Jump to content



Προγραμμα για Remote Control


kallileo

Recommended Posts

Ειχουμε στην εταιρια ενα προγραμμα το TeamViewer με το οποιο μπορουμε να μπαινουμε σε υπολογιστη του πελατη μεσω Ιντερνετ και να τον λειτουργουμε σαν να ειμαστε εκει χωρις να χρειαζεται να ειναι το προγραμμα εγκαταστημενο και στον πελατη. Αλλα δεν ειμαστε και πολυ ευχαριστημενοι.

Μηπως ξερει κανεις καποιο παρομοιο ή οποιονδηποτε αλλον τροπο?????

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει να τρεχω καποια συγκεκριμενα προγραμματα που υπαρχουν στο pc του πελατη....ωστε οταν κανει καμια λακιαμα να μπορω να επεμβω ωστε να αλλαξω, παραμετρους και λοιπα.....

Mε το VNC πρεπει να εχω εγκαταστημενο τον viewer στο PC του πελατη?????

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι εγκατεστημένο το πρόγραμμα? :blink:

Τι λέτε ρε παιδιά?

Edit: Μόλις είδα ότι κι αυτό την ίδια δουλειά κάνει με τα VNC. Δηλαδή VNC είναι κι αυτό. Κι έτσι για το story, VNC δεν είναι πρόγραμμα αλλά σημαίνει Virtual Netwrok Computing.

Πάντα απαιτεί την εγκατάσταση ενός service και στα 2 μηχανήματα. Απλά το teamviewer είναι απ'ότι βλέπω το πιο απλό στη χρήση και μόλις το τρέξεις, εγκαθιστά το service, μόλις κλείσει το απεγκαθιστά.

Πολύ έξυπνο και απλό ;) ’λλα VNC προγράμματα θέλουν ένα κάρο ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Χωρίς να είναι εγκατεστημένο το πρόγραμμα? :blink:

Τι λέτε ρε παιδιά?

Λακιαμα ειπα πρεπει να υπαρχει και στις δυο πλευρες....

:tomato:

Αυτο εχουμε

http://www.teamviewer.com/products/index.aspx

Το θεμα ειναι οτι με ενδιαφερει ο απολυτως ελεγχος.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ που κολλάτε όσον αφορά τον έλεγχο.

Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, χρησιμοποιώ το TightVNC. Σε όλα λειτουργεί ρολόι, εκτός από το ότι σε κάποια προγράμματα απλά δεν μπορεί να κάνει κλικ σε γραφικά menu και σε tooltips. Πχ το ZoneAlarm που βγάζει το message για Allow ή Deny δεν μπορεί να πατήσει τα κουμπάκια.

Εκεί ανοίγω Notepad και γράφω του πελάτη να το πατήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω ακούσει το Radmin είναι πολύ καλό.

Προσωπικά όμως, έχω βολευτεί με το UltraVNC. Μάλιστα υπάρχει και το UltraVNC SC το οποίο δεν χρειάζεται εγκατάσταση στο pc του πελάτη. Απλά πρέπει ο πελάτης να τρέξει ένα .exe, κι αυτό ήταν όλο. Δεν χρειάζεται καμιά ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Αρχική απάντηση από irongr [Σήμερα, στις 12:36]

To radmin 2.2 den paizei vista logo GUI.To 3 paizei alla den exei vgei puo8ena crack na leitourgei.....kanena na paizei vista????????

Φιλαράκο καλώς όρισες :)

Δεν γράφουμε Greeklish εδώ, το γράφει στους κανόνες, ρίξε μια ματιά και στο οδηγό για νέα μέλη στη υπογραφή μου ;)

Κάνε σε παρακαλώ διόρθωση στην καταχώρησή σου και γράψε με Ελληνικά :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.