Jump to content


100% Overclock


ea6gka

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

αυτα ειναι....:T:

μπραβο Γιωργη...

οι χρυσες μερες του o/c επανηλθαν για τα καλα.... :shifty:

απλα για καθημερινη χρηση

ειναι προτιμοτερο imho το υποδεεστερο αλλα ευκολα σταθεροποιησιμο 50%

ενος 6600 των 320

απο το ακραιο 100% ενος cpu των 180

εκτος βεβαια και εαν ειχες ηδη την απαραιτητη ψυξη

και το 100%oc γινει και σταθερο για 24/7 χρηση....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Occultist νομιζω ειναι σημαντικο αν αναλογιστεις οτι οι μνημες μου ειναι 667 και κοστισαν μολις 198 ευρω , προσπαθησε και εσυ να κανεις τις μνημες σου να ξεπερασουν τον ηδη καλυτερο εαυτο τους εστω για ενα ποστ και θα καταλαβεις . και υποψιν ε , οτι κανω ειναι με ολες τις pci επανω , την καρτα γραφικων μου τους 7 δισκους , 2 IDE κλπ χωρις optimize και τα σχετικα. και το φοβο αμα κλασει τπτ να μεινω χωρις pc και οτι συνεπαγεται. το ειχα βαλει στοχο και το εκανα , εγω γουσταρα παντως πολυ

τωρα μη με μπριζωνεται και παρω μνημες , γιατι το cpu εχει πολυ ψωμι ακομα :hehe::T:

Nα πάρεις να πάρεις και μετα θα μας τα πείς. δώστα ΜΕΓΑΛΕ

Link to comment
Share on other sites

24/7 ειμαι στα 3.61 , με ρευμα 1.425 στον επεξεργαστη , 2.25 στις μνημες , 1.45 στο ΝΒ, 1.6 στο SB , και timings : 4-4-8-4-35-10-10-10-10 . η Ψυξη ειναι μια Thermalright Ultra120 me enan coolermaster silent 12ρη και εναν 80ρη στις μνημες στα 7 βολτ. καμμια επμβαση και στη μομπο στη ψυξη. μονο εχω κανει το μοντ με το μολυβι στη μητρικη τπτ αλλο.

παντως αν παρω τπτ σουπερταλεντ 800ρες και εχω δει παιζουνε εκει σταθερα με 5ρια ΣΙΓΟΥΡΑ θα το δουλευω 24/7 στα 3.72, ολα αντεχουν εκει εκτος απο τις μνημες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Χθες, στις 12:04]

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=124985 κολλημενος με την crucial :hehe:

Συγχαρητήρια καταρχήν στον φίλο , αλλά να ρώτησω τι τύπο-μάρκα μνήμες χρησιμοποίησες:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

...τον εσκισες μαν...congrats:T: :T:

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000 [Σήμερα, στις 12:31]

Συγχαρητήρια καταρχήν στον φίλο , αλλά να ρώτησω τι τύπο-μάρκα μνήμες χρησιμοποίησες:bigsmile:

...εεε για να λεει κολλημενος με τις Crucial ;)...το λεει και πιο πανω Crucial 667

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.