Jump to content



Ε-shop και το θεατρο του παραλογου...


knight_77

Recommended Posts

Λοιπον παιδια η φαση εχει ως εξης...

Πριν λιγες μερες εδωσα το Enermax Liberty 500w για να το αντικαταστησω με ενα μεγαλυτερο ελεω τις 8800GΤΧ (Mια χαρα τη σηκωνε,απλα για το φοβο των Ιουδαιων).

Mετα απο ψαξιμο αποφασισα να παρω το Thermaltake 750w Toughpower λογω των πολυ καλων review που εχει παρει, και του πολυ καλου money for value.

Για κακη μου τυχη το παραγγελνω απο e-shop οπου ηταν διαθεσιμο μιας και εχω παρει διαφορα πραγματακια απο εκει τα τελευταια χρονια χωρις ομως να εχει τυχει να χρειαστω ποτε service.

Με το που παω να τρεξω καποιο παιχνιδι ή καποια εφαρμογη 3d,ακουγεται ενας θορυβος μεσα απο το psu,μαλλον απο καποιο πυκνωτη.Τεσπα περνω τηλ. στις 20:45 στη Στουρναρη απο οπου το πηρα

και το σηκωνει ενας βαριεστημενος υπαλληλος (15 λεπτα πριν σχολασει,λογικο ειναι).

:getlost:

''Καλησπερα σας ειμαι ο ταδε,πηρα το εν λογω τροφοδοτικο σημερα το απογευμα απο το καταστημα σας και εχει προβλημα.Αν ειναι δυνατον αυριο που θα κατεβω κεντρο να περασω ωστε να αντικατασταθει με αλλο.''

Απαντηση υπαλληλου που με εκανε να πηδηξω απο το 4ο οροφο που βρισκομαι, καθως ειχα βγει στο μπαλκονι.

''Koιταξτε,δεν υπαρχει δυνατοτητα αμεσης αντικαταστασης απο το καταστημα μας και μονο αν πατε στο Μενιδι στα κεντρικα (απο ποτε τα κεντρικα του e-shop πηγανε Μενιδι) :eek: μπορει να γινει κατι, αν και ειναι δυσκολο''....

Πηγανε να μου πεσουνε τα μαλλια!!!! (και ειναι και λιγα πλεον):p

Τι λες ρε φιλε του λεω, με το πονο μου παιζεις?Αυριο κατεβαινω εκει και κανονιστε να μου δωσετε αλλο που θα δουλευει ή τα λεφτα μου πισω.Διαφορετικα θα γινει καταγγελια στο ΙΝΚΑ πλην του κραξιματος που θα φατε στα forum.Το προιον ειναι αγορασμενο σημερα και εχετε την υποχρεωση βαση νομου να μου το αντικαταστησετε η να μου δωσετε πισω τα λεφτα μου.

Και η απαντηση που με εστειλε πραγματικα :

''Μας απειλειτε????'''

Τα διαβαζα και απο αλλα παλικαρια για το μπουρδελο που εχει γινει πλεον αλλα δεν ηθελα

να το πιστεψω.Ο χαρακτηρισμος ''απαραδεκτοι'' ειναι πλεον πολυ λιγος.

Τεσπα μαγκες ειμαι 30 χρονων,χρονια στο κουρμπετι και πλεον τετοιες συμπεριφορες δεν τις δεχομαι.Καποια στιγμη πρεπει σε ολα αυτα ''μαγαζακια'', γιατι μαγαζακι εχει γινει πλεον ,να πεσουνε καμπανες.

Αυριο το πρωι θα παω απο εκει και θα γινει της π#@$$νας.Θα με ακουσουν τα Εξαρχεια.

Οποιος θελει ας ερθει να σπασει πλακα!!!

To e-shop μολις εχασε αλλο ενα καλο πελατη και πιστεψτε με, μακαρι να χασει και αλλους διαβαζοντας το παθημα μου.

Παω να κανω καμια βολτα με τη SV μου και να πιω καμια μπυρα μπας και μου περασουνε τα νευρα :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Βρες και ένα μαγνητοφωνάκι και να είσαι ευγενικός. Καλή τύχη.

ΞΕ SHOP τέλος. Σου εύχομαι να πέσεις στον ίδιο που μίλησες στο τηλέφωνο γιατί δυστυχώς πωλητής με πωλητή στην συμπεριφορά έχουν διαφορά. Αλλά για μένα πάλι είναι καλύτερα να την κάνεις την ρημάδα την καταγγελία (αν έχεις ένα εφεδρικό να περάσεις καμια εβδομάδα) μπας και βάλουν μυαλό. Αλλά πάλι και να το πάρεις αύριο κάντην πάλι...για ανάρμοστη συμπεριφορά σε πελάτη όσων αφορά βέβαια τα δικαιώματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Αυριο το πρωι θα παω απο εκει και θα γινει της π#@$$νας.Θα με ακουσουν τα Εξαρχεια.

Οποιος θελει ας ερθει να σπασει πλακα!!!

Αρχική απάντηση από knight_77

Παω να κανω καμια βολτα με τη SV μου και να πιω καμια μπυρα μπας και μου περασουνε τα νευρα :mad:

’μα δεις ένα κόκκινο 1000RR απέναντι από το Multirama X-Treme θα είμαι εγώ. Έλα να πάμε καμμιά βόλτα Επίδαυρο να χαλαρώσεις ;)

Πάντως αν θες τη γνώμη μου, τα θες και τα παθαίνεις... ThermalTake PSU και Suzuki μηχανάκι? Πάρε Enermax και Honda να δεις την υγειά σου :p:P

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Snips ευγενικος ,ναι ,δεν λεω, αλλα θα μου πεταξουν καμια μπαρουφα και οσο ηρεμος και αν ειμαι σαν χαρακτηρας, οταν νιωθω οτι με πνιγει το δικιο βγαινω απο τα ρουχα μου....

Φυσικα και θα προχωρησω σε καταγγελια,ασχετα με το τι θα γινει.....

Για να μαθουνε οτι εμεις οι καταναλωτες δεν τρωμε κουτοχορτο πλεον και τα χρονια ευημεριας και κλεψιας τελειωσαν για αυτους....

@Wizard Enermax ειχα, και το εδωσα :slap: Ηonda δεν παιρνω ουτε με σφαιρες:p

Ασε δεν εχω και λαστιχα....Αυτο μας ελεπε τωρα, να γκρεμοτσακιστουμε στα γεραματα :p

Link to comment
Share on other sites

Ακούω πάρα πολλά παρόμοια για το eshop τελευταία και δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου....και επειδή ένα φιλαράκι ετοιμαζόταν να ρίξει κανά χιλιάρικο εκεί αυτές τις μέρες, κάτσε να του μεταφέρω μερικές όμορφες εντυπώσεις σαν αυτή, να δούμε αν θα παίζει αυτή η "μαγκιά" απέναντι σε αυτούς που τους έχουν κάνει ανθρώπους τόσο καιρό για πολύ ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 22:35]

θα κατεβω και εγω με το μπεβερλυ, φοβου τα αυτοματα πιστιαρικες :p

wtf . ? Πρεπει ναναι πολύ βαρετή η ζωή σου . γκαζ φρένο γκάζ φρένο . Αν δεν παίζει συμπλέκτης ενδιάμεσα , τσάμπα η βενζίνη που καίς .

Link to comment
Share on other sites

Τωρα για τα μηχανακια θα ανοιξουμε συζητηση?:nuke:

Εδω εχω τον καημο μου:p

Αnyway καλα ειναι και αυτα μπας ξεχασω το ''ευχαριστο'' αυτο συμβαν...

1) Ηοnda VTR-1000 του κουμπαρου μου μαμισιο,αγορασμενο απο Σαρακακη brand new,

στα 20.000klm καπνισμενος ο ενας κυλινδρος,καμμενη η οθονη ενδειξεων στα οργανα,προβλημα τεντωτηρα.

2)CBR 600 Fi φιλου,προβλημα τεντωτηρα,στα 15000χλμ,ελλατωματικος ανορθωτης

Αλλα????:p

Link to comment
Share on other sites

Τι ωρα θα πας να περασω μια βολτα να βαλω και εγω καμια φωνη για συμπαρασταση?:p

Παντος εγω με τοσα που ακουω τελευταια για το ξεσκι-shop δεν παιζει να παρω ποτε ξανα κατι απο εκει!

Ασε που θα αποτρεπου οσους ξερω και δεν ξερω να τα σκασουν στο μπουρdelo-shop!

Με κατι τετια γινομαι τουρκος:rant:

Ακους εκει"μας απειειτε?" :rant:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

κοιτα υπαρχουν και χειροτερα , φαντασου να επερνες μηχανη χοντα απο το eshop!

:rofl::hehe:

Edit Ο spc που εξαφανιστηκε σημερα??? Παλι καλα που μπορω να γραφω χωρις να με απασχολουν τα ορθογραφικα λαθη....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 23:31]

Τωρα για τα μηχανακια θα ανοιξουμε συζητηση?:nuke:

Εδω εχω τον καημο μου:p

Αnyway καλα ειναι και αυτα μπας ξεχασω το ''ευχαριστο'' αυτο συμβαν...

1) Ηοnda VTR-1000 του κουμπαρου μου μαμισιο,αγορασμενο απο Σαρακακη brand new,

στα 20.000klm καπνισμενος ο ενας κυλινδρος,καμμενη η οθονη ενδειξεων στα οργανα,προβλημα τεντωτηρα.

2)CBR 600 Fi φιλου,προβλημα τεντωτηρα,στα 15000χλμ,ελλατωματικος ανορθωτης

Αλλα????:p

:OT: το αλλο με το SV που εμεινε στην μεση της εγνατιας οδου που ειχε καρφωσει μπιελες κιβωτια και γω δεν ξερω τι αλλο και βγηκανε τα πιστονια να παρουνε αερα και η μιζα που εκανε μονοζυγο απο το καλωδιο της και παιδευοτανε ο ανθρωπος να το κουνισει αλλα εκεινο αλογο το ξερεις?:D

btw μην τυχον αλλαξεις τους τεντωτηρες σου με αλλους εκτος απο γνησιους εκτος αν θες να αλλαξεις λαδια γρηγορα:p και τελος αν βαλεις ασπρα κρυσταλλα φλας

(απο hayabusa)και βρεις πορτοκαλι λαμπες πες το μου γιατι εχω ενα καμμενο που δεν βρησκει πουθενα :p

εχω honda btw και θα επαιρνα ενα suzuki δεν με χαλαει :OT: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2cpu

:OT: το αλλο με το SV που εμεινε στην μεση της εγνατιας οδου που ειχε καρφωσει μπιελες κιβωτια και γω δεν ξερω τι αλλο και βγηκανε τα πιστονια να παρουνε αερα και η μιζα που εκανε μονοζυγο απο το καλωδιο της και παιδευοτανε ο ανθρωπος να το κουνισει αλλα εκεινο αλογο το ξερεις?:D

btw μην τυχον αλλαξεις τους τεντωτηρες σου με αλλους εκτος απο γνησιους εκτος αν θες να αλλαξεις λαδια γρηγορα:p και τελος αν βαλεις ασπρα κρυσταλλα φλας

(απο hayabusa)και βρεις πορτοκαλι λαμπες πες το μου γιατι εχω ενα καμμενο που δεν βρησκει πουθενα :p

εχω honda btw και θα επαιρνα ενα suzuki δεν με χαλαει :OT: ;)

Eλπιζω το σκηνικο με το SV να μου το ειπες για πλακα,ετσι?

:...:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες :p

Παιδια τη κανω για τη βολτα που λεγαμε...Ευτυχως η Εγνατια πεφτει λιγο μακρια :D

Η συνεχεια, και ευελπιστω, η αυλαια της παρωδιας αυριο....

9:00 ακριβως θα ειμαι απ'εξω.

Θα πιουν το καφεδακι τους σε πολυ ευχαριστο κλιμα :devil:

Καλο σας βραδυ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.