπολογιστές. Λόγω της έκτασης του αντικειμένου η εκπαίδευση που προσφέρεται είναι all around.

Καλή περίπτωση για υπολογιστές είναι το τμήμα του unstoppable, αλλά εκεί δίνεται μεγαλύτερη βάση στο λογισμικό.

Γενικά οι νέοι να έχετε υπ'όψη σας πως δεν φτάνει να περάσετε σε μια τέτοια σχολή για να μάθετε. Θα πρέπει να κυνηγάτε την γνώση και την εμπειρία κατά την διάρκεια των σπουδών για να στηρίξετε το πτυχίο όταν με το καλό το πάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Οικονομική Επιστήμη Πα(νεπιστήμιο) Πει(ραιά) επί πτυχίω (7ο έτος)

Επλίζω σε ένα μεταπτυχιακό. Αλλιώς σε δημόσιο Ι.Ε.Κ. μόλις τελειώσω για να σπουδάσω έστω και αργά αυτο που μου αρέσει (τουλάχιστον προς το παρόν γιατί όταν διάλεγα μου άρεσε το χρηματηστήριο. Τρομάρα μου!!!)

Link to comment
Share on other sites

Μηχανικός Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων (σάμος)...Η σχολή δεν το συζητώ παλουκάκι και είμαι ακόμα δεύτερο έτος!!Κανένας labίτης στην σάμο ρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.