Jump to content


LaCie External Hard Drive 500GB


giorikas

Recommended Posts

Ξεκινήσαμε από τα 160 αν θυμάσαι, που ήταν μία σεβαστή διαφορά από την φθηνότερη τιμή του skroutz (τα 190). Τώρα όχι μόνο δεν βρίσκουμε αυτά τα 160 σε κανένα από τα καταστήματα, αλλά και όσα έχουν αυτό τον δίσκο σε προσφορά έχουν διάφορες τιμές από 169, 179 μέχρι και 199..

Προσωπικά αν τον πετύχαινα έστω στα 169 θα είχα πάρει ήδη δύο, αλλά δυστυχώς στην Θεσσαλονίκη δεν παίζει η προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 13:20]

Ξεκινήσαμε από τα 160 αν θυμάσαι, που ήταν μία σεβαστή διαφορά από την φθηνότερη τιμή του skroutz (τα 190). Τώρα όχι μόνο δεν βρίσκουμε αυτά τα 160 σε κανένα από τα καταστήματα, αλλά και όσα έχουν αυτό τον δίσκο σε προσφορά έχουν διάφορες τιμές από 169, 179 μέχρι και 199...

Ναι την "φουσκα" δεν κατάλαβα...

Ο giorikas (να υποθεσω οτι έκανε λαθος, δεν ξερω) ανεφερε οτι κοστίζει 160 ευρώ...

Τα facts τώρα...

Περιστέρι τον αγοράζεις με 169 ευρώ (ειμαι σίγουρος οτι υπαρχει ακομα, η ντάνα ηταν σχετικά μεγάλη μεχρι και χθες τουλαχιστον)...αρα καποιος που ενδιαφέρεται για τον συγκεκριμένο ξέρει πλέον που θα τον βρεί φθηνότερα...

Στο Myshop υπαρχει στην λίστα αλλά πρωτον γραφει και ένα "Αγνωστη ημερομηνία παραλαβής" (οτι και να σημαίνει αυτό) και δευτερον 190,88 ευρώ σύν υποθέτω και καποια μεταφορικά, online shop ειναι...και δεν νομίζω να χαλάει καποιον τα εστω 20 ευρώ λιγοτερα ΚΑΙ να τον παρει επιτόπου...(αν ειναι διαθέσιμος ακομα βεβαια)...

Για μενα λοιπον (που και τον αγόρασα και με αυτή την τιμή), προσωπικά ΔΕΝ ειναι φουσκα...

Φούσκα θα ήταν αν για τον συγκεκριμένο δίσκο εβγαζε κραχτες σε φυλλαδια και όχι μονο (τόσο στο φυλλαδιο που πήρα από το Περιστέρι όσο και στο ιντερνετικό τους κατάλογο δεν αναφέρεται πουθενα ο σκληρός), δεν συνεφερε η αγορά του και υπήρχαν 3 κομμάτια σε καθε κατάστημα μονο και μονο για να "τραβήξουν" κοσμο...

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 13:20]

Προσωπικά αν τον πετύχαινα έστω στα 169 θα είχα πάρει ήδη δύο, αλλά δυστυχώς στην Θεσσαλονίκη δεν παίζει η προσφορά!

Ε, άρα το πρόβλημα δεν ειναι οτι είναι "φουσκα" το thread ή η συγκεκριμένη προσφορά αλλά οτι δυστυχώς δεν υπαρχει στην Θεσσαλονίκη...;)

ΥΓ1: 2 χρόνια εγγυηση έχει απο το ίδιο το κατάστημα τουλαχιστον αν και επίσης στα φυλαδια της laCie αναφέρει επίσης οτι έχει 2 χρόνια εγγυηση στην Ευρώπη...

ΥΓ2: οχι δεν δουλευω στα mediamarkt, ουτε έχω καποιο οικονομικό ή άλλο συμφέρον...:alien:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...για πανω απο 300Gb μονο τον 320άρη laCie θυμαμαι...καπου στα 120 έως 130 ευρώ...

Αν δεν τον βρείς στο Περιστέρι* (εγώ νομίζω οτι θα βρείς, διάολε, τουλαχιστον 20 κομματια υπήρχαν οταν πήρα τον δικό μου) εκει μην πας στο Φαληρο γιατί σημερα το πρωϊ πηγαν συναδελφοι και δεν ειχε μείνει τιποτα...πηγαινε και μαι βόλτα απο το καινουριο στου Ρεντη...δεν ξερω τι παιζει, αν υπαρχει και σε τι τιμή...

Tip: αν πας στα ράφια με τους εξωτερικους δισκους ΔΕΝ θα τον βρεις εκει (εγώ νομιζα οτι τους είχαν βουτήξει όλους)...η ντάνα ειναι 2 ράφια πιο περα, ρώτα τους υπευθυνους να σου πουν που ακριβώς ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω!

Απ οτι ειδα χθες ανοιξε στον τΡεντη. Συμφωνα με την πολιτικη τους... πρεπει να εχει καλες τιμες εκει. Δυστυχως δεν εχουν σηκωσει σωστα τον καταλογο στο site τους.

Ισως παω απο εκει πρωτα να δω τι παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Τϊποτα, καλό βόλι!!!

Αν πας στου Ρέντη, πες μας τι παιζει και εκει...

Ειμαι πολύ περιεργος αν τον έχουν πόσο θα τον έχουν...

Κηφισίας: 199

Φάληρο: 179

Περιστέρι: 169

Ρέντης: 189? 159? loooooooooool

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα ξερουμε τι δισκος ειναι μεσα?ειναι διαφορετικος στον κα8ενα ή ειναι στανταρ καποιος (τουλαχιστον τωρα που υπαρχει η προσφορα και στο φυλλαδιο) ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

τελικα ξερουμε τι δισκος ειναι μεσα?ειναι διαφορετικος στον κα8ενα ή ειναι στανταρ καποιος (τουλαχιστον τωρα που υπαρχει η προσφορα και στο φυλλαδιο) ??

ρωτησα και μου ειπαν οτι η Lacie ειναι κατασκευαστρια εταιρια και οτι φτιαχνει το εξωτερικο περιβλημα... συνηθως πετανε μεσα seagate και maxtor...

και παλι τα αξιζει πιστευω τα λεφτα του οτι και να σου κατσει(500gb εξωτερικα ειναι τα ρημαδια..);) ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα σιγουρα.βγαινει πιο φ8ηνα απο εσωτερικο δεν το συζηταω.

8α δειξει.πηρα προσφατα 2 δισκους 250 οποτε δεν ξερω τι 8α κανω ακομα.ειναι πειρασμος παντως ;)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχουν ο ολοι οι εξωτερικοι 1 χρονο εγγυηση.

ο δικος μου 250 WD εχει 2 χρονια...εξαρταται απο τον δισκο

και την εταιρια.

παντως ο Lacie ειναι απο τους καλυτερους εξωτερικους που κυκλοφορουν

αυτη τη στιγμη στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα χριστουγεννα και το πνευμα τους εχεουν κατακλησει το

Πλαισιο :p:P:P

δεν εξηγειται αλλιως.προχ8ες οι Abit σημερα οι Cellshock και αυτο!τι αλλο 8α δουμε :D

Link to comment
Share on other sites

2mb = > @5400 κατα πασα πι8ανοτητα...

αλλα το 8εμα δεν ειναι αυτο πιστευω,αλλα τα 250 ευρω που κοστιζει ενω με 170 ή 180 παιρνεις την ιδια χωριτικοτητα απο mediamarkt + plaisio...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.