Jump to content



Ε-shop και το θεατρο του παραλογου...


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από downfoot

btw, το emermax σπέρνει knight_77!!! Στην αρχή λέω πάει δε δουλεύει...:eek: :cry:

Εγώ φταίω που είναι πραγματικά αθόρυβο; :tomato::p :worship:

Τώρα είδα την ιστορία σου...

Απλά να τους στρώσουμε πάλι, με το να προτιμάμε αυτούς που μας σέβονται περισσότερο...:rant:

Αφου στο ειπα.....

:T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

jpavly όταν είπα την φράση "Ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο" εννοείτε οτι η λέξη πελάτης αντιστοιχεί σε ανθρώπους και όχι ζωα.

<<Τώρα αν είσαι κτηνοτρόφος είναι μία ξεχωριστή περίπτωση:D .>>

Πάντως έχεις δίκαιο οτι όλα πρέπει να έχουν τα όρια τους. το βασικό σε έναν εμπορο είναι :

Πάντα να συμπεριφέρεται ευγενικά και λογικά και σε περίπτωση που ο πελάτης είναι "ιδιαίτερος" τότε σε αυτές τις περιπτώσεις δοκιμάζεις την υπομονή και αντοχή σου. Αν καταφέρεις να την βγάλεις καθαρή τότε είσαι σίγουρα κερδισμένος. Αν όχι μετράς τις απώλειες.

Όσο για αυτό που έκανε ο τυπάς όταν μπήκε στο μαγαζί σου ειναι κατακριταίο, απλώς ο ανθρωπος δεν γνωρίζει τι πάει να πεί ευγένεια.

Γιατι και πρόβλημα να έχεις με κάποιο προιόν σαν καταναλωτής πάντα πρέπει να είσαι και εσύ σωστός στους τρόπους σου απέναντι σε αυτόν που συναλλάσεσαι.

Επειδή και εγώ τις βιώνω καθημερινά αυτές τις καταστάσεις ξέρω πόσο οδυνηρό είναι να προσπαθείς να εξυπηρετήσεις τέτοιους πελάτες, αλλα τι να κάνεις και αυτοί είναι μέσα στην δουλειά σου.:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Και η ιστορια συνεχιζεται......

Και το δευτερο τροφοδοτικο παρουσιαζει το ιδιο προβλημα,οχι τοσο εντονο,αλλα

το βουητο υπαρχει....

Λες και το ηξερα οταν ζητουσα να το τσεκαρουμε μαζι με το τεχνικο:confused:

Ολο το πρωι ειμαι στην αναμονη και δεν βρισκω να μιλησω με καποιον:mad:

Παλι καλα που βρηκα πριν λιγο το τηλ. του διευθυντη τεχνικου τμηματος στο Μενιδι

με τον οποιο ειμασταν συναδελφοι τεχνικοι σε μια εταιρεια πριν 5 χρονια!!!

Μου ειπε να τον παρω σε καμια ωρα για να του πω τη κατασταση.....

Εκει φτασαμε,να βαζουμε μεσον στο e-shop για να γινεται η δουλεια μας....

Σε λιγη ωρα τα νεοτερα....:bye:

P.S. Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Strato απο το HacShop και στον Efialti......;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μιλησα με το παλικαρι και μου ειπε να το επιστρεψω στη Στουρναρη απο οπου

το πηρα,να τους πω να τον παρουν απευθειας τηλ. για να κοπει πιστωτικο.

Λεφτα πισω δεν παιρνω:cry:

Τεσπα,ελπιζω κανενας αλλος να μην τραβηξει οσα περασα εγω...:(

Θα ακουω για e-shop και θα βγαζω σπυρακια :X:

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι στο e-shop το έχουν παραξηλώσει. Μόνο εξαρτήματα που δε μας πολυενδιαφέρει η περίπτωση να χαλάσουν ή δε χαλάνε γενικότερα, μπορούμε να αγοράζουμε πλέον από εκεί (aka ψύκτρες, ανεμιστήρια, ledάκια κλπ). Το κακό είναι πάντως ότι οι άτιμοι έχουν ΤΗΝ ποικιλία, έτσι; Και σε αυτόν τον τομέα το ΠΛΑΙΣΙΟ δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να τους φτάσει. Ενδεικτικά κοιτάξτε την κατηγορία "ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΨΥΞΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ" και στα δύο μαγαζιά, όσον αφορά την ποικιλία τους και θα καταλάβετε γιατί τόσος κόσμος συνεχίζει να αγοράζει από εκεί. Και αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα.

Προς Θεού, δεν είμαι υπέρμαχος του συγκεκριμμένου internet shop, απλά τη γνώμη μου λέω σύμφωνα με την προσωπική μου και πρόσφατη εμπειρία, που έψαχνα μια ψύκτρα για ένα παλιό 2ο PC (με socket A)που έχω σαν κατεβαστήρι, και ήθελα μια ψύκτρα ΧΩΡΙΣ ανεμιστήρα (κατέληξα στην Tt Sonic Tower). Ανοικτός για τις αντιρρήσεις σας, αρκεί να είναι τεκμηριωμένες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 13:36]

Συμφωνοι,αλλα λιγο ψαξιμο παραπανω και τη ποικιλια τη βρισκεις και αλλου;)

χμμ :hmm: , έχεις δίκιο. Πρέπει να skroutzάρουμε περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 15:40]

Τελικα μαλλον ειναι γενικο το φαινομενο με το συγκεκριμενο τροφοδοτικο.....

Δειτε εδω

Παρηγγειλα ηδη το Liberty 620W....:T:

Πολλά τα 160 για το Liberty.To OCZ 700W έχει 170 ενώ το Fortron 700W έχει από το Πλαίσιο 120.

Link to comment
Share on other sites

Για τα OCZ,δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα λογια,ενω τα Fortron απο οτι λενε κανουν θορυβο....

Τεσπα,Enermx Liberty 500W ειχα,και πριν απο αυτο Noisetaker 485.

Kαι τα δυο σκυλια,δεν μου εκαναν το παραμικρο...

Ειπα να αλλαξοπιστησω και το αποτελεσμα ηταν να τρεχω να βρω το δικιο μου...

Θα πηγαινα και για Seasonic 750W Zeus αλλα στο Ξεσκι-shop δεν εχουν το συγκεκριμενο

αλλα μονο ενα 460w....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis

χμμ :hmm: , έχεις δίκιο. Πρέπει να skroutzάρουμε περισσότερο

Λάθος τακτική για μένα.. Και η κουτσή Μαρία έχει μπει στο skroutz.

Που είναι εκείνη η ωραία δήλωση του vadergr, ταιριάζει τέλεια εδώ.

Link to comment
Share on other sites

knight_77,δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να αλλάξεις την παραγγελία αλλά το e-shop έφερε το ETASIS 750W το οποίο είναι 8800GTX SLI certified στα 190.Η Etasis προμηθεύει την Silverstone για τα Zeus.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα πισω τα λεφτα μου χθες,αφου και το Galaxy 850w (τελικα ακυρωσα το Liberty 620) ηταν ελαττωματικο

,και πηρα το Silverstone Zeus 750W απο το Hac....

Aπο e-shop πλεον δεν παιρνω ουτε βιδες...

:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 11:15]

Τελικα πηρα πισω τα λεφτα μου χθες,αφου και το Galaxy 850w (τελικα ακυρωσα το Liberty 620) ηταν ελαττωματικο

,και πηρα το Silverstone Zeus 750W απο το Hac....

Aπο e-shop πλεον δεν παιρνω ουτε βιδες...

:TD:

ΟΚ νόμιζα ότι είχες πάρει πιστωτικό.

Απο θόρυβο πώς πάει το το Silverstone;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.