Jump to content



LaCie External Hard Drive 500GB


giorikas

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jogi [Σήμερα, στις 17:32]

Είστε σίγουροι ότι ειναι 500 gb ? Γιατι ο 500αρης εχει κανονικά 211 ευρώ στην Αγγλία. Μήπως ειναι ο 250?

σιγουρος, ακριβως επειδη μου εκανε εντυπωση πηρα την συσκευασια στο χερια μου και οντως ειδα οτι ειναι 500GB....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα έναν Lacie 500Gb...:rolleyes:

169 ευρώ, απο το κατάστημα στο Περιστέρι (ναι, εχει και άλλους)

Αυτή την στιγμή τρώει format...:woot:

Ο σκληρός στο Device Manager εμφανιζεται ως Maxtor 6H500R0 (IDE ATA 130, 16Mb cache, 7200rpms)...:nuke:

Συναδελφος που πήρε τον ίδιο την Παρασκευή είπε οτι το δικο του είχε Seagate 500GB...?????

Οπότε μαλλον θεμα τύχης είναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 20:14]

Καλοριζικος Max ....... :D

Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ....:devil:

Ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!! :jump:

(24% στο format...) :zzz:

Link to comment
Share on other sites

Γ4μώ την τύχη μου.. στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει αυτή η προσφορά!

Λέω στον πρώτο ότι μου είπαν για μια προσφορά το-και-το, και απαντάει με ένα νεύρο ΔΕΝ υπάρχει τέτοιο πράγμα στα διαφημιστικά μας! Λέω και στον δεύτερο το-και-το και μοιάζει να καταλαβαίνει, αλλά με οδήγησε στο ράφι με τους εξωτερικούς δείχνοντάς μου έναν Lacie 500άρη στα 469 (LOL). Ο τρίτος μου είπε ότι αυτή η προσφορά δεν ισχύει για όλα τα καταστήματα και τότε ήταν που ξενέρωσα τελείως..

Υπάρχει κανένας χριστιανός που να έχει όρεξη και καλή θέληση για μία εξυπηρέτηση? Η πληρωμή θα γίνει προκαταβολικά φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Δε μας λες και τον σειριακο σου.... οπως και του φιλου σου...

μηπως βγαλουμε καμια ακρη με το ποιοι ειναι ποιοι!

Maxtor και ενας μονο χρονος? 500GB?

ειναι λιγο επικυνδινο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 00:29]

...Maxtor και ενας μονο χρονος? 500GB?

ειναι λιγο επικυνδινο!

1 χρόνο εγγύηση έχουν τα περισσότερα προϊόντα στις ηπα.

Στην ευρώπη έχουν 2 χρόνια. Ό,τι κι αν λένε ή γράφουν τα καταστήματα.

(Το θέμα έχει συζητηθεί εκτενώς σε άλλα thread.)

Link to comment
Share on other sites

179 στον καταλογο του φαληρου

Ενω στου περιστεριου δεν υπαρχει!

Το ποσα χρονια εγγυηση εχουν οι σκληροι στις ΗΠΑ δεν με απασχολει.

Εγω ξερω οτι αν αγορασω εναν bulk δισκο στο ελλαντα εχει 5 χρονια εγγυηση (seagate)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 00:29]

Δε μας λες και τον σειριακο σου.... οπως και του φιλου σου...

μηπως βγαλουμε καμια ακρη με το ποιοι ειναι ποιοι!

Maxtor και ενας μονο χρονος? 500GB?

ειναι λιγο επικυνδινο!

Δεν νομίζω να πηγαίνει καν με τον σειριακό...πρεπει να ειναι λιγο χύμα η κατάσταση γιατί ουτε στο site της laCie, στα specs, δεν αναφέρει όχι μονο ακριβή μαρκα σκληρών που εχουν τα συγκεκριμένα κουτίά αλλά ουτε και τα specs του σκληρου (οταν σου λεει 8 ή μεγαλύτερη cache...)

2 χρονια εγγυηση εχει...και αυτό αναγράφεται στο site της...για Ευρώπη τουλάχιστον...

Η λιγόστή μου εμπειρία μου λεει οτι αν "βγάλει" ένας σκληρός (όχι σε διαταξη raid) 6 μηνες χωρίς προβλήματα, το πιθανότερο είναι τα επομενα χρόνια να μην παρουσιάσει καποιο προβλημα, ανεξαρτήτως μαρκας...(WD που τα επαιξε σε 2 μερες...αντικαταστάθηκε με άλλον ο οποιος έσκασε σε 1 μήνα...ο οποίος αντικαταστάθηκε με ίδιον και ζει και βασιλευει εδώ και 4 χρόνια...Seagate sata ο οποίος επίσης τα επαιξε σε 2 μερες...αντικαταστάθηκε και δουλευει περίφημα τα τελευταία 2 χρονια... κοκ)...απο εκεί και περα θα δούμε τι θά γίνει...

Επίσης εχεις δίκο...179 ευρώ τον πήρε ο συνάδελφος απο το Φάληρο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 12:55]

Τελικά καταλήγουμε πως ανοίξαμε ένα thread φούσκα για το Media Markt για ακόμα μία φορά!

??????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.