Jump to content



ψυκτρα


sundance

Recommended Posts

Αν διαθετεις κατι παραπανω και σκοπευεις να ασχοληθεις με o/c κοιτα αυτη

ή εναλλακτικα αυτη

Για τη δευτερη υπολογισε το εξτρα κοστος ενος ανεμιστηρα....

Και οι δυο ειναι κορυφαιες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Παιδία, τόσο η Thermalright Ultra 120 όσο και η Scythe Infinity, δεν είναι πολύ βαρίες? Νομίζω πως θα ταλαιπωρούν πολύ την μητρική. Τι λέτε?

Μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Η Τ120 είναι εντάξει, η Infinity είναι που σε πολλούς δημιουργεί ανασφάλειες επειδή είναι βαριά (λέμε τώρα 900gr είναι όταν παλιότερες ψύκτρες με da true χαλκό ήταν στα 1500gr) και επειδή στηρίζεται με τα ίδια πλαστικά που στηρίζεται και η απλή της Intel. Εγώ μόνο να πω πως πιάνοντας την ψύκτρα, σήκωσα το Stacker (και είναι βαρύ). Αντέχει μια χαρά, don't worry ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

Zalman 9700 led ή Νoctua NH-U12F .H δεύτερη διαφημίζεται ότι παράγει μόνο 8db θόρυβο αλλά δεν ξέρω αν το πιστεύω.

Την έχω. Είναι αθόρυβη στις 800 στροφές (με το Noctua ανεμιστηρι). Στις 1200 ακούγεται ενα μικρό βουητό αν στήσεις το αυτί μέσα στο Stacker.

Τωρα αν είναι 8db (μάλλον στις 800) θα σας γελάσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Σήμερα, στις 14:43]

Την έχω. Είναι αθόρυβη στις 800 στροφές (με το Noctua ανεμιστηρι). Στις 1200 ακούγεται ενα μικρό βουητό αν στήσεις το αυτί μέσα στο Stacker.

Τωρα αν είναι 8db (μάλλον στις 800) θα σας γελάσω.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Από checkmate στα 65 την πήρες;

Link to comment
Share on other sites

ανεμιστήρα. Check http://www.checkmate.gr/products.php?cid=70&PHPSESSID=02d1b709c56f22b3807250ea21ed1103 τον οποίον το έβαλα pull, και αυτόν σε push (http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.700455) εξτρά.

Το αντίστροφο δεν γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sundance [Σήμερα, στις 12:51]

overclocking δεν θα κανω.

αυτο που με ενδιαφερει ειναι η αθορυβη λειτουργια και η αξιοπιστια.

καμια προταση?

αν παρω ψυκτρα χωρις ανεμιστηρα?:help:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.