Jump to content



Ε-shop και το θεατρο του παραλογου...


knight_77

Recommended Posts

Σημερα θα στησω το μηχανημα...Απλα το εβαλα πανω να δω οτι δουλευει (εχει φοβηθει το ματι μου πλεον)...

Σιγουρα παντως δεν ειναι και το πιο αθορυβο psu που κυκλοφορει,πραγμα που δεν με ενοχλει τοσο καθως ειμαι με αεροψυξη και παιζουν μπολικοι fans στο κουτι...

Βαση specs, minimum noise level ~24db....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Εχει 4 pci-express connectors γιατί υπήρχε και version 1.0 με 2 connectors και άλλες διαφορές.Link με διαφορές V1.0-V2.0

Summary of differences between v2.0 and v1.0:

- +12V rails distribution

- 4 native PCI-e connectors as opposed to 2 PCI-e with 2 PCI-e adapters

- 6 Serial ATA connectors as opposed to 4

- all cables are sleeved as opposed to partial sleeving in v1.0

- fan grille changed from chromed colored to black

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης [Σήμερα, στις 13:16]

Μακρυά από e-shop άλλος ένας που υποστηρίζει αυτή την άποψη.

Ας το κλείσουν να μείνουν τα τίμια καταστήματα καλύτερα.

+1 και απο μένα...

μετά από μια απίστευτη ιστορία που είχα μαζί τους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις έχω ακούσει ότι το e-shop πετυχαίνει καλές τιμές σε κάποια προϊόντα του φέρνοντάς τα με serial numbers και εγγυήσεις εξωτερικού και άμα είσαι άτυχος και βγει κάτι ελαττωματικό μέσα στην εγγύηση κάνουν καιρό να το φτιάξουν ή να το αντικαταστήσουν επειδή το στέλνουν έξω.... Αληθεύει αυτό, έχει ακούσει κανείς κάτι;;

Εγώ αγοράζω συχνά ψιλοπράματα από e-shop, δεν έχει τύχει να ακόμα να πάρω κάτι πολύ ακριβό (συνήθως το προτιμώ για τα φημισμένα δισκάκια της Taiyo Yuden αφού δεν τα βρίσκω αλλού). Θεωρώ πάντως ως καλύτερη επιλογή το Multirama για ακριβή αγορά υπολογιστή ή εξαρτημάτων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχαν κανει αλλο μυθικο απο το e-shop. Παραγγελνω μια dfi ultra 939.

Ολα κανονικα ερχεται σπιτι την ανοιγω.... Τη βαζω μεσα στο κουτι... Βαζω τον επεξεργαστη... Βαζω μνημες... Πριν κανω boot λεω να βαλω και δισκο.. Ψαχνω για τα καινουρια μου καλωδια... Τιποτα!! Κοιταζω κατω απο το γραφειο κατω απο κουτες απο δω απο κει πουθενα... Μετα ψαχνω το κουτι βλεπω οτι κανονικα συμπεριλαβανει καλωδια και ολα..

Μετα λεω ας παρω ενα τηλ να δω τι εγιναν τα καλωδια οχι οτι μου ελειπαν (σιγα τα καλωδια κιολας). Συνδεομαι με την τεχνικη μιλαω με ενα παλικαρι.. Οποτε θες μου λεει ελα απο κηφισιας να σου δωσουμε καπου θα παραπεσαν στον ελεγχο... οκ λεω τον ευχαριστω και κλεινω. Σιγα μην πηγαινα να παρω καινουρια καλωδια...

Μαζευω τα κουτια στην ακρη να κανω τη δουλεια μου και βλεπω ενα αυτοκολλητακι πανω στο κουτι.. Κοιταω καλυτερα βλεπω infoquest απο RMA. Πολλα εχουμε καψει γνωστο αυτοκολλητο.. Λεω τι να κανω... Το παρατηρω καλυτερα δευτερο αυτοκολλητο απο κατω!!! Κατι απο infoquest ελεγε παλι....:woot:

Λεω ας μπω ιντερνετ να δω τι λεει το σιτε της Infoquest. Μπαινω μεσα βαζω τον κωδικο: Επισκευαστηκε πριν απο 20 μερες!!!! Ελεος

Δεν τα ξεκολλω παιρνω κατευθειαν τηλ. Μου λενε αποκλειεται καποιο λαθος κανω...Κατι εγινε λαθος ουτε και θυμαμαι απο τα νευρα που ειχα.. Μου λεει να παω απο τα κεντρικα...

Επομενη μερα, ωραια μερα, παω στα κεντρικα.. Μιλαω με ενα στις πωλησεις μου ναι μου λεει καπως θα παραπεσε. Του λεω απαιτω την ιδια σε καινουρια... Τσεκαρει μου λεει οτι υπαρχει μονο η rdx200 να δωσω μια διαφορα καπου 60-70 δε θυμαμαι.. Του λεω πισω τα λεφτα μου.. Μου λεει δε γινεται... Και μολις αρχιζω και λεω για ΙΝΚΑ και βαζω κατι φωνες μεσα στον κοσμο μου κοβει ενα τιμολογιο και παω απο το ταμιο και πηγαινω και παιρνω τα λεφτουδακια μου...:jump:

Σχολια??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.