Jump to content



Σοβαρό Συγκριτικό μεταξύ των Χ-Fi


kreach

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Τα ηχεια υπολογιστων ειναι απλα απαραδεκτα στα λεφτα που κανουν.

Αν καποιος θελει σοβαρο ηχο αλλα σε πολυ λογικες τιμες μπορει να κοιταξει σε αυτο το site www.conrad.com , θα βρει πολλα καλα ηχεια σε πολυ χαμηλες τιμες. Πολυ καλα ειναι τα Eltax , εχω εδω και 6 χρονια πολυ χειροτερα μοντελα απο αυτα και για τα λεφτα τους ειναι κορυφαια. Στο site εχω ξεχωρισει τα

MILLENNIUM 450 MK II BLACK

ELTAX CONCEPT 400 SCHWARZ

ELTAX SYMPHONY 8.4

JBL BALBOA 30 3-WEGE STANDLAUTSPR. BUCHE

πολυ καλα ηχεια ολα και σε πολυ καλες τιμες. Τελος ενας A/V ενισχυτης κανει 200-300 ευρω καποιο μοντελο της Sony STR-DE πολυ καλη λυση και σε καλα λεφτα. τα παραπανω ηχεια κανουν απο 100 μεχρι 300 το ζευγαρι, οποτε μιλαμε οτι και με 350 ευρω φτιαχνεις συστημα κορυφαιο για τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει καποιος να αφησει την audigy 2 ZS και να παει προς X FI extreme music edition ή μηπως να συνδεσει τα ηχεια με οπτικη ινα με την mother board και να τελειωνει το πανηγυρι???

μιλαμε για logitech Z5500

Link to comment
Share on other sites

330? καλα ειναι δυνατον να δοσει καποιος τοσα λεφτα για ηχεια υπολογιστη?

με 350 ευρω μπορεις να παρεις σοβαρο ενισχυτη και ηχεια κανονικα

ενα sony str-de που ειναι και ραδιο ενισχυτης 5.1 εχει απο 200 και αν πας σε στερεοφωνικο ενυσχιτη υπαρχουν και με 150 και μετα ηχεια απο γερμανια www.conrad.com εχει φοβερα ηχεια με 100 ευρο το ζευγαρι +20 μεταφορικα.

και το αποτελεσμα δεν εχει καμια σχεση φυσικα με οποιαδηποτε ηχεια υπολογιστη

http://rapidshared.goozlo.com Win a rapidshare premium account!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις το topic απο την αρχη θα δεις οτι εχει γινει κουβεντα για το αν αξιζει να γινει αναβαθμιση και για το αν τα ηχεια που εχει ο χρηστης ειναι ικανα να κανουν τηςν διαφορα.

οποτε νομιζω οτι εχει σχεση , επισης καλο ειναι να ενημερωθει και οποιος δεν ξερει για να μην πεταει τα λεφτα του αδικα, ενω μπορει να κανει μια καλυτερη αγορα

http://rapidshared.goozlo.com Win a Rapidshare Premium Account Now!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου πήρανε για τη γιορτή μου τα logitec Z-10 . Καμία σχέση με κάτι Yamaha YST-M101 ~20E που είχα.

Να παραμείνω με την Onboard ? Nα περάσω σε καμιά Soundblaster 25E ?

Eπίσης, τώρα που το σκέφτομαι η κάθε mobo έχει διαφορετική κάρτα ήχου, ποιές on board θεωρούνται αξιοπρεπείς? Της MSI K8N Neo4 Realtek AC'97 είναι της προκοπής?

Link to comment
Share on other sites

330? καλα ειναι δυνατον να δοσει καποιος τοσα λεφτα για ηχεια υπολογιστη?

με 350 ευρω μπορεις να παρεις σοβαρο ενισχυτη και ηχεια κανονικα

ενα sony str-de που ειναι και ραδιο ενισχυτης 5.1 εχει απο 200 και αν πας σε στερεοφωνικο ενυσχιτη υπαρχουν και με 150 και μετα ηχεια απο γερμανια www.conrad.com εχει φοβερα ηχεια με 100 ευρο το ζευγαρι +20 μεταφορικα.

και το αποτελεσμα δεν εχει καμια σχεση φυσικα με οποιαδηποτε ηχεια υπολογιστη

Δεν ξέρω. Είσαι σίγουρος για αυτό; Έχεις ακούσει high end ηχεία για pc(πχ creative gigaworks, logitech z5500, κlipsch promedia); Νομίζω ότι για τόσα λίγα λεφτά, είναι ότι καλύτερο. Μακάρι να κάνω λάθος(είμαι άσχετος με αυτά τα πράγματα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach [12-01-2007 15:58]

Μου πήρανε για τη γιορτή μου τα logitec Z-10 . Καμία σχέση με κάτι Yamaha YST-M101 ~20E που είχα.

Να παραμείνω με την Onboard ? Nα περάσω σε καμιά Soundblaster 25E ?

Eπίσης, τώρα που το σκέφτομαι η κάθε mobo έχει διαφορετική κάρτα ήχου, ποιές on board θεωρούνται αξιοπρεπείς? Της MSI K8N Neo4 Realtek AC'97 είναι της προκοπής?

Τα AC ειναι απο τα χειροτερα. Απο αυτα που εχω ακουσει, πιο συμπαθητικα chipακια ηταν τα sigmatel που βαζει η intel στα motherboards της αλλα και παλι ηταν υποδεεστερο απο την φθηνη live 24.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.