Jump to content



m-atx overclockable mobo


petroSEXtreme

Recommended Posts

Εχει στειθει τις τελευταιες μερες ενα μηχανιματακι σε media κουτακι (C2D 6300,7800GTX 512 2x1G μνημουλες...) και το μονο προβλημα ειναι το mobo.Exει αγοραστει προσορηνα ενα asrock με το 945 πανω αλλα μονο προσορινα.Σκοπος ειναι να βρω καποιο με το 965 πανω,αλλα μετα απο αρκετο ψαξημο δεν βρεθηκε τιποτα σε ελληνικο μαγαζι.:bye:

Καμια ιδεα που θα μπορουσα να κοιταξω???Σκοπος μου ειναι απλα να εχει το 965 και να ειναι m-atx....

:help:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$ [Σήμερα, στις 22:51]

...Σκοπος ειναι να βρω καποιο με το 965 πανω,αλλα μετα απο αρκετο ψαξημο δεν βρεθηκε τιποτα σε ελληνικο μαγαζι.:bye:

Καμια ιδεα που θα μπορουσα να κοιταξω???Σκοπος μου ειναι απλα να εχει το 965 και να ειναι m-atx....

:help:

Μετά από δυο λεπτά ψάξιμο... Link :):p

Link to comment
Share on other sites

vdeseris thanks αλλα οι μονες που καταφερνα να βρω εγω και απο googleeee και απο skroutz ηταν μονο κατι της ιντελ.Απλα τωρα μπαινω στο ρισκο αν θα εχει ρυθμησεις για volt kai μνημες...

Link to comment
Share on other sites

To media κουτάκι που λές φαντάζομαι υποστηρίζει μόνο mATX, γι'αυτό έχεις περιοσρισμό ε?

Λοιπόν, από όσο ψάξιμο έκανα (ήμουν υπό τον ίδιο περιορισμό μεγέθους λόγω κουτιού), δεν πρόκειται να βρείς mATX με το 965 αυτό που φοράνε οι λοιπές καλές κάρτες, το P δηλαδή... αλλά το 965G....τουτέστιν με ενσωματωμένο σύστημα γραφικών...H Gigabyte έχει ένα, το GA-965GM-S2 στα 130€...και η ASUS το P5B-VM στην ίδια τιμή...

Δεν γνωρίζω να σου πώ κατά πόσο συναγωνίζεται το P965 σε επιδόσεις...γνώμη μου είναι ότι θα είναι ελαφρώς υποδεέστερο...ίσως να βοηθήσει υπέρ σου το γεγονός ότι δεν θα χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο σύστημα γραφικών...

.....αλλά εδώ θα χρειαστεί να απαντήσει κάποιος από τους ειδήμονες του φόρουμ σε τέτοια ζητήματα...ή κάποιος που το διαθέτει...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε γμτ....Με πρόλαβαν άλλοι.....:(

Για ρυθμίσεις που λές τσέκαρε από το manual τους πρώτα τι παίζεται με το bios...

Και βεβαίωσε (αν πρόκειται να καταλήξεις στην ASUS) ότι οι μνήμες σου είναι συμβατές....

...βέβαια το ότι έκανα εγώ το λάθος με τις μνήμες δεν σημαίνει ότι όλοι την πατάνε....αλλά λέμε τώρα....:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.