Jump to content


20-pin σε 24-pin ??


anousios

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από anousios

Ο μονος που μου απαντησε ηταν ο ergotelis στο #10 post και τον ευχαριστω.

Κοίτα, επειδή δεν το βλέπω σωστό να την λες στον κόσμο ότι δεν διαβάζει τα post, μην κάνεις και εσύ το ίδιο.

Σου έχω πει από το post #3 ότι το 20πινο δεν μπορεί να μπει λάθος. Αν δεν το καταλαβαίνεις, προσπάθησε να το βάλεις αφήνοντας τα άλλα 4 έξω από το βύσμα.

Και κάτι ακόμα, με το να λες ότι ο μόνος που σου απάντησε ήταν ο Εργοτέλης δείχνεις πόσο πολύ γράφεις στα α....δια σου αυτά που γράφω τόσες φορές και σαφώς δεν πρόκειται να κάνω τον κόπο εγώ προσωπικά να απαντήσω ποτέ σε άλλη απορία σου.

Link to comment
Share on other sites

jpavly,

οπως ειπα ο μονος που ειχε απαντησει ακριβως σε αυτο που ρωτησα ηταν ο ergotelis. Δεν εχεις παρα να διαβασεις τα 10 πρωτα posts. Τωρα, αν καποιος τη λεει σε καποιον αυτος εισαι εσυ σε μενα :whistling

Μηπως θες να σου θυμισω που επεμενες οτι για να βαλω το vivodi cube πρεπει να βαλω και τηλεφωνια vivodi?...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος. Σου έχουν απαντήσει όλοι στην προηγούμενη σελίδα. Αν έκανες τη δοκιμή να βάλεις το καλώδιο από την πρώτη απάντηση ακόμα, θα έβλεπες ότι μπαίνει μόνο με έναν τρόπο. Δηλαδή ασχολούνται τόσα άτομα μαζί σου και συ τους γειώνεις;

Έχεις και ολόκληρο manual, δε μπορείς να το ανοίξεις; Ξεκάθαρα το λέει.

558816

Link to comment
Share on other sites

Eλεος με αυτη τη παραπληροφορηση, ορισμενοι φαινεται οτι τους αρεσει συνεχεια να τη λενε στον αλλον και μαλιστα αναιτια. Οπως ειπα, whitesnake, μεχρι στο post #10 o μονος που απαντησε σε αυτο ακριβως που ρωτησα (ποια pins θα μεινουν ελευθερα) ηταν ο ergotelis.

Eιδικα σε τετοια σοβαρα θεματα που ενδεχομεως υπαρχει κινδυνος να καει ολοκληρο το συστημα πρεπει να υπαρχουν καθαρες και σαφεις απαντησεις.

Οσο για το manual που εβαλες, snake, αποδεικνυεται αυτο που ειπα, οτι δηλαδη ειναι ασαφες.

Λεει οτι αν βαλεις 20 σε 24 να προσεξεις το 20πινο καλωδιο να βγαζει τουλαχιστον 15Α σε 12V και οτι το psu να ειναι τουλαχιστον 300W.

Ετσι λοιπον απευθυνθηκα στο forum επειγοντως για να ξεκαθαρισω τo θεμα και να κανω τη δουλεια μου, δε χρειαζεται να μου επιτιθεστε ορισμενοι και να προσπαθειτε να μου τη πειτε με ψεμματα και ανουσιους εντυπωσιασμους...

Link to comment
Share on other sites

εντελώς καλοπροαίρετα, φίλτατε anousios, σου είχαν ΟΝΤΩΣ απαντήσει αρκετές φορές - και ειδικά ο jpavly - αρκετά πριν σου απαντήσει ο ergotelis. Η πιο τεκμηριωμένη και σωστή απάντηση ήταν αυτή του jpavly στο #12 post!!!!! Εσύ, μετά από κάθε απάντηση του εν λόγω φίλου - και ενώ σου απαντούσε ότι ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να μπει λάθος το βύσμα - μας έκανες ΞΑΝΑ και ΞΑΝΑ την ίδια ερώτηση. Λες και είτε δεν καταλάβαινες (θεμιτό και σεβαστό), είτε δε διάβαζες τις απαντήσεις. Και λίγη περισσότερη ευγένεια δε βλάπτει ποτέ, να το ξέρεις.

Φιλικά

EDIT : αν θέλεις σου υποδεικνύω και τους αριθμούς των post που σου απάντησε ο jpavly

Link to comment
Share on other sites

Το πραγμα εξελισσεται σε ανατολικο ζητημα...

Διαβασε κι εσυ προσεκτικα το thread και θα δεις οτι εχω δικιο...για να μη λεω ολο τα ιδια.

Προς το παρον θα πω μονο...ΠΟΥΛ ΟΒΕΡ ΔΕ ΓΑΪΔΑΡ

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

επειδή μάλλον δε ΘΕΛΕΙΣ να καταλάβεις, και είσαι ξεροκέφαλος όπως ο ΓΑΪΔΑΡ' που λες, πάρε να έχεις :

1. post #3 --> "Θεωρητικά μπορείς να βάλεις το 20πινο εκεί που μπαίνει. Δεν μπορεί να μπει λάθος."

2. post #5 --> "Όπως σου είπα, δεν μπορείς να το βάλεις λάθος. Μόνο σε συγκεκριμένο σημείο θα μπει."

3. post #12 --> "Πάρε το βυσματάκι με τα 20 pins στο χέρι.

Γύρνα το από την κατάλληλη πλευρά έτσι ώστε το κλιπ του βύσματος να είναι στην πλευρά της εγκοπής της πρίζας της μητρικής.

ΒΑΛΕ το καλώδιο.

Θα μπει ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΛΑΘΟΣ.

ΔΕΝ μπαίνει και από τις 2 πλευρές.

Θα μείνουν κενά 4 pins από τη μία πλευρά."

Δηλαδή, ήθελες να στο ζωγραφίσουμε κιόλας; Για όνομααααααααααα

EDIT : Όσο προσεκτικά κι αν διαβάσει κανείς, αποκλείεται να πει ότι έχεις δίκιο. Γι' αυτό, άστο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε γαϊδάρ, εεε... anubis θελω να πω

προφανως δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις και καθεσαι και ασχολησε με τετοιες μπουρδες.

Επειδη ομως προσπαθεις να διαστρεβλωσεις τα πραγματα σε βαρος μου υποχρεωνομαι να σου απαντησω.

Το να μου λεει συνεχεια ο φιλος "παρε το 20ρι βυσματακι και βαλτο, δε μπορεις να το βαλεις λαθος, μονο στανταρ μπαινει" δε λεει κατι σιγουρο. Ειδικα οταν προκειται για πολυ σοβαρο ζητημα, σε σημειο να υπαρχει πιθανοτητα να καει ολο το συστημα. Εδω πρεπει να υπαρχει σαφηνεια και σοβαροτητα. Γιαυτο λοιπον ρωτησα συγκεκριμενα: ΠΟΙΑ 4 pins θα μεινουν ελευθερα? τα πανω ή τα κατω? Καποιος μαλιστα μου ειπε... 2 πανω 2 κατω.

Αρα λοιπον δε χρειαζοταν να μου το ζωγραφισετε, οπως λες για να δημιουργησεις εντυπωσεις, αλλα να απαντησετε συγκεκριμενα, οπως και εγινε αλλα οχι απ το φιλο σου.

Ελπιζω να μη συνεχισεις το ιδιο βιολι γιατι ο χρονος δεν ειναι για πεταμα.

Επ ευκαιριας κανε κι ενα πουλ όβερ δε γαϊδάρ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ανούσιε, άσχετα που νομίζεις ότι μόνο εγώ έδωσα σωστή απάντηση που δεν ισχύει, ακόμη και λάθος να ήτανε η απάντηση των άλλων παιδιών δε πρέπει να την κατακρίνεις γιατί προσπάθησαν να σε βοηθήσουνε , και μόνο από αυτό φτάνει για να τους πεις ένα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙλε σοβαρα τωρα ολοι να βοηθησουμε θελουμε για το λογο αυτο μπαινουμε εδω μεσα και "σπαταλαμε" το χρονο μας για να σου απαντησουμε.Τουλαχιστον μην τα χωνεις κιολας!

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερε πάλι αυτός... κάθε μήνα ban θα τσιμπάει:laughing: Απορώ πως ασχολείστε ακόμα μαζί του...η συμπεριφορά του είναι copy paste σε όλα τα posts του - κλασσική περίπτωση βλάβης:worship:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.